İçişleri Bakanlığına 12 Stajyer Kontrolör Alınacak

İçişleri Bakanlığına 12 Stajyer Kontrolör Alınacak

İç İşleri Bakanlığı’ nın merkez teşkilatında boş bulunan kadrolara toplamda 12 adet stajyer kontrolör alımı yapılacak. Detaylar haberimizde.

İç İşleri Bakanlığı Personel İlanı

İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanı Resmi Gazete’ de yayınladı. 26 Kasım ile 30 Kasım tarihleri arasında Bakanlık’ ın resmi internet sayfası üzerinden başvurular kabul edilmeye başlanacak. Adaylar e- devlet şifresi yardımı ile sistem üzerinden başvuruda bulunabilecek. Adayların sınav duyuruları bölümünü takip etmesi gerekiyor.

Başvuru Şartları

Sınava başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir,

  • 4 yıllık üniversitelerin hukuk, siyaset bilimi, işletme, iktisat ya da bu bölümlere denk olan İİB Fakültelerinden mezun olmaları, yurt dışında eğitim görenlerin ise yine aynı bölümlerden mezun olarak denklik belgesi almış olması
  • 35 yaşını doldurmamış olmak
  • 2017 ve 2018 yıllarında yapılan KPSS sınavı P9 puan türünden 70 puan ve üzerinde almak gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan adaylardan puanları en yüksek olanların en üstte yer alması ile toplamda 72 kişilik bir liste hazırlanacaktır.

Sıralamaya göre mülakata girmeye hak kazanan adayların nihai sonuç listeleri 12 Aralık 2018 tarihinde Bakanlığın resmi internet sayfasından duyurulacaktır. Ayrıca sınavın yapılacağı gün ve saat yine aynı internet sitesi üzerinden 27 Aralık’ ta ilan edilecektir.

Mülakatta adaylara bakanlığın yönetmeliğinde yer kalan konulardan sorular sorulacaktır. Hukuk, maliye, iktisat, kamu yönetimi gibi bölüm derslerinin yanı sıra ifade kabiliyetinin ölçülmesi, temsil yeteneği gibi vasıfların test edilmesinin yanı sıra genel kültür soruları da sorulacaktır.

Mülakatta adayların başarılı sayılabilmesi için 100 puan üzerinden en az 70 almak gerekiyor. Sınava giren adayların puanı en yüksek olandan başlamak üzere nihai başarı listesi oluşturulacak. Kesin sınav sonuçlarında asil ve yedek kadrolar tek tek ilan edilecek.

BENZER HABER:  İnşaat İşçilerine Uyarı! Belgesiz Çalışamayacaklar

Eğitim duyurularını www.icisleri.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
121475
USD/EUR
1,1091
Amerikan Doları
1,59337
Euro
6,7057
İngiliz Sterlini
7,8688
Japon Yeni
5,4879
Rus Rublesi
1,5765
SA Riyali
1,399
Altın
0,63539
Son Güncelleme: 18.01.2020 04:16
  • YENİ
  • YORUM