DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Sütbank Projesi Yorumları Neler? En Güvenilir Firma Hangisi

Sütbank projesi nedir? Hangi firmalar güvenilir? Yorumlar nelerdir? Şikayet var mı? En güvenilir şirketler ve projenin son durumu haberimizde..

Sütbank Projesi Yorumları Neler? En Güvenilir Firma Hangisi
14.10.2017
A+
A-

Sütbank projesi son dönemde birçok kişinin para kazandığı bir platformdur. Birçok yatırımcı bu programa çekinerek yaklaşsa da, güvenilir firmalar mevcuttur. Sütbank projesine katılan kişilerin olumlu yorumları olduğun gibi, şirketlerden şikayetleri olan mağdurları da yok değildir. Şikayet var isimli platformda bu konuda bazı olumsuz yorumlar mevcuttur. Bu haberimizde en popüler firmalar olan Konya Torku, Dkc, Karadağ sütbank gibi şirketler ile birlikte sistemin alt yapısını konu aldık.

 • konya torku sütbank
 • sütbank mağdurları
 • sütbank yorumlar
 • en güvenilir sütbank
 • sütbank forum
 • sütbank şirketleri
 • karadağ sütbank şikayet
 • dkc sütbank güvenilir mi

Sütbank projesi nedir?

Projenin özü yatırımcıların para ile inek kiralamaları ve bu ineklerin düzenli olarak her ay süt gelirlerinin yatırımcıların hesaplarına yatırılmasından ibarettir. Yatırımcı süt parası aldığı gibi yem, bakıcı masrafı, barınma giderleri gibi harcamalara katlanmadan her ay parasını almaktadır. İşletmeci ise her ne kadar süt parasını yatırımcıya ödese de, buzağılar kendisine kaldığından kar etmektedir.

Sütbank Sistemi

Sütbank projesi başladığı günden bugüne kadar bir çok yatırımcıya para kazandırmaktadır. Süt konseyinin belirlediği fiyatlardan yılın 10 ayı boyunca yatırımcının süt parası ödenmektedir. 2 ay süresince de kuruda kalma dönemi olması nedeniyle yatırımcılara para ödenmez. Tabi bu sütbank şirketlerinin sözleşmelerinde belirtilir ve sözleşme imzalayan yatırımcı veya çiftçiye tebliğ edilir.  Yatırımcı sistem ayrılmak istediği süre sonunda yatırdığı inek parasını ve o güne kadar aldığı süt parası ile birlikte sistemden ayrılmaktadır.

Sütbank yorumlar ve güvenilir şirketler

Sütbank Projesinde ki Hayvanlar Sigortalı mı?

Sütbank proje şirketlerinin hayvanları sigortalıdır. Hatta bu sigortanın %50 bölümü Devlet destekli olarak karşılanır. Yatırımcı hayvanın hastalanması veya herhangi bir olumsuz durumda sigorta tarafından korunur. Ancak sözleşmenin detaylı olarak incelenmesi ve sigortanın hangi durumları kapsadığını bilmekte fayda var. Sistemden ayrılan katılımcı 1 ay önceden ayrılmak istediğini şirkete bildirir. Bu süreden 30 gün sonra yatırımcının katılma bedeli ve varsa süt ödemeleri hesabına yatırılır. Sözleşmeler yıllıktır.

Sütbank Projesi Güvenilir mi?

Sektöre girmeden önce firmalar ve şirketler hakkında detaylı araştırmalar yapmanızı ve hatta yerinde görmenizi tavsiye ederiz. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde risk her zaman mevcuttur. Sözleşmelerin yerinde görerek imzalanması, yatırımcı ile şirket sahibinin diyaloğu önem arz etmektedir. En doğru ve en güvenilir sütbank proje firmasını seçmeden önce detaylı bir araştırma yapmanız önerilir.

Sütbank Firmaları Nereden Para Kazanıyor?

Satın alınan büyükbaş hayvanların sütleri yatırımcıya ödenmesiyle birlikte proje sahibi şirketin tüm giderleri karşılaması akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Sütbank firmaları bu projede ineklerin buzağılamalarını bekleyerek buzağılar firmalara kaldığından kâr elde ederler. Ayrıca hayvan alımlarında, sigortalarında ve büyük projelerde Devletten destek alırlar.

Sütbank Projesindeki Şirketler

 1. Karadağ Yatırım; Hayvan başına 6000 TL. ve 7.000 TL.
 2. Pagrup Şirketi; 7000 TL karşılığında 175 litre süt parası
 3. Çorakçı İnşaat Müteahhitlik Şirketi; 12 ay boyunca aylık 140 litre süt
 4. Güneş Sütbank Şirketi; 6000 TL bedel ile 130 litre süt parası

verdikleri söylenmektedir.

FİRMALARIN HİÇBİRİ İLE SİTEMİZİN ALAKASI YOKTUR. BAŞVURMADAN ÖNCE YASAL TEMSİLCİNİZ İLE ŞARTLARI DEĞERLENDİRİNİZ.

YORUMLAR

 1. s.xxx dedi ki:

  Güvenilir dedigin dkc battı her kez rezil durumda