Almanya 10 Bin İşçi Alımı 2018 Başvuru Formu ve Şartları Neler?

Almanya 10 Bin İşçi Alımı 2018 Başvuru Formu ve Şartları Neler?

İş-kur başvurusu ile Almanya da çalışmak üzere 10 bin işçi alımı yapılacağı söyleniyor. Peki başvuru şartları nelerdir? Kimler Başvuru yapabilir? Ne kadar maaş veriliyor? Almanya işçi başvuru formu ve şartları haberimizde..

Almanya’da çalışmak ister miydiniz? Ozaman müjde! Yurt dışında çalışmak isteyenler için Almanya’ da 10 bin işçi alımı kadrosu açıldı ve yüksek maaşlar ile işçi alımı başvurusu başladı. Sektörde uzun yıllar hizmet veren OBM A.Ş. Almanya’ da bulunan iş bağlantılarına bir çok ülkeden personel alırken, bu kez Türkiye’ den çok sayıda elemen götüreceklerini hem de bunu İŞKUR ile ortak bir proje olarak yapacaklarını duyurdular. En az 2 bin 500 Euro maaş ve yurtdışında yaşamak isteyenler için son başvuru tarihi, başvurular nasıl yapılıyor, şartlar ve başvuru formuna yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Almanya ekonomik anlamda gelişmiş ülkelerden olsa da çalışan nüfusun azlığı sebebiyle zaman zaman işçi göçüne kapılarını açmaktadır. 15 yıldır Almanya’ da 15 farklı hava limanıyla bağlantılı olarak iş gücü sağlayan firma, bu sefer İŞKUR ile işbirliği yaparak Türkiye’ den Almanya’ ya gidecek personel aramaktadır. Halen 3 havalimanında da yer hizmetleri sektöründe eleman alımına devam eden OBM A.Ş; İstanbul, Ankara, Antalya ve Almanya’ da bulunan ofisleri ile hem Türkiye’ deki işsizlik sorununa çare olmak hem de yurt ışında çalışmak isteyen vatandaşa önemli bir fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışında yaşama ve yeni bir iş hayatına başlamak isteyen kişiler için Almanya 10 bin işçi alımına başvuru içinde hiç bir ücret talep edilmemektedir. Orada nerede kalacağım diye düşünenler için ise; barınma ihtiyacının da firma tarafından karşılanacağını söyleyelim.

Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak!

Bir çok ülkeden Almanya’ ya işçi getiren firma, Türkiye ile irtibata geçerek öncelik olarak belirli meslek guruplarından ve devamında da vasıfsız olarak işçi götürme planını uygulamaya başlamıştır. En çok talebin olduğu meslek gurubu; hemşire ve sağlık personeli bunun yanında kaynakçı, elektrikçi, kamyon şoförü de ihtiyaç duyulan personeller arasında. 30 Aralık 2018’e kadar devam edecek başvurularda, Almanya’ da çalışmak isteyen kişiler 20-45 yaş aralığında olması gerekmektedir. Sektörlere göre farklı ücretlendirmeler yapılacak bu işçi alımında vasıflı vasıfsız bir çok alanda alım yapılacaktır. Firmanın yaptığı açıklamaya göre hava alanı yer hizmetlerinin dışında;

 • Tır şoförü
 • Hemşire
 • Doktor
 • TesisatçıKaynakçı gibi çok sayıda sektöre alım yapılacaktır.
BENZER HABER:  TCDD 81 Makinist Alacak

Sağlık sorunu ve yurtdışı engeli olmayan herkesin yapabileceği bu başvurular sonucunda sizde 2019 yılında Almanya’ da yeni iş hayatınıza başlama imkanı bulabilirsiniz.

Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Formu Var mı?

Eğer ki ülkemizde hemşire doktor ya da elektrikçi gibi bir mesleğiniz varsa ya da vasıfsız bir işçiyseniz ve kazancınızdan memnun değilseniz yurt dışında bu iş fırsatını değerlendirebilirsiniz. Sektörlere göre doldun ücretleri ve gidiş için de hiç bir ücret alınmayacağı Almanya ya işçi olarak gitmek için öncelikli şart; sağlık sorununuzun olmaması ve sizin herhangi bir sabıka kaydınızın olmaması gerekmektedir. Hastaneden sağlık raporu ve emniyetten temiz kağıdınızı alarak ilk şartları yerine getirmiş olacaksınız. Sağlık engeli olmayan ve 20-45 yaş arasındaysanız ve mesleğiniz ile ilgili diplomanız, ustalık belgeniz ile başvurunuzu yapabilirsiniz. OBM A.Ş yurt dışı istihdam başvurusu için burayı tıklamanız ve gerekli bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Firma yetkililerine ulaşan mesleğinizle ilgili ve daha önce uğraştığınız işle ilgili bilgiler değerlendirilerek iletişim numaralarınız ile sizinle en kısa zamanda irtibata geçilecektir.

işkur-almanya-işçi-alımı-şartları

Almanya’ ya Gideceklere En Az 2 Bin 500 Euro Maaş!

İŞKUR ile bağlantılı olarak Almanya’ ya işçi alacak gidecek kişilerin OBM A.Ş. tarafından bütün masrafları karşılanacak ve 18 ay işçi sözleşme imzalanacaktır. İlk etapta 10 bin işçi alınacağı ancak görüşmelerin devamında bu rakamların 80 bine çıkması da yine yapılan açıklamalar arasında. Başvuruların yoğun olması beklenirken bu başvurular yine bir değerlendirmeden geçip yurtdışı engeli, sağlık sorunu olmayanlar ve belirlenen vasıflara uyanların kısa zamanda vizeleri çıkarılarak yasal prosedürlerde tamamlanacaktır. Alınacak personelin vasfına göre değişen maaşlar; hemşire ve salık personeline 3 bin Euro, tır şoförüne 2 bin 500 Euro ve hava alanı yer hizmetlerinde çalışacak personel için ise en az 2 bin 500 Euro olarak verileceği belirtilmiştir. Almanya’ da çalışmak için tabi ki o hükümetinde öncelikli şartı olan dil öğrenmeniz gerekmektedir. Firma götüreceği işçilerin dil eğitiminin de verileceğini bunun yanında sigorta ve hesap açma işlemleriyle de bizzat ilgileneceğini açıklamıştır.

BENZER HABER:  Atatürk Üniversitesi 55 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Almanya İşçi Alımı Başvuru Formu adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

 1. Merhaba ben elektrik gazaltı oksijen kaynak ostasıyım.ve myk belgemde var
  Ararsanız sevinirim.
  Tel.

 2. Her araç kullanırım. Ea2.eliyetim var.21 senenedir özelbir şirketde halen çalışmaktayız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
121475
USD/EUR
1,1091
Amerikan Doları
1,59337
Euro
6,7057
İngiliz Sterlini
7,8688
Japon Yeni
5,4879
Rus Rublesi
1,5765
SA Riyali
1,399
Altın
0,63539
Son Güncelleme: 18.01.2020 04:40
 • YENİ
 • YORUM