Konut Kredisi Faizleri 2018’de Düşer mi? Son Durum Ne?

Konut Kredisi Faizleri 2018’de Düşer mi? Son Durum Ne?

Konut kredisi faizleri 2018 yılında düşecek mi? Uzman yorumları ve faizlerde son durum.

onut kredisi kullanarak konut almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konut kredisi faiz oranları yıl sonu itibari ile kaç puan aralığında olacağıdır. Bir çok vatandaşımız ev almak için konut kredisi faizlerinin düşmesini beklemektedir. Bu beklentinin sonunda ne olacağını merak edenler için yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. 2017 yılının son aylarına geldiğimiz bu günlerde güncel konut kredisi faiz oranları ve yıl sonu faiz oranı beklentileri. Yine bir ev almak isteyenler yıl sonunu beklemeleri avantajlı mı? yoksa bir an önce ev almaları dahamı iyi olacak? Bu ve bunun gibi soruların cevabını Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 yılında düşer mi? Ayrıntılar haberimiz de..

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Yeni bir ev almak isteyenler veya evini yenilemek isteyenler bankaların vermiş olduğu konut kredilerinden kullanmak istemektedir. Bankaların vermiş olduğu 120 ay vade ile kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler bankaların faiz oranlarından hangisinin daha düşük olduğunu merak etmektedir. Bunun için sizlere bankaların konut kredisi faiz oranları hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Bankalar kullanacağınız konut kredilerinin vadeleri ile orantılı farklı faiz oranları uygulamaktadır. Yani kısa vade ile almak istediğiniz (kısa derken 3 ile 36 ay arası) krediler için daha düşük faiz oranlı konut kredisi kullandırmaktadır. Ama maalesef vatandaşlarımızdan bir çoğu bu tür kredi kullanamamaktadır. Kısa vadeli olan kredilerin ödemeleri çok yüksek rakamlara tekamül ettiği için genellikle 120 ay vadeli konut kredileri tercih edilmektedir. Buda kullanılan konut kredilerindeki faiz oranlarının yüksek olmasına neden olmaktadır. Şuan itibari ile bankalar konut kredisini 120 ay vadeli olarak kullanmak isteyen müşterilerine % 0,95 ile % 1,25 aralığında faiz uygulamaktadır.

Konut Kredisi Faizleri 2018 Yılında Düşer Mi?

Konut kredisi kullanmak isteyenlerin bir çoğu bu soruyu sormaktadır. Ne kadar düşük faiz oranı ile kredi kullanırsak o kadar az ödeme yapacakları için bu konuda son derece haklıdırlar. Bu düşünceye kapılmalarının asıl nedeni ise geçtiğimiz dönemlerde yüksek oranda faiz oranı ile kullandıkları kredilerin faiz oranlarının düşmesi sonucunda yapılandırma yapamamalarından kaynaklanmaktadır. Bilindiği üzere düşen konut kredisi faiz oranları karşısında binlerce vatandaşımız bankalardan yapılandırma talebinde bulunmuş ve olumsuz sonuç almıştır. Bunun için kredi kullanmadan önce en düşük faiz oranını yakalamak istemektedirler. Bu kanıya nereden kapıldıklarına gelince. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamada banka kredi faiz oranlarının çok yüksek olduğu ve bankalar ile bu konu hakkında görüşülüp kredi faiz oranlarının düşürülmesi talebinde bulunulacağının bildirilmesidir. Bu binlerce konut kredisi kullanacak olanlarda büyük bir heyecan uyandırmıştır. Onun içindir ki bugünlerde yapılması beklenen bu görüşme sonunda Bankaların vermiş olduğu konut kredisi faiz oranlarına bir düşüş beklenmektedir. Uzmanların konut kredisi kullanacak olanlara tavsiyesi ise bu yıl sonunda veya en geç 2018 başında faiz indiriminin gerçekleşeceği yönündedir. Bu neden ile Konut Kredisi Faiz Oranları Yıl Sonunda % 0,75 ile % 0,85 aralığında olacağı tahmin edilmektedir.

BENZER HABER:  Emlak Konut 2019 Ertelemeli Faizsiz Kredi Kampanyası Başladı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1055
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7322
İngiliz Sterlini
7,9898
Japon Yeni
5,5589
Rus Rublesi
1,5805
SA Riyali
1,4049
Altın
0,63897
Son Güncelleme: 24.01.2020 02:54
  • YENİ
  • YORUM