İŞKUR TCDD İçin Personel Alımı Yapıyor

İŞKUR TCDD İçin Personel Alımı Yapıyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları bünyesinde çalıştırılmak üzere personel alımları gerçekleştirilecektir. 157 kişiye istihdam sağlayacak olan kurum için gerekli şartların arasında KPSS puanı da yer alacak.

TCDD’de çalıştırılmak üzere alınacak personeller başvurularını İŞKUR sistemi üzerinden gerçekleştirecek. Hangi kadrolara personel alınacağı ve diğer tüm detaylar haberimizde..

TCDD Personel Alımı

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilana göre 157 kişiye TCDD bünyesinde istihdam sağlanacak. Kurum içerisindeki iş gücü eksikliğini gidermek amacı ile farklı kadrolar için personel alımı yapılacak. Şartları karşılayarak başvuru yapan adaylar sözlü sınava tabii tutulacaklar. Sınavların neticeleri belli olduktan sonra da 4 aylık bir deneme süreci ile kadrolu olarak işe başlayacaklardır. Zabıta alımları hakkında da bilgi verebilirsiniz.

Başvuru Yapmak İçin Gerekli Koşullar

 1. Başvuru yapmak için öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gereklidir.
 2. Şahsın adına yapılacak olan güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması gereklidir.
 3. Bireylerin askerliğini yapmış olması ve ya şu an askerlik ile ilgili herhangi bir ilişkisinin bulunmaması gereklidir.
 4. Görev sürecini engelleyecek herhangi bir sağlık sorununun olmaması gereklidir. Bu şart için detaylı sağlık raporu alınmalıdır. Sağlık raporunun da resmi kurum sayılan üniversite hastahanelerinden ve ya tam teşekkürlü bir devlet hastahanesinden ya da özel hastahanelerden alınması gereklidir.
 5. Başvuru yapan adayların 2016 yılında gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gereklidir.
 6. Tren Makinisti pozisyonu için başvuru yapanların Tren Makinisti sertifikası bulunmalıdır.
 7. Vinç Operatörlüğü pozisyonuna başvuru gerçekleştirmek için C Sınıfı ehliyet gereklidir. C sınıfı ehliyetini yenileyenler için ise M, B1, B, C1 ve F sınıfı ehliyetlerine sahip olmaları gereklidir.
 8. Elektrik pozisyonu için başvuru yapan adayların ise belirtilen bölümlerden mezun olmaları gereklidir.
Elektrikçi Pozisyonu için mezun olunması gereken bölümler
Elektrikçi Pozisyonu için mezun olunması gereken bölümler

Alım Yapılacak Olan Kadrolar

TCDD bünyesine Elektrikçi, Elektronikçi, Vinç Operatörü, Tren Makinisti pozisyonlarına toplam 157 adet personel alımı yapacaktır. Personel alımının gerçekleşeceği kadroları aşağıda sıralayalım;

 1. Araç Bakım Dairesi Başkanlığına,
 2. Elektronik İşçisi Pozisyonunda çalıştırılmak üzere Marmaray İşletme Müdürlüğü’ne,
 3. Vinç Operatörü Pozisyonunda çalıştırılmak üzere Marmaray İşletme Müdürlüğü’ne,
 4. Elektrikçi Pozisyonunda çalıştırılmak üzere Araç Bakım Dairesi Başkanlığı’na,
 5. Tren Makinisti Pozisyonunda çalıştırılmak üzere Marmaray İşletme Müdürlüğü’ne personel alımları yapılacaktır. Polis alımları hakkında bilginiz var mı?
BENZER HABER:  Ağustos Ayı İşsizlik Verileri Açıklandı!
TCDD Personel Alımı
TCDD Personel Alımı

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Belirlenen ilanlar neticesinde başvurular 15 Kasım itibari ile başladı. İŞKUR sitesi üzerinden yapılacak olan başvurulardan sonra katılım için gerekli belgelerin 10 Aralık ve 14 Aralık tarihleri arasında  TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na teslim edeceklerdir. Bu belgeleri verilen tarihler arasında teslim etmeyen adaylar sözlü sınava girmeye hak kazanamayacaklardır. Sözlü sınavlar 14 Ocak 2019- 18 Ocak 2019 tarihleri arasında TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığında yapılacaktır.

Sözlü sınav adresi: Anafartalar Mahallesi Hipodrom Caddesi No:3 Altındağ/ANKARA 

Sözlü Sınavda Adaylara Sorulacak Sorular

Başvuru yapacak adaylar gerçekleştirilecek olan sınavda kurul üyeleri tarafından 100 tam puan üstünden değerlendirilecektir. Sınavda yazılı ve sözlü iletişimleri, stres ve problem çözme hususundaki yetenekleri, özgüvenleri, becerilerileri için toplam 50 puan, adayların mezun oldukları okullara ilişkin ise mesleki yapı malzeme gereçleri, mesleki terimler, mesleki bilgi kapsamında ise 50 puan üzerinden değerlendirileceklerdir. Yapılan değerlemeler ve yönetmeliklerce belirlenen kurallar neticesinde üyelerin vermiş olduğu puanların %30‘u, KPSS puanının %70‘i alınmakta olup başarı puanı ve sıralama belirlenir. Mevzuat hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
121475
USD/EUR
1,1091
Amerikan Doları
1,59337
Euro
6,7057
İngiliz Sterlini
7,8688
Japon Yeni
5,4879
Rus Rublesi
1,5765
SA Riyali
1,399
Altın
0,63539
Son Güncelleme: 18.01.2020 04:12
 • YENİ
 • YORUM