Arnavutköy Belediyesi’ne 40 Zabıta Memuru Alınacak

Arnavutköy Belediyesi’ne 40 Zabıta Memuru Alınacak

Lise, Önlisans ve Lisans mezunları zabıta memurluğuna başvuru yapabilecek. Zabıta memurluğu için ilk şart KPPS’den 60 puan almak olacak.

Arnavutköy Belediyesi’ne yapılacak olan zabıta alımları için son başvuru tarihleri, başvuruların nasıl yapılacağı, karşılanması gereken şartlar ve hangi belgelerin talep edildiğine dair bütün detayları haberimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

40 Zabıta Memuru Alımı İçin Gerekli Koşullar

 1. Arnavutköy Belediyesi tarafından verilen ilanlar neticesinde başvuru yapacak kişilerin son mezun oldukları okuldaki öğrenim koşullarını karşılamak ve 2018 senesinde girilmiş olan KPSS (B) grubundan minimum 60 puan almış olmak ilk şart olarak aranmaktadır.
 2. Başvurudan önce çalışılan kamu kurumları ve ya kuruluşlardan ahlaki sebepler ile ya da disiplinsizlik suçu ile çıkarılmış olmamak gereklidir.
 3. Zabıta memurluğuna başvuru yapmanın bir diğer koşulunda ise tartılma ve ölçülme aç karınla, hiçbir şekilde kıyafet olmadan yapılacaktır. Bayanlarda en az 1.60 boy şartı, erkeklerde ise 1.67 metre boy şartı aranmaktadır. Boy ve kilo hususundaki tespitler belediye tarafından gerçekleştirilecektir. Boy ve kilo orantısının tutuyor olması gerekli olup 1 metreden fazla olan kısım ile kilo arasında 10 kg’dan fazla fark olmaması gereklidir.
 4. Bir diğer şart ise sınav tarihinde 30 yaşını doldurmamış olmaktır. 30 yaşını doldurmuş bireyler başvuru yapamayacaktır.
40 Zabıta Memuru Alımı İçin Gerekli Koşullar
40 Zabıta Memuru Alımı İçin Gerekli Koşullar

Memur Alımı İçin Gerekli Evraklar

Memur alımına başvuru yapmak için şahısların birtakım evrakları bulundurması gereklidir.

 1. Başvuru formu Arnavut Belediyesi tarafından internet sitesi üzerinden doldurulacaktır ve kurumlar oradan temin edeceklerdir.
 2. 4 tane vesikalık fotoğraf,
 3. Başvuru yapacak kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı  fotokopisi,
 4. Yabancı okullardan mezun olan başvuru adayları için Denklik Belgesinin aslı ve kurum tarafından onaylanmak kaydı ile fotokopisi,
 5. Mezuniyet Belgesi ya da diploma belgelerinin aslı ve kurum tarafından onay alabilecek bir fotokopisi,
 6. Erkekler için askerlik ile ilgili ilişkisinin olmadığını belirten bir belge,
 7. Görev devamlılığına engel bir durumunun olmadığını belirten bir beyan,
 8. KPSS sonuç belgesinin çıktısının alınması,
 9. En az B sınıfı ehliyeti aslı ve kurum tarafından onay görecek bir fotokopisi gereklidir.
BENZER HABER:  İl Özel İdareleri 128 Kamu Personeli Alım İlanı

Son Başvuru Tarihleri

Belirtilen başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulduktan ve talep edilen diğer evraklar tamamlandığında 3 Aralık 2018  tarihinden 7 Aralık 2018 tarihinde 09:00-17:00 saatleri arasında mesai bitimine kadar Belediyenin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmesi gereklidir. Elektronik posta ve ya normal posta yolu ile yapılan başvurular kabul görmeyecek olup, başvurular şahsen gerçekleştirilecektir. Sağlık Bakanlığı personel alımlarını inceleyebilirsiniz.

Belgelerin ve ya verilen bilgilerin eksik olması halinde yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi başvuru yapan kişilerin kilo ve boy ölçümleri Arnavutköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilecektir. Sınav sistemleri ve yönetmelik hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
119574
USD/EUR
1,0805
Amerikan Doları
1,64072
Euro
6,723
İngiliz Sterlini
8,0911
Japon Yeni
5,6626
Rus Rublesi
1,569
SA Riyali
1,4021
Altın
0,63633
Son Güncelleme: 18.02.2020 20:39
 • YENİ
 • YORUM