DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

En İyi Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

En İyi Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
03.09.2021
A+
A-

2021 yılında değişik bankalarda çeşitli kredi ve kart borçları olan tüketiciler ödenmemiş senet dahil bu borçlarınızı istemeniz dahilinde tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Halkbank ve Ziraat bankası 36 ay vadeli olarak 100.000 TL kadar bu borçları kapatmanız durumunda sizlere kredi vermektedir. Bu iki kamu bankamızın haricin de ise BDDK listesinde yer alan tam 6 banka da yine borç transfer işlemleri sağlamaktadır. Böylece tüm bankaların kampanyalı faiz oranlarıyla borçlarınızı 36 ay yapılandırma yapılarak vadesi uzatılıp aylık ödeme rakamlarını da düşürebilmektesiniz. Toplamda 8 banka tarafından verilen borç kapatma kredisinin peki şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabiliyor? Bakalım…

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Borç kapatma kredisi veren bankaların sayısı her gün artmaktadır. Bunun sebebi ise hangimizin borcu artık yok ki! Borcu olmayanında 2 yıldır devam eden pandemi kâbusu nedeniyle az da olsa bir borcu artık var. Bu borçların bir çoğu vadesi geçmiş olan kredi ve kartlardan oluşmaktadır. Kredi ve kart borçlarından sonra ise daha çok esnafların belini büken senetler ve çekler gelmektedir. Ödemesi geçmiş olan bu borçlar genelde farklı bankalarda bulunmaktadır. Bu sebeple ödeme tutarları yüksek olmaktadır. Bu duruma karşın alınabilecek en iyi tedbir ise borç kapatma kredisi veren bankalara başvuru yapmaktır. Çünkü böylece, tüm borçlar transfer edilerek bir banka altında toplanacaktır. Her iki taraf içinde hayırlı olan borç transferi için kredi veren toplamda 8 banka hangileridir?

 1. Akbank A.Ş.
 2. QNB Finansbank
 3. Ziraat Bankası
 4. Şekerbank
 5. Vakıfbank
 6. Denizbank
 7. Halkbank
 8. TEB

En iyi borç kapatma kredisi veren 8 bankamızın ismini bir çoğumuza tanıdık geldiğini biliyorum. Ama şuna kesinlikle eminim ki! borçlarınızı kapatmak için sağlamış olduğu olanakların neler olduğunu kesinlikle bilmiyorsun.

Borçların katılması için bahsi geçen bu imkanlar sadece faiz oranlarının olmadığını bilmelisiniz. Kapsamış olduğu borçların türü de bir hayli önemlidir. Bu sebeple, borç kapatma kredisi veren bankaların faiz oranlarına geçmeden, gelin önce başka neleri de kapsadığımı bir öğrenelim.

Borç Kapatma Transfer Kredisi Ne Demek? Neleri Kapsar?

Borç kapatma kredisini 8 bankamızın verdiğini biliyoruz. Peki, ya banka borcu kapatmak için verilen transfer kredisi neleri kapsar bunu biliyor musunuz? Belki biraz hayal kırıklığına bundan dolayı uğraya bilirsiniz. Çünkü bir çok tüketici borç kapatma için verilen transfer kredisinin tam olarak ne demek olduğunu doğru bir şekilde bilmiyor. Bundan dolayı sizler ilk önce borç kapatma kredisinin ilk ne demek olduğundan bahsetmek istiyorum.

 • Borç kapatma kredisi farklı bankalarda bulunan borçların tamamen kapatılarak, yeniden taksitlendirilmesine denir. Bu borç kalemleri bankalara göre değişebilmektedir. Dolayısı ile her ödemesi geçmiş borçlar yeniden taksitlendirme kapsamına girmemeye bilir.

Bankaların kabul görmüş olduğu yeniden taksitlendirme için vermiş olduğu kredinin kapsadığı ve kapsamadığı alanlar ise şunlardır.

