KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından üniversite eğitimine başlayan veya devam eden öğrencilere verilecek olan burs ve kredi başvurularının sonuçları açıklandı. Açıklanan burs ve kredi sonuçlarına göre ödemelerin ne zaman yapılacağı, ödenecek aylık tutarların öğrencilerin hesaplarına ne zaman geçeceği hakkındaki tüm detayları haberimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz..

KYK Burs ve Kredi

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından her yıl verilen kredi ve bursların 2018-2019 yılı için de verilecek olan tarihleri belli oldu. Bu kurumdan kredi veya burs almaya hak kazanmış olan öğrencilerin e-devlet sistemlerine giriş yaparak 18 Kasım 2018 saat 23:59‘a kadar sayfada belirtilen taahhütnameyi okumaları ve onaylamaları gerekmektedir. Bu taahhütnameyi onaylamayan öğrencilerin başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecek, kredi veya burs alma haklarını kaybedeceklerdir.

Kredi ve Burs Ödeme Tarihleri

E-devlet üzerinden verilen taahhütnameyi okumuş ve onaylamış olan öğrencilere 2018-2019 yılının eğitim ve öğretim yılının başlangıcı olan Ekim ayından itibaren ödeme verilmeye başlanacaktır. Ancak öğrenciler 2019 yılının Ocak ayında yapılacak olan ödemeleri Ekim ayından başlayarak 3 aylık toplu alacaklardır. Verilen taahhütnameyi onaylamayan öğrenciler ise ödemeden faydalanamayacak ve ancak bir sonraki eğitim ve öğretim yılındaki burs ve kredilere tekrar başvuru yapabileceklerdir. KYK kredi borçları ile ilgili son gelişmelerden haberiniz var mı?

Verilecek Burs ve Kredi Tutarı Ne Kadar?

Her yıl bir miktar zamlanan burs ve kredi ödeme tutarları 2018 yılının Ocak ayı itibari ile; lisans eğitimi gören öğrencilere aylık 470 TL, yüksek lisans eğitimi gören öğrencilere 940 TL, doktora eğitimi gören öğrencilere ise 1410 TL olarak veriliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalara göre 2019 yılında yapılacak olan kredi ve burs ödemelerine zam geleceği bildirildi. Yeni yıldaki zam artışına göre; lisans öğrencileri; 500 TL, yüksek lisans öğrencileri 1000 TL, doktora öğrencileri 1500 TL‘ ya kadar burs veya kredi alabilecekleri açıklandı.

BENZER HABER:  Benzine 20 Kuruş İndirim Müjdesi Verildi! 08 KASIM 2018

Öğrenim Bursunun Kesilme Sebepleri

  • Öğrencinin eğitim ve öğretim yılı boyunca derslerinde başarısız olması,
  • Öğrenim gördüğü okulu dondurması, izin alması veya eğitiminden vazgeçmesi halinde,
  • Eğitim gördüğü kurumdan çıkarılması veya geçici olarak uzaklaştırma alması halinde,
  • Herhangi bir sağlık sebebi ile okuldan ayrılmak durumunda kalması halinde,
  • Okulun kapatılması halinde,
  • KYK yurtlarından süresiz olarak çıkarılma cezası aldığında,
  • Öğrenim gördüğü okulu değiştirmesi sırasında bir önceki eğitim kurumunda bir sene boyunca başarısız olması veya eğitimine bir sene ara vermesi durumunda,
  • Kesin hükümler verilerek mahkum olması halinde öğrencinin aylık olarak ödenen bursu kesilecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
100237
USD/EUR
1,1022
Amerikan Doları
1,55543
Euro
6,5049
İngiliz Sterlini
7,3683
Japon Yeni
5,488
Rus Rublesi
1,4828
SA Riyali
1,3702
Altın
0,60892
Son Güncelleme: 21.09.2019 04:02
  • YENİ
  • YORUM