Meteoroloji’den Sağanak Yağış ve Kuvvetli Rüzgar Uyarısı!

Meteoroloji’den Sağanak Yağış ve Kuvvetli Rüzgar Uyarısı!
Yayınlama: 19.09.2022

Meteoroloji 5 günlük tahmin raporunu açıkladı. Türkiye genelinde etkili olan çöl sıcaklıkları Batı’da etkisini kaybedecek. İstanbul’un bazı ilçeleri için sağanak yağış uyarısı yapıldı. İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde beklenen hava durumu…

Ülke genelinde 2 gündür süren çöl sıcaklıkları bazı bölgelerde yerini serin ve yağışlı havaya bırakıyor. Hava sıcaklıklarının bazı bölgelerde 4-9 derece arası azalması bekleniyor.

Bugün Yurt Genelinde Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Parçalı ve az bulutlu Marmara Bölgesi’nin kuzey ve batı kesimleri, Manisa, Bolu, Karabük, Sinop, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Düzce ve Kastamonu’nun iç kesimleri yer yer yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. hafif bulutlu ve açık olacak. tahmin edilmektedir.

Hava Sıcaklıkları Düşecek

Hava sıcaklıklarının:

Marmara ve Batı Karadeniz Bölgelerinde 3 ila 5 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Marmara’da Kuvvetli Rüzgar

Öğle saatlerinden itibaren Marmara’da güney yönlerden hafif, yer yer orta, kuvvetli (30-50 km/sa), Marmara’da kuzey yönlerden (30-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da Bugün Hava Durumu Nasıl Olacak?

İstanbul’da 2 gün süren sıcak havanın yerini yağışlı ve serin havaya bırakacağı ve öğle saatlerinden itibaren bazı bölgelerde yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Bu Hafta Hava Nasıl Olacak?

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bu hafta batı bölgelerinden başlayarak düşeceği, bazı bölgelerde şiddetli yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Batı bölgelerde mevsim normalleri altında diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.