Bursa Büyükşehir Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi 50 kişiye istihdam sağlayarak Zabıta Memuru alımı yapacağını açıkladı.

657 sayılı Memurlar Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Zabıta Memuru alımının başvuru tarihleri, sınav tarihleri ve adayda aranacak olan özellikleri tüm detayları ile haberimizden inceleyebilirsiniz.

Başvuru Yapacak Adayların Karşılaması Gereken Şartlar

Adayların bu sınava başvuru yapabilmek için yerine getirmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar genel ve özel şartlar olmak üzere iki türde yayımlanmıştır.

Genel şartlar; 

 1. Zabıta Memurluğu için başvuru yapacak adayların ilk olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde bulunan, birinci fıkranın (A) bendinde belietilmiş olan şartları yerine getirmiş olması gereklidir.
 2. Adayın kamunun sağladığı haklardan men edilmemiş olması gereklidir.
 3. Başvuru adayının; mevcut bir ihaleye fesat karıştırma, bir suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklama, hırsızlık girişimi, rüşvet teklifi, irtikap, görevi kötüye kullanma, zimmeti hesabına geçirme,  işlenen bir suçtan ötürü 12 ay ve ya daha fazla bir süre ile hapis cezasına çarptırılmış olmaması ve aftan yararlanmış olsa bile devlet güvenliğine karşı suçlar, sahtecilik suçlarından dolayı hüküm yememiş olması gereklidir.
 4. Belirlenen kadrolar için aranan başvuru koşullarını taşıması gereklidir.
 5. Görevini devam ettirmesine engel olabilecek bir sağlık probleminin bulunmaması gereklidir.
 6. Erkek adayların askerlik ile hiçbir ilişkisinin olmaması gereklidir. Askerlik çağında olmaması ve ya gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış ya da ötelemiş olması ve ya yedek sınıfa geçirilmiş olması da şartlar arasındadır.
 7. Şahsın adına yapılacak olan güvenlik soruşturmalarının ve arşiv araştırmalarının temiz çıkması ve göreve engel olacak bir durumun bulunmaması gereklidir.
Başvuru Yapacak Adayların Karşılaması Gereken Şartlar
Başvuru Yapacak Adayların Karşılaması Gereken Şartlar

Özel şartlar;

 1. Daha evvel çalışılan kamuya ait kurum ve kuruluşlardan ahlaki sebepler ya da disiplinsizlik sebebi ile çıkarılmış olmamak gereklidir.
 2. İlanda verilen unvanlar için son  mezun olunan okulun öğrenim koşullarını sağlamak ve 2018 yılında yapılan KPSS sınavına girmiş olmaları gereklidir. Girilen sınavın ilgili puan türünde belirlenen puanı almış olunmalıdır.
 3. Sınavın gerçekleştiği tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gereklidir.
 4. Adaylara yapılacak olan tartılma aç karınla, boy ve kilo ölçümü üzerinde bir kıyafet veya ayakkabı olmadan erkek adaylarda minimum 1,67 metre, bayanlarda ise minimum 1,60 metre boy şartı aranmakta olup boyun bir metreden arta kalan fazla kısmı ile kilo arasında 10 kilogramdan fazla fark olmaması gereklidir. Adaylarda uygulanacak incelemeler ilgili belediye tarafından  yapılacaktır.
BENZER HABER:  Ege Üniversitesi 174 Sözleşmeli Personel Alacak

Başvuru Yapacak Adaylarda Aranacak Nitelikler

Kadro Unvanı Sınıfı  Açılacak olan kadro derecesi Alınacak olan personel sayısı  Adayda bulunması gereken eğitim nitelikleri  Başvuru Yapacak Adayların Cinsiyeti  İstenilen KPSS Puan Türü Talep edilen KPSS Puanı
Zabıta Memuru Genel İdare Hizmetleri 7 25 İnsan Kaynakları Yönetimi, Ekonomi, Muhasebe ve Finansman Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İnsan Kaynakları, İşletme, İş İdaresi, Kamu Yönetimi, İktisat, Muhasebe-Finansman, Lisans Programlarının herhangi birinden mezun olan adaylar sınava başvuru yapabileceklerdir. Bay ve bayanlar başvuruda bulunabilir. KPSSP3 Minimum 70 puan
Zabıta Memuru Genel İdare Hizmetleri 10 25 Lise ya da Lise dengi bir okuldan mezun olanlar Bay ve bayanlar başvuruda bulunabilir. KPSSP94 Minimum 70 puan

Yukarıda verilen tablo neticesinde sınava başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Üniversite mezunlarının ise ilgili bölümlerinin, ilgili puan türünden gerekli puanı almış olmaları gereklidir.

Başvuruda İstenilen Belgeler

 1. Adaya ait T.C kimlik kartı ve ya nüfus cüzdanı fotokopisi,
 2. 2 tane vesikalık fotoğraf,
 3. Erkek adayların askerlikle bir ilişkisinin bulunmadığını bildiren belge,
 4. Mezun olunan okulun yabancı olması halinde Denklik Belgesinin aslı ya da noter onaylı örneği,
 5. Görevini devam ettirebilmesi için herhangi bir engel bulunmadığını bildiren belge,
 6. ÖSYM web sitesinden alınan KPSS sonuç belgesinin doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
 7. Mezuniyet Belgesi veya diplomanın aslı ya da noter onaylı örneği gereklidir.

Başvuru İşlemleri

Adayların başvuru yapmaları için süre 16 Kasım 2018 yılında başladı ve 30 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecek. Başvuru adaylarının Bursa Belediyesi resmi web sitesinden belirlenen tarihler arasında başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir. Daha sonra bu başvuru formunun çıktısını alarak yukarıda verilen diğer evraklar ile birlikte 26 Kasım 2018 tarihinden 30 Kasım 2018 mesai bitimine kadar evrakları teslim etmeleri gereklidir. Başvuru yapacak adayların evraklarını şahsen Bursa Belediyesine götürmeleri uygun görülmüştür. Posta veya diğer yollar ile gönderilen evraklar kabul edilmeyecektir.

BENZER HABER:  İnşaat İşçilerine Uyarı! Belgesiz Çalışamayacaklar

Evrak Teslim Adresi: Ana Hizmet Binası Zafer Mahallesi Ankara Yolu Caddesi No:1 D Blok Zemin Kat

Belediye tarafından kontrol edilen evraklar neticesinde KPSS puanı en yüksek olan kişiden başlanarak kadrolara yerleşim başlayacaktır. Her kadro için 5 bin katı aday çağrılacaktır. Sözlü sınava girmek için hak kazanan adaylar için sınav yeri ve zamanı 7 Aralık 2018 tarihinde Belediyenin resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Sınava girecek olan adaylara Belediye tarafından “Sınav Giriş Belgesi” gönderilecektir. Adaylar sınava bu belge ile girebilecektir.

Uygulanacak olan sınav 17 Aralık 2018-21 Aralık 2018 tarihlerinde saat 09:00’da Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu Zafer Mahallesi Ankara Yolu Caddesi No:1 A Blok 2. Katta yapılacaktır. Sınavda başarı sağlamak için en az 100 puan üzerinden 60 puan almak gereklidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
121475
USD/EUR
1,1091
Amerikan Doları
1,59337
Euro
6,7057
İngiliz Sterlini
7,8688
Japon Yeni
5,4879
Rus Rublesi
1,5765
SA Riyali
1,399
Altın
0,63539
Son Güncelleme: 18.01.2020 04:16
 • YENİ
 • YORUM