Borç transferini kapsayan işlemler;

 1. Başka bankalarda olan ihtiyaç kredileri
 2. Farklı bankalardaki kredi kartı borçları
 3. Değişik bankalarda bulunan araç kredileridir.
 4. HALKBANK ve Ziraat Bankası tarafından başlatılan kampanya ile senet ödemeleri

Borç transferini kapsamayan işlemler;

 • Başka bankalardaki mevduat hesabınıza bağlı EK KART borçlarının kapatılması
 • Farklı bankalara ait konut kredileridir.

Kapsam dışında olan konut kredisi için aynı bankadan yapılandırma yapa bilirsiniz. Ek kart borçlarınız içinde yine aynı banka üzerinden yeniden taksitlendirme yapabileceğinizi bilmenizi isteriz.Kredi Yapılandırma İle Kredi Borç Transferi Arasındaki Fark Nedir?Borç Transfer Kredisi kullanacaklar, paralarını elden mi alıyorlar?

Mevcut ödemesi geçmiş olan borçları kapatacaklardan bankalar ne gibi şartlar peki ister?

Borç Kapatma Transfer Kredisinin Şartları Nedir?

Borç kapatmak için transfer kredisi çekeceksiniz bence gerçekten geçerli bir nedeniniz olmalı. Bu soruyu sorma haklı bir nedenin var. Çünkü, şunu bilmelisiniz ki, bu tarihe kadar mevcut kredi borçlarınızın %90 kısmı ana faiz oranından yenmiştir. Kullanacağınız borç kapatma kredisi belki sizi taksit ödemesi noktasında rahatlata bilir. Ama nihayetinde toplam olarak sizi zararlı çıkaraktır. Bunu bilmenizi karşın borç kapatma kredisi çekmek zorunda iseniz şu şartlara uygun olmanız gerektiğini de bilmenizi isterim. Tüm şeffaflığı ile bu şartlar nedir? diyenlere, işte listemiz.

 1. Diğer bankadaki borcunuzu ödeyemiyor olmanız.
 2. En az 3 en fazla ise 36 ay vadeli olarak yapılandırma yapabileceğini kabul etmelisiniz.
 3. Başvuru sahibinin kredi notuna göre borç kapatma kredisinin faiz oranlarının değişiklik göstere bileceği şartını kabul etmeniz gerekilebilir.
 4. Borç transferi için başvuru yapacağınız bankanın müşterisi olacaksınız. Bu nedenle zorunlu BES, kredi kartı dayatmalarına maruz kalabilirsiniz. 
 5. Bir çok banka borç kapatma kredisini banka şubesinden kabul etmektedir. Bu nedenle gelir belgenizin olması istenilir.
 6. Bankalara göre borç kapatma kredisi verilen limitler kapsamında toplam borcunuzun olması gerekir.
 7. Borcu transfer edilecek olan kredi kartı ise belli bir miktara kadar borcun kapatılabileceğini hatırlatmak isterim. (Bankalara göre üst limit değişebilir)
 8. Toplam kapanacak borcunuzun aylık taksit geri ödemesi beyan ettiğiniz gelirinizin %50 ödemesini geçmemesi gerekir. (Bu şart 3 kamu bankasının belli zamanlarda başlattığı borç kapatma kredisi kampanyalarında aranmaz!)
 9. Her ne kadarda daha önce çekmiş olduğunuz da krediniz onay aldı ise, şuan anki Findeks KKB notunuzdan dolayı onay alamayacağını bilmenizi de isterim.

Borç kapatma kredisine başvuru yapacaklardan talep edilen şartlar benim bildiğim 9 taneyi geçmez arkadaşlar. Bu şartların bir çoğu da zaten sizin de görmüş olduğunuz gibi fasa fiso.. Şartlara uygun olduğunuz diyelim, başvurular nasıl yapılır? Şimdide bir bundan bahsedeyim. Sonra, borç kapatma kredisi veren bankaların sağladığı imkanların neler olduğuna geçeceğim.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Borç kapatma kredisi hakkında buraya kadar bir çok konumuzla ilgili merak edilenlerden bahsettik. Hepsini de sizlere en doğru bir şekilde cevapladık. Borç kapatma kredisi kimlere verilir? Başvurular nasıl yapılır?

