İkinci 100 Günlük Eylem Planı Açıklanacak!

İkinci 100 Günlük Eylem Planı Açıklanacak!

3 Ağustos 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 başlık halinde 100 Günlük Eylem Planı’ nı açıklamıştı. Süresi dolan plan için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ dan yapılan düzenlemeler ile ilgili açıklama bekleniyor. Bu hafta itibari ile ikinci plan da açıklanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yerel seçimlere yönelik projelerin uygulamaya konacağı kısa vadeli ve acil konuların açıklanacağı düşünülüyor. Detaylar haberimizde.

100 Günlük Eylem Planı Açıklanıyor

Erdoğan’ ın Rusya seyahati dönüşünde Birinci 100 Günlük Eylem Planı’ nın sonuçlarını ve İkinci Eylem Planı’ nın  hedeflerini açıklaması bekleniyor. Ağustos ayının ilk günlerinde açıklanan eylem planında 46 milyar bütçeye sahip 400 adet proje bulunmaktaydı. Ancak planın süresi doldu. G-20 Zirvesi’ nin yapılacağı Arjantin’ e gitmeden evvel Erdoğan’ ın yerel seçimler ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ nın aciliyet gerektiren konularının da yer aldığı İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıklaması bekleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ nın faaliyet alanı içinde özellikle Ankara ve İstanbul şehirleri bulunuyor. Saha faaliyetlerinden elde edilen sonuçlar sonrasında şehirsel ve bölgesel olarak çalışmalar yapılacak. Projelerin detayları tamamlanmak üzere.

Eylem Planında Yerel Seçimlere Ağırlık Veriliyor

Eylem planı 16 Bakanlık tarafından yürütülüyor. İkinci 100 Günlük Eylem Planı’ nın ise 31 Mart 2019 yerel seçimlerine kadar tamamlanması bekleniyor. Planda yeni ve duyulmamış projeler yer alacak. Özellikle halkın talepleri de dinlendi. İcraat ve performans düzeyinin belirlenmesinde plan büyük önem taşıyor. İkinci planın ise şu an büyük oranda tamamlandığı söyleniyor.

Beştepe’ de bulunan ve yerel yönetim programlarını koordine eden kurula Erdoğan ikinci eylem planının hazırlanması ve seçimlere yönelik projelere ağırlık verilmesi talimatını verdi. Mart ayında son bulacak planın aciliyet içeren konulardan oluşacağı söyleniyor.

Birinci 100 Günlük Eylem Planı konuları içerisinde Ulaştırma ve Altyapı, Dış Ticaret ve Sanayi, Ekonomi ve Finans, Tarım ve Hayvancılık, Gençlik ve Spor, Sağlık, Sosyal Hizmetler, Kent Güvenliği, Savunma, Güvenlik ve Dış Politika, Enerji, Teknoloji ve Araştırma Geliştirme, Şehircilik ve Konut Projeleri, Kültür ve Turizm, Yargı ile Eğitim konuları yer alıyor.

BENZER HABER:  Taslak Hazırlandı. Askerlik Süresi Düşüyor

Hazırlıkları süren bir sistem üzerinden Erdoğan projeleri Beştepe’de takip edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
112265
USD/EUR
1,0946
Amerikan Doları
1,65549
Euro
6,7802
İngiliz Sterlini
7,972
Japon Yeni
5,6312
Rus Rublesi
1,5819
SA Riyali
1,4176
Altın
0,6419
Son Güncelleme: 27.02.2020 14:57
  • YENİ
  • YORUM