MGK 20 Uzman Yardımcısı Alacak

MGK 20 Uzman Yardımcısı Alacak

Milli Güvenlik Kurulu, Resmi Gazete’ de yayınlanan ilan ile 20 uzman yardımcısı alacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyen adayların Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan 60 puan ve üzeri alması gerekmektedir. Ayrıca Yabancı Dil Sınavı ve eşdeğer sınavlardan da D ve üstünde puan almak gerekiyor. Detaylar haberimizde.

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği tarafından 20 uzman yardımcısı alınacağı duyuruldu. Adayların İşletme, İktisat, Hukuk ve İktisadi İdari Bilimler mezunu olması gerekiyor. 20 uzman yardımcısı ilanına başvurulabilmesi için adayların bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Uzman Yardımcısı Kadrosuna Başvuru Şartları

  • 35 yaşını doldurmuş olmamak
  • KPSS P8, P11, P16, P21, P26, P28, P31, P36 ve P43 puan türlerinden 80 ve üzerinde puan almak
  • Memur olmak için gerekli şartlara haiz olmak
  • Yabancı dil sınavından D düzeyine puan almış olmak
  • Yurt dışında girilen dil sınavlarının ise denkliği olmalı
  • Akli dengenin yerinde olması
  • 4 yıllık lisans programlarından mezun olmak (Hukuk,İktisat,İşletme, İBBF’ den mezun olmak)
  • Yapılacak puanlama ile 4 katı aday sıralamasına girebilmek gerekiyor.

Sınav Başvuruları

Adayların başarı seviyelerinin ölçülmesi adına sözlü sınav yapılacaktır. Mülakat için başvurular 19 Kasım 018 tarihinde başlamış olup 30 Kasım 2018 tarihinde son bulacaktır. www.mgk.gov.tr adresinden başvuru formu indirilerek şahsen ya da posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilecektir. Başvuru formuna ek olarak yabancı dil sonuç belgesinin de başvuru esnasında verilmesi gerekmektedir. 

sınav-başvuruları
MGK 20 uzman yardımcısı alınacak

Sınava katılacak olan adayların nihai listesi, sınav bilgileri ile birlikte sınav tarihinden 10 gün evvel MGK’ nın resmi internet sayfasından ilan edilecektir. Ayrıca MGK Sekreterlik binasına da nihai sınava giriş listeleri asılacaktır.

Adayın sözlü sınava girmeye hak kazanması durumunda diploma, kimlik fotokopisi, 3 vesikalık fotoğraf, el yazısı ile yazılmış olan özgeçmiş, arşiv araştırması formu ve adli sicil kayıtları istenecektir. Bu belgelerin mülakat esnasında getirilmesi gerekmektedir. Belgelerin eksik olması durumunda ise başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav Konuları

Yapılacak olan sözlü sınavda adayların olayları kavrama, kendilerini ifade edebilme, temsil güçleri, tepkileri, ikna edicilikleri, mesleğe uygunluklarının yanı sıra teknolojik ve bilimsel gelişmeler ile genel kültür seviyeleri de ölçülecektir. Sınav puanı dikkate alınarak yapılacak olan değerlendirme sonrası kadro sayısı kadar aday, göreve başlamaya hak kazanacaktır. Sözlü sınav puanları eşit ise KPSS puanları dikkate alınacaktır. Daha sonra sınav sonuçları kurumun internet sayfasından ya da Sekreterlik binasının kapısına asılacak olan listelerden öğrenilebilecektir.

BENZER HABER:  Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 45 Personel Alacak

Son başvuru tarihini kaçırmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
112029
USD/EUR
1,0940
Amerikan Doları
1,6559
Euro
6,7787
İngiliz Sterlini
7,9746
Japon Yeni
5,631
Rus Rublesi
1,5814
SA Riyali
1,4173
Altın
0,64174
Son Güncelleme: 27.02.2020 14:38
  • YENİ
  • YORUM