DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 36°C
Sıcak

3611 Sözleşmeli İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne 3222 İnfaz ve Koruma Memuru (Gardiyan) Alımı Yapılacak. Alım 2017 ve 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.

3611 Sözleşmeli İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapılacak
21.10.2017
A+
A-

Uzun zamandır beklenilen İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) alımı için Adalet Bakanlığı ilanı yayınlandı. Yapılan açıklama ile sözleşmeli olarak alınacak olan gardiyan alınacak cezaevleri listesi yayınlandı. Bu yıl alımın yapılacağı CTE personeli için toplam 3611 sözleşmeli personel alınacağı açıklandı. Bu sayının büyük bir kısmını İnfaz Koruma Memurluğu için ayrılmış olsa da katip, sağlık memuru, teknisyen, şoför, aşçı ve  kaloriferci içinde kontenjan ayrılmış. CTE 3611 Sözleşmeli Gardiyan Alımı Başvurusu yapmak isteyenlerden aranılan şartlar ve başvuru süresi ve başvuru yerleri aşağıda belirtilmiştir

3222 İnfaz Koruma Memuru Alımı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu yıl bitmeden alımı gerçekleştirilecek olan  Adalet Bakanlığı personel alımında 3222 İnfaz Koruma Memuru alınacak. Geçtiğimiz yıllarda alımın yapılacağı ceza evlerinin bağlı olduğu Adalet Komisyonları tarafından yapılan mülakatlar bu yıl listede belirlenen İllerde yapılacak. Gardiyan olmak isteyenlerin bulundukları bölge İl Komisyonlarına evraklarını teslim etmeleri sağlanmak ile birlikte yapılacak olan mülakat için belirlenen illerin komisyonlarına gitmeleri gerekmektedir. Gardiyan olmak için başvuruda bulunmak isteyenlerin 13.10.2017 ile 25.10.2017 tarihleri arasında istenilen evraklar ile birlikte herhangi bir İl Adalet Komisyonuna başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunmak isteyenlerden istenilen belgeler ve taşıması gereken kriterler aşağıda belirtilmiştir.

Sözleşmeli İnfaz Koruma Memuru Olmak İçin Aranılan Şartlar

Adalet Bakanlığı tarafından alımı yapılacak olan cezaevi personelleri için iki farklı türden gerekli şartları taşıması gerektirmektedir. Bunun ilki genel şartlar genel itibari ile bütün bakanlıklar tarafından uygulanan memur alımı için geçerli olan kriterlerdir. İkincisi ise görevin gerektirdiği özel şartlar olarak dikkat çekmektedir. Bu iki şartı da yerine getirmeyen veya bu şartları taşımayanlar başvuruda bulunamazlar. Gardiyan olmak için aranılan şartları belirtmek gerekirse;

Gardiyan Olmak İçin İstenilen Genel Şartlar

 • Türk vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak
 • Yapılacak olan güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak
 • Sağlık bakanlığına bağlı Devlet Hastanelerinden sağlık raporu almak
 • KPSS merkezi sınavından en az 70 puan almak
 • Sınav başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar başvurabilirler)
 • Görevin gerektirdiği özel şartları taşımak

Gardiyan Olmak İstenilen Özel Şartlar

 • En az lise ve dengi okul mezunu olmak
 • 18 yaşını doldurmuş 30 yaşını bitirmemiş olmak
 • Erkeklerde en az 1,70 cm, bayanlarda 1,60 cm boyundan kısa olmamak
 • Kilo ile boy arasındaki fark 13 den fazla 17 den az olmamak

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar 3222 infaz koruma memuru alımı için 13.10.2017 ile 25.10.2017 tarihleri arasında başvuruda bulunabilirler.

Cezaevi Katibi, Teknisyen, Sağlık Memuru, Şoför, Aşçı ve Kaloriferci Alımı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi alımı gerçekleştirilecek olan 3611 personelin 3222 adete gardiyan geri kalanları ise belirttiğimiz kadrolardan alım yapılacaktır. Cezaevlerinin ihtiyacı olan diğer meslek grupları için yapılacak olan personel alımı listesi aşağıda belirtilmiştir.

 • Cezaevi Katibi : 89 kişi
 • Sağlık Memuru: 58 kişi
 • Teknisyen : 91 kişi
 • Şoför: 75 kişi
 • Aşçı: 42 kişi
 • Kaloriferci: 34 kişi

Yukarıda listede verilen pozisyonlar için başvuruda bulunmak isteyenler aranılan genel ve özel şartları öğrenmek için Buraya tıklayabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.