Gardiyan Olmak Zor mu? 2018 Şartları Neler?

Gardiyan Olmak Zor mu? 2018 Şartları Neler?

Son yıllarda Devlet Memuru olmak isteyenlerin arasında bu mesleği seçenlerin sayısı oldukça artmaktadır. Neden bir insan (gardiyan) infaz koruma memuru olmak ister ki? diye soranlar olmuştur. Bu sorunun tek bir cevabı olmamak ile birlikte en etkilisi Devlet Kapısında İş Sahibi olmak olabilir. Ülkemizde bir çok meslek küçük yaşlardan itibaren olunmak istenilse de bu meslek hiçbir çoçuğun hayalleri arasında değildir. Pekala son yıllarda Neden İnfaz Koruma Memuru Olmak İstiyorsun? diye soranlara hangi cevap tatmin edici olabilir.

İnfaz Koruma Memuru Olma Şartları

Devlet güvencesi ile bir iş sahibi olmak isteyenler özellikle bu mesleği tercih etmektedir. Dışarıdan bakıldığından çok daha zor olan bu mesleği yapmak gerçekten de kolay değildir. Her ne kadar hapishanelerde kader mahkumu diye tabir edilenler olsa da bir çoğu suç işlemiş ve sıkıntılı insanlardan oluşmaktadır. Çalışma ortamı olarak kanunlar ile belirtilmiş olan suçlara karışmış insanlar ile mesainizi tamamlamak zorundasınız. Hapishanelerde yatan mahkumların güvenliği, sağlığı ve diğer insani ihtiyaçlarını karşılanmasından sorumlu tutulmaktadır. Bu mesleği yapmak isteyenlerin de diğer görevlerde olduğu gibi bir takım fiziksel ve eğitimsel şartları taşıması gerekmektedir. İsterseniz İnfaz Koruma Memuru Olmanın Şartları hakkında daha ayrıntılı bilgi verelim

 • Devlet memurları kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak
 • Erkeklerde 1.70 cm, bayanlarda ise 1.60 cm den kısa olmamak
 • Boy kilo indeksi 13 den fazla 17 den az olmamak
 • En az lise ve dengi okul mezunu olmak
 • KPSS sınavından en az 70 puan ve üzerinde puan almış olmak
 • Başvuru tarihi itibari ile 18 yaşından gün almış olmak
 • Yapılacak olan güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması
 • 30 yaşından büyük olmamak
 • Yapılacak olan mülakat sınavında en az 70 ve üstünde puan almış olmak
BENZER HABER:  Defacto Bayilik Veriyor mu? 2018 Şartları Neler?

İnfaz Koruma Memuru Mülakat Sınavında Sorulan Sorular

İnfaz koruma memuru (Gardiyan) olmak isteyenlerde aranılan şartlar yukarıda belirtilmiştir. Bu şartları taşıyanlar alım yapılacak olan cezaevi kadrosu için başvuruda bulunduktan sonra izlenilen yolu kısaca anlatmak istiyorum. Alımı yapılacak olan gardiyan sayısının on katına kadar başvuru yapanlar KPSS puanına göre listelenir. Başvuru yapan kişi bu sıralamaya girmiş ise sırası ile boy kilo ölçümü ve sözlü mülakat sınavına alınır. Sözlü sınavdan almış olduğunuz not ile KPSS puanınızın ortalaması alınarak size yeni bir puan verilir. Bu puanlar ile alımı yapılacak olan infaz koruma memuru aday sıralaması oluşturulur. Alınacak olan personel bu listedeki sıralama ile belirlenerek adaylara duyurulur. Bu noktaya kadar her şey normal olarak görünse de Mülakat sınavından alacağınız puan bu işe girip giremeyeceğinizi belirleyen en büyük kriterdir. Bu neden ile sözlü mülakatında alabileceğiniz en yüksek puanı almanız gerekmektedir. İnfaz koruma memuru mülakatında hangi soruların sorulduğu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler buraya tıklayarak mülakat sorularına ulaşabilirler.

İnfaz Koruma Memuru Alımında Sorulan Mülakat Soruları

Neden İnfaz Koruma Memuru Olmak İstiyorsun?

yukarıda belirttiğimiz linke bulunan mülakat soruları arasında en dikkat çekici soru Neden İnfaz Koruma Memuru Olmak İstiyorsun? sorusudur. Bu soru bu güne kadar yapılan tüm sözlü mülakat sınavında adaylara yöneltilmiştir. Belki de bu soru bu işe alınıp alınmayacağınızı belirleyen kritik soru olabilir. Bunun için bu soru hakkında bir araştırma ve ön fikir sahibi olmanız yararınıza olacaktır. Tabi ki Neden İnfaz Koruma Memuru Olmak İstiyorsun? soru için verilecek onlarca cevap bulunmaktadır. Sizde bu cevaplardan kendinize en uygun olanını belirleyerek yanıtlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
121475
USD/EUR
1,1096
Amerikan Doları
1,59537
Euro
6,7164
İngiliz Sterlini
7,8713
Japon Yeni
5,4942
Rus Rublesi
1,5781
SA Riyali
1,4013
Altın
0,63653
Son Güncelleme: 20.01.2020 07:20
 • YENİ
 • YORUM