Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alım İlanı

Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alım İlanı

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 43 adet matematikçi, şehir plancısı ve mühendis alınacağı duyuruldu. Detaylar haberimizde.

İlk Defa Açıktan Atanacak Teknik Personel Hakkında Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerince 657 sayılı Devlet Memurları kanunlarına tabi olmak üzere belirtilen unvan ve sayıda personel alınacağını duyuruldu. Alımı yapılacak olan personelde aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları taşıyan adaylara sözlü sınav yapılacak ve başarılı olanlar için açıktan atama gerçekleştirilecektir.

Personel Alım İlanı

Boş olan kadrolara başvuracak olan adayların 10 Aralık 2018 ile 19 Aralık 2018 tarihleri arasında kuruma başvurmaları gerekmektedir. Sözlü sınav tarihi ise 15 ocak 2019 ve 22 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Devlet memuru olmak için aranan genel şartlara sahip olmakla birlikte kadrolar için aranan özel şartlar da bulunmaktadır.  657 sayılı devlet memuru kanunun 48. maddesindeki yazılı olarak belirlenen şartları taşıyanların Kamu Personel Seçme Sınavından 70 puan ve üzerinde almış olmaları gerekmektedir.

Boş Olan Kadrolar

 • 3 adet inşaat mühendisi
 • 3 adet elektrik elektronik mühendisi
 • 2 adet bilgisayar mühendisi
 • 1 adet yazılım mühendisi
 • 4 adet matematikçi
 • 5 adet şehir plancısı
 • 13 adet inşaat mühendisi
 • 8 adet makine mühendisi
 • 4 adet elektrik elektronik mühendisi alımı yapılacaktır.

Boş olan kadrolara yapılacak alımlar ile ilgili başvuru sahiplerinin ilgili mesleki bölümlerden lisans düzeyinde mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca adaylardan arazide çalışmak ve seyahat engeli bulunmamak gibi özel şartlar da istenmektedir.

Ayrıca adayların İngilizce’ de bilmesi gerekiyor. 5 yıldır C seviyesinde dil bilen adaylar başvuru yapabilir.

yabancı-dil-şartı
Yabancı dil şartı

Başvuracak olan adaylarda aranan dil puanları yukarıdaki tabloda gösterilmektedir. Adayların C seviyesinde dil bilgisi olması gerekmektedir.

Sözlü sınava girmek isteyen adayların ilk atama başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Forma www.kgm.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Bu formun son başvuru tarihi mesai bitimine kadar kuruma teslim edilmesi gerekiyor. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınava gelirken yanlarında kimlik belgelerini bulundurmaları gerekmektedir. Kimlik yerine pasaport ya da ehliyet de geçerli olmaktadır.

BENZER HABER:  Atatürk Üniversitesi 55 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Sözlü sınavda adaylar  meslek bilgisi, bir konuyu kavrama ve özetleme gücü, muhakeme, kendini ifade etme yeteneği, temsil, davranış ve mesleğe uygunluk, ikna edicilik, genel kültür, teknolojik gelişmeleri takip etmek vb. konulardan 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavdan 70 puan alan adaylar başarılı sayılacaktır.

Sınava girmeye hak kazanan adayların nihai listeleri sınav tarihinden en az 1 hafta önce kurumun sitesi üzerinden yapılan duyuru ile açıklanacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
119802
USD/EUR
1,1022
Amerikan Doları
0,63503
Euro
7,9458
İngiliz Sterlini
5,5877
Japon Yeni
20,0826
Rus Rublesi
1,403
SA Riyali
0,098
Altın
6,1
Son Güncelleme: 29.01.2020 02:33
 • YENİ
 • YORUM