Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni personel alımları başlıyor. 79 bin işçi, hemşire, doktor, sağlık personeli ve sağlık memuruna istihdam sağlanacak. Sağlık Bakanlığınca uygulamaya geçen personel alımlarında 60 bin sağlık personeli, 19 bin tanede sağlık işçisi alımları olacak. Alınacak olan sağlık personelleri okullara da dağıtılacak. Okul başına birer tane sağlık personeli verilecek. Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek olan alımların tarihi ve kadro dağılımları ile ilgili detaylar haberimizde..

Sağlık Bakanlığı 79 Bin Personel Alıyor

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının birliği ile yeni çıkartılacak olan bir uygulamaya göre bütün okullara bir sağlık personeli görevlendirilecek. Sağlık Bakanlığına bağlı olarak çalışan mevcut personeller okullara görevli olarak gönderilmeyecektir. Bunun yerine okullarda görevlendirilmek üzere yeni personel alımları yapılacak. Edinilen bilgiye göre okullara gönderilecek olan personeller doktorlardan değil sağlık personellerinden seçilecektir. 60 bin sağlık personeli atanması bekleniyor. Yapılan incelemeler neticesinde Türkiye genelinde yaklaşık 60 bin okul bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Tarafından 19 bin Sağlık İşçisi Alınacak

Alınacak olan 60 bin sağlık personelinin ve doktorların haricinde sağlık işçilerine de istihdam sağlanacaktır. Hastahanelerde sağlık işçilerinin yetersizliğinden dolayı oluşan sıkıntıların önlenmesi adına 19 bin tane sağlık işçisi alınacağı bildirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu alımların ne zaman olacağı hakkında bir bilgi vermedi.

BENZER HABER:  İŞKUR TCDD İçin Personel Alımı Yapıyor
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
119574
USD/EUR
1,0813
Amerikan Doları
1,64098
Euro
6,7278
İngiliz Sterlini
8,0949
Japon Yeni
5,6645
Rus Rublesi
1,5699
SA Riyali
1,4032
Altın
0,63678
Son Güncelleme: 18.02.2020 20:25
  • YENİ
  • YORUM