Nüfus Memuru Alım Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Nüfus Memuru Alım Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1170 adet nüfus memuru alınacağı müjdesini verdi. Alımlar ne zaman yapılacak? Başvuru ekranı ne zaman aktif olacak? Detaylar haberimizde.

Anadolu Ajansı’ nın Editör Masası’ na konuk olan Süleyman Soylu 1170 adet nüfus memuru alımı yapılacağının müjdesini verdi. Başvuruların önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

1170 Memur Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı olarak taşralarda görev almak üzere 1170 nüfus memuru alınacak. Alımların ne zaman yapılacağı bilinmezken konu ile ilgili vatandaşlarımızın merakı devam ediyor.

Memur alımları bakanlığın resmi internet sayfasında yapılan duyurudan sonra başlayacak. Boş kadrolara göre belirli şartlar dahilinde yerleştirme yapılacak.

Boş Kadrolar için Başvuru Yapmayı Bekleyen Pek Çok Kişi Var

Nüfus Müdürlükleri’ nde pasaport ve kimlik yenileme işlemlerinin çok yoğun olmasından dolayı alım yapılması planlanıyor. Bakan tarafından yapılan açıklama sonrası, vatandaşlar internet üzerinden sürekli olarak alımların ne zaman yapılacağını ve başvuru şartlarını sorguluyor. Nüfus memur alımı için başvuru tarihi ise henüz belli değil. Bakanlık tarafından yapılacak olan açıklama sonrasında sınav tarihleri ve başvuru koşulları netleşecektir.

Bekleyiş Uzun Süredir Devam Ediyor

E-Nüfus Sendikası Başkanı Ali Kart, daha evvel çalışanların iş gücünün fazla olması sebebi ile personel alımı yapılacağını söylemişti. İş yükünün artmasından dolayı yeni personel alınacağı bilinmekteydi. Nüfus Müdürlükleri personellerinin görevlerini özenle ifa ettiklerini ancak iş yüklerinin çok fazla olduğunu ifade eden Kart, bu yükün artık taşınamaz derecede olduğunu belirtti. En az 5 bin kişinin personel olarak alınması, güvenlik sorunlarına çözüm bulunması ve kalitenin yükseltilmesi hedeflenmektedir.

Bakan Soylu sürecin 1 ay içinde tamamlanarak başvuruların alınmaya başlayacağını duyurdu.

BENZER HABER:  Ege Üniversitesi 174 Sözleşmeli Personel Alacak
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
121475
USD/EUR
1,1091
Amerikan Doları
1,59337
Euro
6,7057
İngiliz Sterlini
7,8688
Japon Yeni
5,4879
Rus Rublesi
1,5765
SA Riyali
1,399
Altın
0,63539
Son Güncelleme: 18.01.2020 04:13
  • YENİ
  • YORUM