Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er 2021 Başvuruları Başladı!

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er 2021 Başvuruları Başladı!
22.12.2020
A+
A-

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın yaptığı duyuru ile 2021/1. Dönem Sözleşmeli er temini için başvuru şartlarını açıkladı. Sözleşmeli Er başvuruları için şartlar ve ilgili tüm detaylar haberimizde..

Sözleşmeli Er Başvurusunu Kimler Yapabilir?

2021/1. Dönem başvuru ekranından, ilkokul mezunu olan vatandaşlar başvuru yapabilir. Müracaat edilecek yılda, askerliğini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, Ocak ayı ilk gününden itibaren 25 yaşını bitirmeyenler yani 1 Ocak 1995 ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecek.

Düzeltilmemiş nüfus kayıtlarına göre, askerlik hizmetlerine başlamamış veya hizmetlerini tamamlamamış olanlardan, 1 Ocak 2020 itibari ile 25 yaşını bitirmeyen ve 20 yaşından gün alan  01 Ocak 1995-31 Aralık 2000 tarihleri arasında doğanlar kılavuzdaki şartları taşıdığı takdirde, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2021/1. Dönem Sözleşmeli Er ve Erbaş başvurularını hemen gerçekleştirebilir.   

Yaş şartı yukarıda belirtildiği gibi olan ve ilköğretim mezunu özel şartlarını taşıyanlar başvurabilir.   

Başvuru Şartları Nelerdir?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı başvuru kılavuzuna göre istenen genel şartlar:

 • T.C. Vatandaşı olan erkekler,
 • Türk Silahlı Kuvvetleri ve Askeri okullardan ilişiği devam edenler,
 • Daha önce astsubay, subay, uzman erbaş, uzman jandarma, Sözleşmeli er ve erbaş olarak görev almamış olmak,
 • Kamu haklarından mahrum kılınmamış olmak,
 • Bir suçtan 1 ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkum olmayanlar (taksirli suçlar hariç)
 • Özel ve genel af kapsamına  alınmış, cezası ertelenmiş, diğer yaptırımlara çevrilmiş, hükmün açıklanmasını geri bırakılması karar verilmemiş, suçtan hükümlü bulunmamak,
 •  Devletin güvenliğine karşı olan herhangi bir faaliyette bulunan oluşum, grup ve terör örgütlerine üyelik, iltisak, mensubiyeti, irtibatı bulunmamak,
 • Terör oluşumları ile eylemde bulunmamış, yardım etmemiş, kamu kaynak ve olanaklarını örgüt desteklerinde kullanmamış, örgüt propagandası yapmamış olanlar,
 • Sözleşmeli er boy ve kilo şartları için tablodaki değerler içinde olmak. (Sözleşmeli erlerde ağırlıklarının üst limiti tablodaki üst sınırın 10 kilogram fazlası olabilir)
 • TSK, Sahil Güvenlik, Jandarma Genel Komutanlığı Sağlık Yönetmeliği’ndeki şartları taşıyor olmak.
 • Kurum ve kuruluşların herhangi birine tazminat, hizmet yükümlülüğü bulunmamak şartları sağlayanlar başvurularını gerçekleştirebilirler.

Personel temin ve kılavuz detaylarına ulaşmak için tıklayınız.

Başvurular Nereden ve Nasıl Yapılacak?

21 Aralık 2020 tarihi itibariyle açılan e-Devlet Başvuru ekranı üzerinden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.  Sözleşmeli er adayları için son tarih belirlenmemekle birlikte kontenjanlar sınırlıdır. Personel Temin Daire başkanlığı sitesi üzerinden linke tıklayarak, açılan e-Devlet girişinden şifreleri ile giriş yapan adaylar, Başvuru Programı Kullanma Kılavuzu (EK-1)’e göre online başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuru ekranı için TIKLAYINIZ

Detaylı kılavuza ulaşmak için TIKLAYINIZ.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.