PTT Personel Alımı İçin Sınav Düzenliyor

PTT Personel Alımı İçin Sınav Düzenliyor

PTT ortağı olan PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetlerinde çalıştırmak üzere 1100 personel alacağını duyurdu. Alınacak olan personeller zırhlı araçlarda görevlendirilecek.

Alınacak olan personeller ve son başvuru tarihleri ile ilgili tüm detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

PTTPAL Personel Alımı

PTT ortağı olarak bilinen PTTPAL bilindiği üzere Haziran ayında kurulmuştu. Kurulan şirketin amacı her türlü kıymetli maden, para, kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM, bakım, izleme, nakit yönetimi, fiziki güvenlik, gece kasası hizmetlerini verecektir. Kurulacak olan şirket 2018 yılı sonuna kadar İzmir, İstanbul Kocaeli, Bursa, Ankara, Adana illerinde toplamda 6 yerde hizmet verecek.  TCDD makinist alımları hakkında bilginiz var mı?

Şirketin gelecek yılki planlarında ise 360 zırhlı araç, 40 şube ve bin 100 personel ile ülke genelinde PTT merkez, ATM ve şubelerinde hizmet vermek, Merkez Bankası ile imzalanan protokole göre 24 merkezde nakit konsinye depolarını faaliyete geçirmek vardır. 2023 ve 2023’ü takip eden senelerde ise dünya ve bölge markası olma vizyonu ile zırhlı araçlarda çalıştırılmak üzere bin 100 personele istihdam sağlayacak. Zırhlı araçlarını genel anlamda himaye altında alacak güvenlik görevlisi kadrosunda çalıştırılmak üzere lise mezunu, operasyon görevlisi pozisyonunda görevlendirilmek üzere ise ortaokul mezunu olma koşulu aranacaktır. TBB personel alımları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri

Zırhlı araç pozisyonunda görevlendirilecek olan personeller için başvurular 15 Aralık tarihinde sona erecektir. Adayların son başvuru tarihine kadar başvuru yapmaları gerekecektir. Başvuru tarihi bittiğinde talep edilen koşulları sağlayan adaylar şirket tarafından mülakata çağrılacaklar. Yapılan mülakatta başarı sağlamış adaylar 31 Aralık tarihinde PTTPAL kadrosunda iş başı yapabilecek. Belirlenen kadroda ihtiyaç olması halinde gelecek yıl da alım yapılmaya devam edilecek.

Adayların Sağlaması Gereken Şartlar

 • Aranan koşullarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma,
 • Kamunun sağladığı haklardan mahrum bırakılmamış olma,
 • Erkeklerin en az orta okul mezunu, bayanların ise en az lise mezunu olması,
 • Yaş sınırı erkeklerde 22 ile 32, bayanlarda ise 18 ile 27 arasında olması,
 • Boy sınırı erkeklerde en az 1,73 cm, bayanlarda ise en az 1,64 olması,
 • Erkek bireylere özel askerliğini yapmış olması,
 • Madde kaçakçılığı suçlarından hüküm yememiş ve hapis cezasına çarptırılmamış olunması,
 • Göreve engel olabilecek vücut ve akıl da sağlık sorununun bulunmaması,
 • Konuşma diksiyonu, insan ilişkileri ve hitap hususlarında becerili ve prezantabl olunması,
 • 5188 sayılı Kanunda belirtildiği üzere silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak,
 • Ağır hapis ya da 6 aydan fazla hapis veya aftan yararlanmış olunsa bile Devlete karşı işlenen suçlarla, hırsızlık, dolandırıcılık, zimmet, rüşvet alma, irtikap, sahtecilik, iflasta hile, resmi ihalelere ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa çıkarma, emniyeti suistimal etme, ırza geçme, sarkıntılık, ırza tasallut, fuhşa teşvik etme, bağımlılık yapan maddeleri kullanma, kız, ,çocuk ya da kadın kaçırma, fuhuş için aracılık yapma ve kaçakçılık suçlarından dolayı hüküm yememiş olunması (taksirli suçlar hariç),
 • Değerli eşyaların ve paraların taşınmasında tecrübe sahibi olma tercihi de şirket tarafından talep edilecek olup karşılanması gereken şartlar bu şekildedir.
BENZER HABER:  BDDK 150 Meslek Personeli Alacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1055
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7322
İngiliz Sterlini
7,9898
Japon Yeni
5,5589
Rus Rublesi
1,5805
SA Riyali
1,4049
Altın
0,63897
Son Güncelleme: 24.01.2020 02:53
 • YENİ
 • YORUM