DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Hafif Sağanak

Faizsiz kredi fırsatı! 1 yıl ödeme yok, 84 ay vadeli 150 Bin TL. Hemen Başvur!

Kredi kullanacaklar için güzel haber! Ziraat Bankası’ndan kredi hamlesi geldi. Faizsiz kredi fırsatı sunuluyor. İlk yıl herhangi bir ödeme yapılmıyor. 84 aya kadar vade imkanı sunuluyor. Faizsiz kredinin üst limiti ise 150 bin TL olarak belirlendi. Ziraat Bankası köyüne dönene 84 ay vadeli 150 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı sağlıyor. Köye dönüş kredisi yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Ziraat Bankası arasında imzalanan anlaşma kapsamında belirlenen illerde ilk yıl ödemesiz geri kalanı da 7 yıl vadeli olmak üzere toplamda 84 ay vadeli kredi desteği veriyor.

Faizsiz kredi fırsatı! 1 yıl ödeme yok, 84 ay vadeli 150 Bin TL. Hemen Başvur!
28.04.2021
A+
A-

Kredi kullanacaklar için güzel haber Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat bankasından ilk yıl herhangi bir ödeme yapılmadan 84 aya kadar vade imkanı ile faizsiz kredi fırsatı sunuluyor. Sunulacak olan faizsiz kredinin üst limiti ise 150 bin TL olarak belirlendi.

Köyüne Dönene Ziraat Bankası 84 ay vadeli 150 bin TL’ye kadar faizsiz kredi Fırsatı

Ziraat Bankası köyüne dönene 84 ay vadeli 150 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı sağlıyor. Köye dönüş kredisi yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Ziraat Bankası arasında imzalanan anlaşma kapsamında belirlenen illerde ilk yıl ödemesiz geri kalanı da 7 yıl vadeli olmak üzere toplamda 84 ay vadeli kredi desteği veriyor.

Faizsiz ve bir yıl boyunca ödemesiz kredi müjdesi ile köyüne dönmek isteyenler 150 bin liraya kadar kredi kullanılabilecek. Kredi paketi ile ilgili detaylar belli oldu. Hiçbir ek maliyet söz konusu değil. Faizsiz kredi vatandaşlardan yoğun talep görüyor. Faizsiz krediye başvuru süreci devam ediyor. 

Ziraat Bankası Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var projesi kapsamında faizsiz kredi takviyesi sağlıyor. Son yıllarda köyden büyük şehirlere yaşanan göçler nedeni ile hayvancılık büyük darbe alırken başlatılan yeni kredi kampanyası ile yeni bir tersine göç etkisi yaratılması amaçlanmakta.

32 VALİLİK TARAFINDAN İMZALANDI 

Ziraat Bankası açıklamasına göre, 2020 Eylül’de hayata gerilen söz konusu projeye, bugüne kadar 32 valilik protokol imzalayarak katıldı. Hazırlıklarını tamamlayan 14 ilde kredi kullandırılmaya başlandı. Açıklamada projenin gelişimine ilişkin görüşlerine yer verilen Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı’nın “Geçtiğimiz yıl eylül ayında Tokat Valiliği ile ilk protokolümüzü imzalayarak projemizi başlattık. Bugün protokol imzalayarak projeye katılan valiliklerimizin sayısı 32’ye ulaştı. Potansiyel üreticilerin belirlenmesi, hayvan seçimi, yem alınacak ve et satılacak firmaların belirlenmesi gibi gerekli hazırlıklarını tamamlayan valiliklerimizin bulunduğu 14 ilimizde üreticilerimiz kredi kullanarak koyunlarını teslim almaya başladılar. Proje kapsamında yaklaşık 1.250 üreticimize teslim edilen koyun sayısı kısa sürede 120 bine ulaştı. Valiliklerimizden aldığımız geri bildirimler, üreticilerimizin projeye olan yoğun ilgisi ve kısa sürede geldiğimiz aşama, projemizin hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı. 

FAİZSİZ KREDİYE BAŞVURU NASIL YAPILACAK? 

Söz konusu projeye başvuru yapmak için İl ve İlçelerde bulunan Tarım Müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz. 

PROJE İÇERİĞİ NELERİ KAPSIYOR?

Söz konusu projenin içeriği şunlardır:

 • Proje; kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan veya daha önce yapmış olanlardan, işletmesinde 6-24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlanması,
 • Kredi süresince (azami 7 yıl) işletmesinde dişi küçükbaş (6-24 ay dişi ) hayvan sayısının 100 baş altına düşmemesi,
 • Banka tarafından üretici başına 150.000 TL kredi kullandırılmasını içerir.
 • Proje kapsamında olan koyun ırkları, Kıvırcık, Karacabey Merinosu, Anadolu Merinosu, Orta Anadolu Merinosu ırklarıdır.” 