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir:

Borç kapatma kredisi şartlara uygun herkese verilir. Bu şartların neler olduğunu yukarıda 9 madde halinde sıraladım. İçlerinden olmayanı ise şudur. Farklı bankalarda borcu olanlar!

Nasıl Başvuru Yapılır:

 1. Borç kapatma kredisi başvuruları çoğunlukla şahsen yapılır.
 2. Başvuru yapıldığı zaman banka çalışını sizin diğer bankalara olan borçlarınızı kendi ekranında görecektir.
 3. Şayet şartlara uygun iseniz yapmış olduğu ufak bir çalışma sonrasında size ne kadar kredi gerektiğini hesaplar.
 4. Bu hesaplama sonrası aylık ödeme miktarını da sizlere beyan eder.
 5. Şayet sizde kabul ederseniz karşı bankalara olan borçlarınızı EFT işlemi ile öder.
 6. Ödeme yapıldıktan sonra sizin de mutlaka borçlu olduğunuz bankayı arayarak durumu beyan etmeniz gerekir.
 7. Aksi taktirde yapılan EFT tutarı mevduat hesabınızda askıda kalır.

Bu neden ile EFT işlemi sonrasında mutlaka mevcut bakiyeniz deki para ile borçların kapatılmasını talep etmelisiniz.

Borç kapatma kredisine başvuru yapacakların genelin sorduğu bir diğer soruyu ise KKB ile alakalıdır.

Artık gönül rahatlığı ile borç kapatma kredisi hakkında tüm bilinmesi gerekilenleri anlattığıma inanıyorum. Artık, sizlerde hak verirseniz bu fırsatı sağlayan bankalara geçebiliriz.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Veriyor Mu? Taksitli Borç Transferi Ne Demek?

Akbank borç kapatma kredisi vermiyor mu? Evet veriyor. Ama sizin tahmin ettiğiniz şekilde vermiyor. Yani arkadaşlar açıkçası, farklı bankalar da bulunan borçlarınızı kapatmak için size 2. bir ihtiyaç kredisi kullandırıyor. Bunu zaten her banka şayet KKL yani Kredi Kullanım Limitiniz müsait ise sağlıyor! Bununla birlikte Akbank taksitli borç transferi ne demek? Diyenler için de Akbank bu imkanı sadece kredi kartı borçları için sağladığı bir yapılandırma diyebiliriz. Sonuç olarak:

 1. Axess yada farklı bankalarda bulunan kredi kartı borçlarınızı böylece 20.000 TL kadar 12 ay vadeli olarak taksitlendirme yapabilirsiniz.
 2. Farklı diğer bankalardaki kredi borçlarınızı Akbank ihtiyaç kredisi kullanarak kapata bilirsiniz. Fakat bunun için Akbank üzerinden çekeceğiniz kredinin aylık miktarı + diğer bankalardaki borçlarınızın aylık tutarı toplandığı vakit, aylık kazancınızın %50 miktarını geçmiyor olması gerekir!

Bireysel ihtiyaç kredileri için sağlanan bu borç transfer kredisinin bahsetmiş olduğum gibi olduğunu bizzat Akbank çalışanını arayarak teyit ettiğimi bilmenizi isterim. Bundan dolayı şayet aylık hane geliriniz kredi borçlarınızı bir araya toplamak için çekeceğiniz bir diğer kredi için yeterli değilse, hiç Akbank’tan umut bağlamayın. Hane geliriniz buna olanak sağlıyor ise de bankanın size sağlayacağı kredinin faiz oranları ise şu şekilde olacağını bilmenizi isterim.

İhtiyaç Kredisi Kapatacaklara Uygulanan Faiz Oranı:

AKBANK12 Ay24 Ay36 Ay
%1.79%1.75%1.61

2. bir ihtiyaç kredisi Akbank’tan çekerek diğer kredilerini kapatacaklar başvurularını nasıl yapacak diyorsanız. Seçme şıklarınız şunlardır.

 1. Akbank şubelerine şahsen gelir belgeniz ve kimlik ibrazı yapılarak.
 2. Akbank mevduat hesabınızın olması durumunda müşteri hizmetlerini arayarak. (444-25-25)
 3. Yine Akbank mevduat hesabınızın olması halinde başvuru formunu doldurarak.

