Saç Ekimi Yorumları ve Ektirenlerin 2018-2019 Tavsiyeleri

Saç Ekimi Yorumları ve Ektirenlerin 2018-2019 Tavsiyeleri

Saç ekimi hususunda araştırma yapılırken insanlar işin yapıldığı yerlerden daha çok saç ekim işlemini önceden yaptırmış kişilerin firma hakkındaki yorumlarını incelemektedir. Saç ekimleri ile ilgili yorumları ve bu işlemi gerçekleştiren vatandaşlardan tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Bu tarz işlemler için insanların online olarak kollandığı birçok forum sayfası bulunmaktadır. Genelde insanlar bu forum sayfalarında, sosyal medya hesaplarındaki toplu gruplarda, saç ekim firmalarının yorum bölümlerinde veya internet sitelerinde “en iyi saç ekim merkezi “ gibi heyc tag isimleri ile açılan sayfalardaki yorumlardan takip edilebilmektedir. Bu siteler insanların karşılıklı olarak istişare yapmalarına izin verebilecek tarzda kurulmuştur. Sorulara cevap verilebilir ve yorum yapılabilir niteliktedir.

Forum Yorumları

Forum sitelerinde güncel konulara yer veren insanların birbirleri ile her konuda iletişim halinde kalmasını sağlayan, birbirleri ile fikir paylaşımına olanak sağlayan bir sitedir. Bunların haricinde birçok bilgiyi de paylaşarak insanların güncel konulardan haberdar olmasını sağlamaktadır. Bu siteye yorum yazmak ve diğer kişilerin yorumlarına yanıt vermek için kendinize bir kullanıcı adı, e-posta ve şifre ile üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Üye olmazsanız yalnızca yazılan yorumları okuyabilir veya kişilerin konu üzerine gönderdiği fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Site üzerinden saç ekimi ile ilgili yorumlar ve saç ekimi yaptıranların tavsiyeleri şu şekildedir;

 • Saç ekimi yaptırmadan önce madde kullanan kişilerin bunu bırakması gereklidir. Bağımlılık derecesine göre bırakma süresini takiben 6 ay sonra saç ekim işlemi gerçekleştirmenizi öneririz.
 • Bu işlemi 3 bin 500 TL ve altı fiyatlarda uygulayan firmalardan uzak durun.
 • Operasyon başlamadan önce bu işlemi gerçekleştirmek için gittiğiniz firmanın öncesi ve sonrası görsellerini incelemeye alın.
 • Operasyon işlemini gerçekleştirecek kişilerin yaşları da bu husus da önemlidir. Yaşları hakkında tam bilgi edinmeden işlemin başlamasına izin vermeyin.
 • Bu operasyonun Plastik Cerrah veya Dermatolog tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Saç ekimini yapacak kişilerin bu branşlara sahip olup olmadıklarını tespit edin.
 • Firmanın kendi sitesindeki yorumlardan uzak durun. Onlar muhtemelen sahte yorumlardır. Firma kendi adını üstlere taşımak adına hileler yapmış olabilir.
 • Sosyal medya üzerinden veya internet sitelerindeki şikayet sayfalarından firmalar hakkındaki şikayetlere göz atın.
 • Kalp veya şeker hastalığı hususunda rahatsızlığınız var ise bunu operasyon işlemine geçmeden önce belirtin.
 • Geçireceğiniz operasyonun zamanı yaz aylarına tekamül ediyor ise saç ekimini yaptırdıktan sonra 10-15 gün boyunca saat 11:00 ve 17:30 arasında dışarı çıkmamalısınız. Güneş ışınları direk saçınıza etki eder, saç derinizin terlemesini sağlar ve saçınızın gelişiminde istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz.
BENZER HABER:  İstanbul'da Saç Ekim Merkezleri 2019 Fiyatlarını Araştırdık
Donanım Haber Forum Yorumları
Forum Yorumları

Forum Kullanıcılarının Firmalar Hakkındaki Tavsiyeleri 

Bazı sitelerde ise saç ekimi hakkında insanlar her görüşünü ve önerisini paylaşmaktadır. İstanbul, Ankara, Bursa gibi birçok ilden insanın katılımı ve yorumları ile bazı firmaların çok iyi olduğu tespit edilmiştir. Birbirleri ile yaptıkları istişarelere göre saç ekimi için en uygun firmalar ve en iyi saç ekim yöntemleri aşağıdaki gibidir;

 • Kullanıcıların yorumlarına göre en etkili saç ekim yöntemlerinden biri PRP yöntemidir. Bir kişinin söylemine göre PRP yönteminin başarı ile gerçekleştirdiği bir firma bulunmakta. Bu firmanın belirlenen yöntem ile yaptığı operasyonlarda yaklaşık bir hafta içerisinde saç derisi iyileşip kabuk dökmeye başlıyor. Yorumlar doğrultusunda bu işlemi gerçekleştiren saç ekim firması Lale Keskin Saç Ekim Merkezi olduğu biliniyor. Edinilen bilgilere göre PRP işlemi için ek bir ücret alınmıyor.