KİMLERE 150 BİN TL FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK? 

84 ay vadeli verilecek 150 bin TL faizsiz kredi için aranan başvuru şartları şu şekilde: 

 • Başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olması,
 • Projenin başlangıç tarihi itibariyle faal olarak küçükbaş hayvancılık yapıyor veya daha önce küçükbaş hayvancılık yapmış olması, 
 • İlk kez küçükbaş hayvancılık faaliyetinde bulunacak olanlar Proje kapsamında değerlendirmeye alınmaz. İşletme devir alarak başvurmaları halinde de başvuruları kabul edilmez. 
 • Proje kapsamında alacağı hayvanlarla birlikte işletmesindeki dişi küçükbaş hayvan varlığını asgari 100 (yüz) başa ulaştırmalı ve Proje kapsamında kullanacağı Yatırım Kredisinin devamı boyunca Proje kapsamındaki ırklara sahip dişi hayvan varlığını, Proje kapsamında edindiği hayvan sayısının 100 (yüz) başın (hangisi yüksekse) altına indirmemelidir.
 • İşletmesinin bulunduğu yerde ikamet ediyor olmalıdır. 
 • Küçükbaş hayvancılık yapmaya elverişli ve Proje kapsamında edineceği hayvanlarla tüm sürüsünü barındırma kapasitesi bulunan barınağa (ağıla) sahip olmalıdır. 
 • Faaliyet gösterdiği bölgede bulunan meralardan yararlanıyor olmalı/mera kullanımına engel hali bulunmamalı ve/veya yıllık kaba yem ihtiyacının asgari % 50’sini yetiştirme imkanına sahip olmalıdır.

Üreticinin projeye başvurabilmesi için aşağıdaki 3 maddeden 1 tanesini sağlaması yeterli olacaktır.

1-) Üreticinin meradan yararlanması;

2-) Yıllık kaba yem ihtiyacının asgari %50 sini yetiştirmesi;

3-) Üreticinin meradan yararlanıyor ve yıllık kaba yem ihtiyacının asgari %50’sini yetiştiriyor olması; 

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Son Başvuru Tarihi Ne Zaman 

 • Proje kapsamında alınacak hayvanların kendi işletmesinden çıkmamış olması gerekmektedir. Proje kapsamında hayvan satmış olan kişiler tekrar aynı hayvanlar için projeden faydalanamaz. 
 • Birinci derecede akraba arasındaki alım / satımlar Proje kapsamına alınmayacaktır. 

Yapılan duyuru ile birinci etap başvurularının 7 Ekim 2020 tarihinde başlatıldığı kampanyada son başvuru tarihi ise 7 Ekim 2021 olarak ilan edildi. 

Köyüne Dönene Büyük Teşvik

Hükümet kentlerden köye dönüşleri teşvik etmek amacıyla kırsal alanlarda mesken ve ticarethanelere yönelik vergi ve harçlarda indirime gitti. 

Köyüne Dönenler Vergiden Muaf Olacaklar

 Resmi Gazete’de yayınlanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yönetmeliğine göre bir yerin kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alanı tespiti belediye meclisleri tarafından yapılacak. aynı şekilde kırsal alan özelliğini kaybeden yerler de yine belediye meclisi tarafından kırsal mahalle ve kırsal yerleşik alan nitelikleri kaldırılacak. Gelir vergisinden muaf esnaf ile basit usulde gelir vergisine tabi mükellefler tarafından bizzat işyeri olarak kullanılan bina, arsa ve araziler ile mesken amaçlı kullanılan binalar ve tarımsal üretimde kullanılan bina, arsa ve araziler emlak vergisinden muaf olacak. Buralar aynı şekilde 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu uyarınca alınması gereken bina inşaat harcı ile imarla ilgili harçlardan da muaf olacaklar. Bu alanlardaki ticari, sınai ve turistik faaliyetlerde kullanılan bina, arsa ve araziler için emlak vergisi ile yine Belediye Gelirleri Kanunu uyarınca alınması gereken vergi, harç ve harcamalara katılma payları yüzde 50 indirimli olarak alınacak.

YORUMLAR

 1. Hüseyin daşdelen dedi ki:

  Kredi basvurusu

 2. Barış Çağan dedi ki:

  Bundan nasıl yararlanabilirsiniz hocam bilgi alabilir miyim