PTT Şubeleri Kapandı mı? Ödemeler Nereden Yapılacak?

PTT Şubeleri Kapandı mı? Ödemeler Nereden Yapılacak?
03.04.2020
A+
A-

Koronavirüs nedeniyle her geçen gün yeni tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu defa PTT’nin aldığı karar gündeme geldi. PTT kapalı mı, açık mı? sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Posta ve Telgraf Teşkilatı olarak 1840 yılında kurulan PTT, günümüzde her gün birçok kişi için hizmete devam ediyor. Korona virüs salgını ile mücadele kredihaberler.com kapsamında Mart ayından bu yana tedbirler gereği Bakanlık tarafından yayınlanan genelge ile birden fazla sektör geçici süreliğine de olsa kapatıldı. Türkiye’nin her yerinde faaliyetlerini sürdüren ve binlerce kişinin ihtiyacını karşılayan PTT, korona virüs tedbiri için kapanıp kapanmadığı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. PTT şubelerini açık mı, kapalı mı? sorularıyla ilgili açıklama İstanbul PTT Bölge Başmüdürlüğü tarafından yapıldı. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz..

Korona virüs Nedeniyle PTT Kapandı mı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Ekonomik İstikrar Kalkan Paketinde de açıklandığı gibi 2 milyon haneye 1.000 TL yardım 1 Nisandan itibaren toplam 81 il ve 923 ilçeye PTT aracılığıyla destek verilecekti. Bu destek paketi ve aracı şube PTT hakkında gelen açıklama ise;

İlk etapta 2 milyon 111 bin haneye PTT aracılığıyla 1000 liralık ödemenin 5 günlük bir takvimde yapılacağı belirtilmiştir. Ancak yaşadığımız dönemin özelliği kapsamında vatandaşlarımızın sağlık güvenliklerinin riske atılmaması yönünde sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın ortak değerlendirmeleri sonucunda, oluşacak yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın sağlık güvenliğini riske atmamak için PTT şubelerinde bahse konu ödemeler yapılmayacaktır.”

Yapılan açıklamayla birlikte 1.000 TL maddi destek alacak vatandaşların sosyal yardım ödemeleri 3 Nisan 2020 tarihinden itibaren PTT görevlileri, kolluk birimleri ve bekçiler aracılığıyla, sosyal yardımın ödeneceği tarihler içerisinde vatandaşların ikametlerine yapılacağı bildirilmiştir. Böylelikle korona virüs için alınan önlemlere PTT şubeleri de dahil oldu. PTT’nin almış olduğu korona virüs kararı kredihaberler.com Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ortak değerlendirmeler sonucunda verilmiştir. PTT şubelerinin sosyal mesafe kurallarına uyum sağlayamaması, sürekli yoğunluk yaşanması nedenleriyle ikinci bir emre kadar geçici süreliğine kapatılma kararı alınmıştır. PTT şubelerinde korona virüs ile mücadele kapsamında çalışan personellerin ve halk sağlığının tehlikeye düşürülmemesi için alınan kararı İstanbul PTT Bölge Başmüdürlüğü duyurdu. İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek olan sosyal yardımlar, PTT dağıtıcıları tarafından Emniyet Müdürlükleriyle iş birliği içerisinde, bekçilerle ve kolluk birimleriyle evlere yapılacağı duyuruldu.

PTT ile ilgili alınan kararın 3 Nisan 2020 tarihinden itibaren uygulanacağını belirten açıklama:

“03 Nisan 2020 tarihinden itibaren, sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerimizi ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı aldık. Bu süreçte sosyal yardım ödemeleriniz, PTT dağıtıcılarımız tarafından İl Emniyet Müdürlüklerimiz ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetlerimiz ve bekçilerimizle birlikte evlerinizde yapılacaktır. Kapatılmayan iş yerlerimizde ise gün içinde yoğunluğun artışına göre hizmetimiz durdurulabilecektir. Toplum sağlığımız için tedbirlerimizi artırmaya ve sizin için çalışmaya devam ediyoruz. Anlayış ve desteğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.