Kepçe Kulak Ameliyatı Olanların Yorumları 2019 Fiyatları

Kepçe Kulak Ameliyatı Olanların Yorumları 2019 Fiyatları

Kepçe kulak ameliyatı sonrası, başarılı ameliyat olanların yorumları, 2019 fiyatları hakkında araştırma yaptık.

İnsanın yaradılışından bu yana güzellik kavramı dış görünüşe bağlıdır. Estetik görünen her bir organımız bize kendimizi iyi hissettirir. Simetrisi hoş durmayan, bizi sosyal hayatımızda ötekileştiren  unsurlardan birkaç saatlik bir operasyonla kurtulabilmek mümkün. Bireyler tarafından çokça tercih edilen bu işlemlerden bir tanesi de kulak ameliyatları dır. Bizi komik bir duruma düşüren kulak yapımızdan iyi bir plastik cerrah ile kurtulabiliriz. Sizde bu sorundan muzdarip iseniz üzülmeyin. Yaptığımız detaylı araştırmalar sonucunda kepçe kulak ameliyatı öncesi ve sonrası hakkında her konuda bilgi sahibi olacaksınız. Bu ameliyat nasıl yapılır sizde merak ediyor, bir takım çekinceler taşıyorsanız otoplasti estetik fiyatlarına da yer verdiğimiz yazımızı mutlaka inceleyiniz.

Kepçe kulak ameliyatı hakkında

Kulağın kıkırdak yapısından kaynaklı çirkin bir görüntü çoğu kişide mevcuttur. Ancak kepçe kulak kavramı çok farklı bir durumdur. Kulağın kafa yapısına göre dışa doğru eğri olmasından veya kıkırdağın kıvrımlarının bozuk bir görüntü oluşturmasından kaynaklanır. Ülkemizde estetik operasyonlarda karşılaşılan en sık durumdur. Bu nedenle de  profesyonel anlamda yapılan en çok ameliyatlar bu yöndedir.  Üstelik bu işlem için 18 yaşını doldurma gibi bir kural da yoktur. 6 Yaşını doldurmuş her çocuğun ebeveyninin kararı doğrultusunda bu operasyon yapılır.  Peki uygulama anlamında zor bir operasyon mudur nasıl uygulanır bir bakalım.

Kepçe kulak estetiği nasıl yapılır?

Operasyon sonrası ne kadar sürede iyileşirim?Yüzümüze baktığımızda orantısız görünen her bir organımız estetik için adaydır. Bunlardan bir tanesi de bizi toplum içerisinde küçük düşüren kepçe kulak sendromudur. Bayanlarda alternatif olarak saçların altına saklamak mümkün olsa da beylerde maalesef bu taktik pek uygulanmıyor. Ancak basit birkaç saatlik bir uygulama ile sizde simetrik kulaklara sahip olabilirsiniz. Deneyimli bir estetik cerrah ile lokal anestezi altında 2 saat içerisinde sağlıklı bir görünüm kazanabilirsiniz. Hastanın tercihine göre genel veya lokal anestezi ile hasta uyuşturulur. Ardından baş ile kulak ayrımının bulunduğu bölgeden kesi atılarak girilir. Daha önce planlanmış olan santimler üzerinde çalışılarak simetrik açı belirlenir. Sonrasında kafa ile kıkırdak yapının birleşim yerinden güçlü dikişler atılarak ameliyat sonlandırılıyor. Hastadan hastaya değişiklik gösteren bu süre ortalama 1 ila 2 saat arasında sürüyor. Eğer problem kulak kıkırdağında ise kıvrımların görünüşünde bir sorun var ise kıkırdaklar istenilen kıvrımlar doğrultusunda onarılır ve gerekliyse dikiş atılır. Değil ise yapıştırma yöntemi ile de cerrah tarafından estetik bir işlem uygulanır.

BENZER HABER:  1.000-2.000-5.000 Greft Saç Ekimi Kaç Para? Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak operasyonu öncesinde nelere dikkat etmelisiniz?

İşlem diğer estetik ameliyatlara oranla daha acısız ve ağrısızdır. Yaptırma konusunda tereddütte olan okurlarımız için bahsedecek olursak gerçekten doğru hekim eşliğinde çok basit bir uygulama. Hatta şu kadar açık söylüyoruz, ameliyattan 1 saat sonra ayağa kalkıp gezebilirsiniz. Lakin genel anestezi almışsanız uyanma ve alışma süreci bir geceyi bulabilir. Tam anlamda iyileşmek için 6 aylık bir sürece ihtiyacınız vardır. Ancak kendinizi çok iyi hissetmeniz bir haftayı alacaktır. Geçecek olan sürede dikişli olan bölgenin temizliği için bir hafta beklenmelidir. Temizlikten kastımız banyodur. Zaten bu süreçte kulaklarınız bandajlı olacağından dolayı ayrı bir özen istemez. Tabi ki 6 ay içerisinde de asılma çekiştirme gibi eylemlerden de uzak durmalısınız.

Her ameliyat öncesinde önem verilmesi gereken detaylar kepçe kulak operasyonu içinde geçerlidir.

  • Önceliğiniz başvurduğunuz kliniğin steril ve son teknolojik hizmetlere sahip olmasıdır.
  • Sağlık Bakanlığından çalışma izni taşımalıdır.
  • En önemli faktör ise tercih ettiğiniz plastik cerraha ameliyat olan hastaların memnuniyetidir. Hastaları ne kadar memnun ise sizde seçiminizi o hekimden yana kullanmalısınız.
  • Kullanmış olduğunuz ilaçları ve hastalıklarınızı doktorunuza belirtmelisiniz. İşlem öncesi tüm tahlillerinize bir komplikasyon yaşanmaması için baktırmalısınız.
  • Kan sulandırıcı ilaç ve yiyecekler bir hafta öncesinden uzak kalmalısınız. Tüm bunlar sizin sağlıklı bir ameliyat geçirmeniz için alt yapı oluşturmaktadır. Eğer bu koşulları sağlamışsanız kolay ve memnun edici bir estetik uygulama geçirmiş olacaksınız.

2019 Yılında kepçe kulak ameliyatı fiyatları ne kadar ?

Eskiden her bir botoks ve estetik uygulama yaptıranlar elit kesimdendi. Fakat gelişen teknoloji ile ve yaşam standartlarının yükselmesi ile asgari ücretli bir çalışan da estetik için başvura biliyor. Araştırmalarımıza göre geçtiğimiz yıl kepçe kulak operasyonu ve kulak memesi küçültme ameliyatı fiyatı 2 bin ile 5 bin arasında değişim göstermekteydi. Lakin artan enflasyon değerleri bu sektörü de olumsuz etkiledi. Şuan son fiyatlar özel klinikler de minimum 3 bin liradan başlamakta. Sizler dar bütçeye sahip iseniz hastanelerin dönem dönem yapmış oldukları kampanyaları takip ederek yüzde 50 indirimli estetik olabilir. 2 bin liraya kepçe kulak ameliyatı olabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

BENZER HABER:  İstanbul'da Saç Ekim Merkezleri 2019 Fiyatlarını Araştırdık

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
100237
USD/EUR
1,1022
Amerikan Doları
1,55543
Euro
6,5049
İngiliz Sterlini
7,3683
Japon Yeni
5,488
Rus Rublesi
1,4828
SA Riyali
1,3702
Altın
0,60892
Son Güncelleme: 21.09.2019 03:46
  • YENİ
  • YORUM