EKMEK VE ŞEKER KANSER ETKİSİ YARATIYOR

EKMEK VE ŞEKER KANSER ETKİSİ YARATIYOR

Gündemde her zaman yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekebilen Prof. Dr. Canan Karatay, bu sefer meyve sularının alkolden bir farkı olmadığını belirterek herkesi şaşırttı.

Prof.Dr. Canan Karatay Gaziosmanpaşa da yapılan bir seminerde açıklamaları ile yine tüm dikkatleri üstüne çekti. Kanser etkisi yaratan ürünler ile alakalı bilgiler veren Karatay, meyve suyunun alkolden farklı olmadığını söyleyerek ezber bozdu.

ŞEKER HASTALARI BALDAN UZAK DURUN, KARACİĞERİ YAĞLANDIRIYOR

Bal sevenlere kötü haber! Balın içerisinde bol miktarda bulunan flukoz ve glukoz maddelerinin belirten  Prof.Dr. Canan Karatay, bu maddelerin karaciğeri yağlandırdığını ve şeker hastalarının baldan uzak durması gerektiğini belirtti.

EKMEK VE ŞEKER KANSER ETKİSİ YARATIYOR

Ekmek ve şekerin zehir olduğunu her defasında söyleyen Karatay, günlük iki dilim buğday ekmeği tüketmenin şekerden daha fazla zararının olduğunu eklemeden geçmedi. Canan Karatay’ın açıklamalarına göre buğdayın insülin etkisi yarattığı ve bu durum da kansere davetiye çıkarttığı tespit edildi.

İŞLEM GÖRMEMİŞ ZEYTİNYAĞI VE TEREYAĞI KULLANIN

Doğal zeytinyağı ve tereyağı tüketilmesini tavsiye eden Prof.Dr. Canan Karatay, margarin içerisinde bulunan Omega 3 katkısının doğru olmadığını dile getirdi. Trans yağların inflamasyona sebep olduğunu söyleyen Karatay, işlemden geçmemiş zeytinyağı ve tereyağı tüketimi ile inflamasyonun düşeceğini sözlerine ekledi.

MEYVE SUYUNUN, ALKOLDEN FARKI YOK

Prof.Dr. Canan Karatay, C vitaminin sadece meyve sularında bulunmadığını bunun büyük bir yalan olduğunu söyledi. Meyve suyunun alkolden bir farkı olmadığını belirten Karatay, meyve suyu tüketiminin de karaciğeri yağlandırıcı etkisi olduğunu sözlerine ekledi. Prof.Dr. Canan Karatay; Her gün 30-40 tane zeytin yiyin dedi.

BENZER HABER:  İkinci 100 Günlük Eylem Planı Açıklanacak!
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
121475
USD/EUR
1,1096
Amerikan Doları
1,59477
Euro
6,7139
İngiliz Sterlini
7,8678
Japon Yeni
5,4917
Rus Rublesi
1,5775
SA Riyali
1,4008
Altın
0,63631
Son Güncelleme: 20.01.2020 07:02
  • YENİ
  • YORUM