Kredi Kartı Borçlarını Taksitlendireceklere Uygulan Vade + Faiz Oranı:

Kredi Üst MiktarıEn Fazla Vade Faiz Oranı
20.000 TL12 Ay%1.98

Farklı tüm bankalardaki kredi kartı borçlarını transfer ederek taksitlendirmek için başvuru yapacağınız seçme şıklarınız ise şunlardır.

 1. Size en yakın herhangi bir Akbank şubesine giderek.
 2. Akbank Mobil İnternet bankacılığına giriş yaparak.

Evet, Akbank müşterileri. Bankanın sizlere kredi ve kredi kartı yapılandırarak taksitlendirme imkanları bu şekildedir. Kredi kartları için uyguladığı faiz oranının tüm bankalarda aynı olduğunu bilmenizi isterim.

Bu nedenle şayet farklı bankalarda kredi kartı borcunuz var ise hiç bir arayışa girmeyin derim. Doğrudan bunun için Akbank ile çalışabilirsiniz. Ama, diyorsanız benim farklı bankalarda kredi borçlarım var. Bunları da en iyi imkanlarla yapılandırarak, taksitlendirmek istiyorum. O zaman sitemdeki diğer borç kapatma kredisi veren bankalara bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Ziraat Bankası Borç Transferi Yapıyor Mu? 100.000 TL Kapatma Kredisi!

Ziraat bankası borç transferi yapıyor mu? Belli dönemlerde evet! Kamu bankası olmasından dolayı bu imkanını TBMM den alınan karar doğrultusunda sağlamaktadır. Böylelikle de başka bankalarda bulunan borçlarınızı Ziraat bankasına taşıya bilirsiniz. Üstelik bunun içinde Kredi Kullanım Limitiniz göz önünde asla bulundurulmaz. Zaten, borç transfer kredisini kullanacaklardan da bu şart aranmaması gerekir. Aksi halde, tüm bankalardan 2. bir kredi çekerek, tüm borçlarınızı zaten kapaya bilirsiniz.

Bu kampanyalar 2021 yılında tekrardan başlanacağı söylenmektedir. Pandemi nedeniyle başlatılacak bu kampanya ile 3 ay ödemesiz kredi kullandırılması düşünülmektedir. Kredinin geri ödeme vadesi ise 36 ay üst vade ile sınırlı olmaktadır. Şartların arasında ise faklı bankalara en az 10.000 TL borcu olunması aranacağı gelen duyumlar içinde yer almaktadır. Bu kampanya başlamasa dahi 2. bir kredi çekerek farklı bankalardaki borçlarınızı Ziraata toplayıp, kapata bileceğinizi de yine hatırlatmak isterim.

Şayet çekeceğiniz 2. bir kredinin aylık taksiti, diğer toplam kredi borçlarınıza ilave edildiğinde, hane gelirinizin %50 oranını geçmiyorsa, bu şekilde de Ziraat imkanlarından yararlana bilirsiniz.

Borç transferi yada 2. bir kredi ile tüm borçlarınızı kapatmak için çekebileceğiniz kredinin üst miktarı 100.000 TL kadar olmaktadır. Faiz oranı ve geri ödemesi ise şu şekilde olacaktır.

Uygulanan Faiz Oranı:

ZİRAAT BANKASI12 Ay24 Ay36 Ay
%1.59

Geri Ödemeniz:

MiktarVade (Ay)Aylık ÖdemeToplam Maliyet
100.000 TL334.111,65 TL135.684,58 TL
344.024,63 TL136.837,20 TL
353.942,73 TL137.995,80 TL
363.865,55 TL139.159,98 TL

Halkbank Borç Kapatma Transfer Kredisi (Son Dakika)

