Muvazzaf Subay ve Astsubay Alımlarında Başvuru Şartları Değişti!

Muvazzaf Subay ve Astsubay Alımlarında Başvuru Şartları Değişti!

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanda TSK bünyesine dış kaynaklardan Subay ve Astsubay alınacağı bildirilmişti. Alınacak olan Muvazzaf Astsubay ve Subay alımlarının başvuru koşullarında birtakım değişiklikler söz konusu oldu. Değişen başvuru koşulları ve kimlerin başvuru yapabileceği hakkındaki tüm bilgiler haberimizde..

Subay Alımına Dair İlan Detayları

Türk Silahlı Kuvvetleri aracılığı ile yayımlanan Muvazzaf Subay ve Astsubay alım ilanına başvuracak olan adaylar Milli Savunma Bakanlığı‘nın internet sayfası üzerinden personel temin sistemi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Personel temin sistemine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri

Yayımlanan ilana göre adayların başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri için bir tarih belirlenmiştir. Bu tarihler içerisinde başvuru yapmayan adaylar personel alımları için hak kazanamayacaklardır. Başvuru yapacak olan adaylar için ön başvuru tarihi 7 Kasım 2018’dir. Adayların başvuru için bu tarihten itibaren 22 Kasım 2018  tarihine kadar vakitleri olacaktır.

Belirlenen Şartlarda Yapılan Değişiklikler

Geçmiş dönemlerde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan personel alımlarında mezun olan bütün adaylar Muvazzaf Subay alımlarına başvuru gerçekleştirebiliyordu. Fakat 2018 senesinin başlarında yayımlanan ilana göre yalnızca kılavuzda belirtilen bazı bölümlerden mezun olan adaylar için başvuru imkanı sağlanacağı yer almıştı. Daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması sonucunda lisans eğitimini tamamlamış bütün mezunlar subaylık için başvuru yapabilecekleri açıklandı.

Muvazzaf Subay Alımı İçin Başvuru Koşulları

Muvazzaf Subay alımı için oluşturulmuş bazı başvuru şartları bulunmaktadır.

  1. Başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir.
  2. Adayların Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmaları neticelerinin olumlu sonuçlar vermesi gerekmektedir.
  3. Adayların zaman aşımına ve affa uğramış veya para cezasına çevrilmiş ya da ertelenmiş hükümlülüklerine dair sabıka kaydından çıkartılmış olsalar dahi böyle bir durumdan hükümlerinin bulunmamaları gerekmektedir.
  4. Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetleri topluluğundan çıkartılmamış olunması gerekiyor.
  5. Kadın veya erkek fark etmeksizin nikahsız birliktelik yaşayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Aynı zamanda Yedek Subay olamaz kararı bulunan adayların da başvuruları kabul görmeyecektir.
  6. Öğrencileri ve Komutanlıkları ile Yüksek Okul veya Fakültelerde yetişken Subaylara dair belirlenmiş yönetmelikteki diğer koşulları taşıyor olması gerekmektedir.
BENZER HABER:  PTT Personel Alımı İçin Sınav Düzenliyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
119574
USD/EUR
1,0813
Amerikan Doları
1,64098
Euro
6,7278
İngiliz Sterlini
8,0949
Japon Yeni
5,6645
Rus Rublesi
1,5699
SA Riyali
1,4032
Altın
0,63678
Son Güncelleme: 18.02.2020 20:25
  • YENİ
  • YORUM