 • Bir kullanıcının yorumuna göre ise Ordu MedicalPark Hastahanesi hem uygun fiyata işlem yapıyor, hem de iyi sonuçlar elde edilebiliyor. Kullanıcı 4 aylık bir seans için 5 bin TL fiyat ödediğini ve iyi sonuçlar almaya başladığını belirtti. Bu tarz saç ektirme işlemlerinde Greft sayısına göre fiyat belirlenmektedir. Saç ekim fiyatlarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Maddi geliri yüksek olan vatandaşların Almanya ve İspanya‘da bulunan kliniklere gitmeleri de yorumlar da belirtilen öneriler arasındadır. Oradaki doktorların daha kapsamlı olarak tedavi uyguladığı ve bu işin ehli hekimler olduğu aşikar.
 • Yorumlara göre bir diğer etkili yöntem ise FUE yöntemidir. Bu yöntem de donör bölgeden saç alınarak seyrek bölgelere ekilmektedir. Bu işlem de dikkat edilmesi gereken donör bölgenin yani ense bölgesinin gürlüğüdür. Ancak ense bölgenizdeki saçlar gür ise seyrek yerler kapanabilmektedir.

Popüler Haber Sitelerinde ki Kullanıcı Yorumları

 • Saç ekimi yaptırmak işinin ehli bir doktora yaptırıldığında asla pişmanlık değildir. Ucuza yapan yerler genelde bu işlemi baştan savma yapan yerlerdir. O yüzden bu işe girerken bir miktar paraya kıyılması gereklidir. Bu işlemler kesinlikle bir Plastik Cerrah veya Dermatoloji Uzmanı kontrolünde yapılmalıdır. Ağrılı bir işlem olabileceğinden dolayı da ameliyat ortamlarında operasyon yapılan firmaları tercih etmeniz daha yararlı olacaktır.
 • Bu sitenin kullanıcılarına göre de en etkili yöntem Mezoterapidir. Bu yöntem biraz pahalı olmaktadır fakat iyi sonuçlar alabilirsiniz.
 • Site kullanıcılarından bazıları işin ehli bir hekim olarak Koray Erdoğan’ı örnek göstermektedir. Ülkemizin bu konudaki en yetenekli cerrahlarından biri olan Erdoğan saç çizgisinin belirlenmesi, saç köklerinin alınması, anestezi iğneleri, saç köklerinin nakil işlemi aşamalarının tümünü kendisi ve hemşire ekibi ile gerçekleştirmektedir. Saç ekim işlemini gerçekleştirmek için Asmed Hair Transplant Koray Erdoğan’dan randevu almanı gerekmektedir. Yoğunluktan dolayı randevu için bir süre beklemeniz gerekecektir.
 • Tek seansta 5000‘den fazla greft ekimi yapabilen tek doktordur. İşlemlerini ameliyat ortamında ve steril bir şekilde yapmasından dolayı en çok tercih edilen cerrahlardan biridir. Saç ekim uzmanı Koray Erdoğan hakkında hiçbir kötü yorum bulunmamaktadır. Olumsuz olarak verilebilecek tek yorum diğer firmalara göre pahalı oluşudur.
BENZER HABER:  En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi? En Başarılı Sonuçlar!

Saç Ekim Firmalarından Bazıları

Firmaların kendi sitelerinde bulunan yorumlar genel anlamda çok gerçekçi değildir. Muhakkak gerçeklik payı da vardır fakat saç ektirme işlemlerinde geniş kapsamlı bir firma araştırması yapmadan bu işe adım atmamanızı öneririz. İşinin uzmanı birkaç saç ekim firmasını sizler için araştırdık. Bu firmaları, ve kullanıcı yorumlarını inceleyebilir, iletişim numaralarına ve adreslerine ulaşabilirsiniz.

 1. İstanbul Hair Center
 2. Flora Klinik
 3. İsveç Klinik
 4. Medical Hair

Saç ekim yaptırmadan önce ikamet ettiğiniz şehirde bulunan firmaları da araştırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. çok ürkütücü de değil mi ya hem saç ektirildiğide belli oluyor doğal değil hani pahalı da ben bu yüzden saç ektirmek yerine saç çıkarıcı bakım setini kullanmaya başladım ve inanır mısınız seyrek yerlerden yeni yeni saçlar çıkmaya başladı çok memnunum arkadaşlar çevreme çok önerdim sizlere de öneriyorum canlarım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
100237
USD/EUR
1,1022
Amerikan Doları
1,55543
Euro
6,5049
İngiliz Sterlini
7,3683
Japon Yeni
5,488
Rus Rublesi
1,4828
SA Riyali
1,3702
Altın
0,60892
Son Güncelleme: 22.09.2019 02:33
 • YENİ
 • YORUM