Bugüne kadar hiç bir şeyi çok şükür sizlere emek vermeden yazmadım. Bunlardan biri de Halkbank borç kapatma için veriliyor denilen transfer kredisi tir. Bunun doğruluğunu öğrenmek içinde doğrudan yine müşteri temsilcisi ile iletişime geçtim. Sorun oldukça basitti. Halkbank farklı bankalarda bulunan borçları kapatmak için kredi veriyor mu? Türkiye Halk Bankası müşteri temsilcisinin bana vermiş olduğu yanıt ise; EVET olmaktaydı. Hâlbuki bu vermiş olduğu yanıt doğru değildi. Çünkü ben her iddiasına girerim ki! Halkbank müşteri temsilcisi gerçekten borç kapatma kredisinin ne olduğu bilmiyordu. Bunu nereden anladım diye sorarsanız. Başvuru için doğrudan bana HALKBANK İnternet bankacılığına yöneltti. Halbuki borç kapatma kredisi İnternet üzerinden başvuru yapılmaz. Çünkü, başvuru yapacak borçlu farklı bankalardaki kapatmak istedikleri kredilerini beyan etmesi gerekir.

Bu sebeple, Halkbank şuan için borç kapatmak için transfer kredisi vermiyor. Fakat, borç kapatmak isteyenler isterse Türkiye Halk Bankası üzerinden 2. kredi kullanabilirler.

Başvuru yapacağınız zaman ise size bankanın uygulayacağı faiz oranı ise güncel olarak şu şekildedir.

HALKBANK12 Ay24 Ay36 Ay
%1.63

En fazla vermiş olduğu kredi miktarına göre geri ödeme planımız da,

MiktarVade (Ay)Aylık ÖdemeToplam Maliyet
100.000 TL334.141,34 TL136.664,15 TL
344.054,44 TL137.850,79 TL
353.972,67 TL139.043,47 TL
363.895,62 TL140.242,12 TL

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası

3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için tek geçtiğim banka Vakıfbank tır. Yine aynı şekilde farklı bankalarda kredi ve kart borcu olanlarını bir araya toparlamak isteyenler için Vakıfbank’ı öneririm. Bunun bir çok geçerli nedeni var. Bunların içlerinden en geçerli olanı da kamu bankası olduğu için Devletimizin faiz desteği sağlıyor olmasıdır. Şayet, gündemi takip eder, Vakıfbank borç kapatma kredisi kampanyasını yakalarsanız, bir çok avantajı da beraberinde sahip olursunuz. Bu fırsatı beklemeye tahammülünüz yok ise de 2. bir kredinizi Vakıfbank’tan KKL göre çekebilir, yine bütün borçlarınızı bir bankada toplamış olabilirsiniz.

Her iki koşulda da bankanın uygulayacağı faiz oranı şu şekildedir.

VAKIFBANK12 Ay24 Ay36 Ay
%1.59

geri ödemeler,

MiktarVade (Ay)Aylık ÖdemeToplam Maliyet
90.000 TL333.700,49 TL122.116,11 TL
343.622,16 TL123.153,62 TL
353.548,46 TL124.196,13 TL
363.479,00 TL125.243,90 TL

TEB Borç Kapatma Kredisi 3 Ay Ödemesiz Veriyor

Borçsuz olanımız sanırım bu devirde yok gibi. Ben bile o kadar borçlarımın ödemesine dikkat etmeme rağmen, kredilerimi geç ödemeye başladım. Bunun nedeni gizli enflasyon mu desem, yoksa pandemi nedeni ile bozulan işler mi desem bilemedim. Ama öyle ama böyle şunu biliyorum ki bir çoğumuzun işleri bozuk arkadaş. Buna da çözüm arayışındayız. Çözüm olarak da ne yapalım, herhangi bir ilave gelirimiz yok ise borcu borçla kapatma derdine girdik. Bunun içinde borç kapatma kredisi veren bankaları bu aralar sıklıkla arıyoruz. Bunların içlerinde de ise 3 ay ödemesiz olanı bizim için en cazip olanlarıdır. TEB de bu cazip borç kapatma kredisi veren bankalar içerisinde yer almaktadır.

Bankanın bu ayki borçlarını bir araya toplayacaklar için uyguladığı güncel faiz oranı da aşağıda tır.

TEB12 Ay24 Ay36 Ay
%1.59

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.