Akşener ve Kılıçdaroğlu Görüştü

Akşener ve Kılıçdaroğlu Görüştü

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ile bugün süpriz bir görüşme yaptılar. İki lider ittifak ve cumhurbaşkanlığı adaylarıyla ilgili görüştü. CHP Sözücüsü Bülent Tezcan görüşmeyle alakalı, “Planlanmış bir görüşme değildi, ne kadar sürdüğünü bilemem.” şeklinde konuştu.

Muhalefet kanadında erken seçim kararı sonrasında, ittifak trafiği hız kazanmaya başladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti lideri Meral Akşener arasında süpriz bir görüşme sağlandı. Görüşmede iki lider olası bir ittifak ve cumhurbaşkanlığı adaylarının kim olacağı konusunda görüşme sağladılar.

Edinilen bilgilere göre Akşener ve Kılıçdaroğlu İstanbul da biraraya geldiler. Basın mensuplarına kapalı olan görüşmede, ittifak formülü ve cumhurbaşkanı adaylarını ele aldılar. İki lider, İyi Partinin seçime girmemesi halinde atılacak adımları da değerlendirmeye aldılar. Bugün CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile Grup Başkanvekili Özgür Özel, İyi Partinin Genel Merkezi’ni ziyaret edecekler. Meral Akşener ve kurmaylarıyla beraber bir görüşme sağlıyayacaklar.

Kemal Kılıçdaroğlu, pazartesi günü Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP nin Genel Merkezi’nde görüşme sağlıyacak. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bu görüşmeden sonra Akşener’i de ziyaret edecek.

Akşener ile Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmeye ilişkin soruları cevaplayan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “Planlı bir görüşme değildi. Basın mensuplarına ve Kamuoyuna o yüzden duyurulmadı. İki liderinde aynı anda İstanbul’da olması sebebi ile gerçekleşmiş bir görüşmeydi. Grüşmenin ne kadar sürdüğünü bilmiyorum” şeklinde konuştu.

BENZER HABER:  Tuğrul Türkeş'ten ülkü ocakları değerlendirmesi
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122142
USD/EUR
1,1028
Amerikan Doları
1,6078
Euro
6,726
İngiliz Sterlini
7,9757
Japon Yeni
5,5811
Rus Rublesi
1,5741
SA Riyali
1,4028
Altın
0,63783
Son Güncelleme: 26.01.2020 09:24
  • YENİ
  • YORUM