Atatürk Üniversitesi 55 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Atatürk Üniversitesi 55 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Atatürk Üniversitesi 55 sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildirdi. KPSS şartı ile 20 lisans mezunu, 35 lise mezunu hemşire alınacak.

Atatürk Üniversitesi sözleşmeli personel alımları için başvurular ne zaman? Gerekli evraklar neler? Tüm detaylar haberimizde..

Başvuru Yapacak Adayların Karşılaması Gereken Şartlar

Üniversiteye alınacak sözleşmeli personellerin başvuru yapabilmesi için öncelikle bazı şartları yerine getirmeleri gereklidir. Karşılanması gereken koşullar;

 1. Başvuru yapacak adayların Resmi Gazete’de yayımlanan Devlet Memurları Kanunu ile alakalı verilen yönetmelikte belirtilen 657 sayılı kanunun 48. Maddesinde belirlenmiş olan koşullara sahip olması gereklidir.
 2. Başvuru yapacak adayların mezuniyet derecelerine bakılarak ortaöğretimden mezun olan adaylar için 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSS P94 puanı, lisans öğretiminden hemşire olarak mezun olan adaylar için de KPSS (B) Grubu KPSS3 puanına göre alım yapılacaktır.
 3. Başvuran adayların güvenlik soruşturması ya da araştırmalar neticesinde atamaya engel bir durumunun söz konusu olmaması şartları aranmaktadır.
 4. Belirtilen eğitim düzeylerinden ve bölümlerinden mezun olan ve KPSS hususundaki nitelikleri taşıyan adayların başvuruları geçerli sayılacaktır.
 5. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlılık ve/ veya emeklilik aylığı almıyor olmak da şartlar arasındadır.

Adayların Hazırlaması Gereken Evraklar

Başvuru şartlarına uyum sağlayan adayların hazırlaması gereken evraklar da bulunmaktadır.

 • Adaya ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı,
 • Adayın mezuniyet derecesine göre 2018 KPSS sonuç belgesi,
 • Mezuniyet Belgesi veya son mezun olunan diploma fotokopisi,
 • Sabıka kaydı,
 • Aranan nitelikleri karşılayan şartlara göre belgelerin temin edilmesi,
 • Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü‘nün internet sitesinden tedarik edilebilecek başvuru formu gereklidir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvuru işlemini gerçekleştirmek için personel alım ilanının gazetede yayımlandığı günü takiben 15 gün içerisinde yani 15 Kasım 2018 ve 29 Kasım 2018 tarihlerinde mesai saatlerinin sonuna kadar Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğüne müracaat edeceklerdir. Sitede hazırlanan başvuru formunu doldurup çıktısını alarak yukarıda belirttiğimiz belgeler ile birlikte kurumun İnsan Kaynakları Birimine şahsen başvurmaları gerekmektedir. Elektronik posta, reel posta ve ya kargo ile yapılacak olan başvurular kesinlikle kabul görmeyecektir. Sonuçlar başvuruların bitme tarihini takiben 10 iş günü içerisinde üniversitenin resmi web sitesinde ilan edilecektir. Belirlenen kadroların iki katı kadar yedek aday belirlenecektir.

BENZER HABER:  İŞKUR TCDD İçin Personel Alımı Yapıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
111613
USD/EUR
1,0939
Amerikan Doları
1,65503
Euro
6,7757
İngiliz Sterlini
7,9723
Japon Yeni
5,628
Rus Rublesi
1,5803
SA Riyali
1,417
Altın
0,64123
Son Güncelleme: 27.02.2020 14:02
 • YENİ
 • YORUM