E-Nabız Korona Testi Sonucu Sorgulama

Koronavirüs ile mücadelede Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu açıklamalara göre korona virüs testini yaptıran vatandaşlar test sonuçlarını hastaneden öğrenmek yerine online sistem olan e-nabız uygulamasından öğrenebilecekler. E-nabız korona test sonucu sorgulama nasıl yapılır? Online koronavirüs testi mümkün mü? tüm bilgiler haberimizde..

E-Nabız Korona Testi Sonucu Sorgulama
01.04.2020
A+
A-

Koronavirüs salgınında tedbirler alınmaya devam ediyor. Her geçen gün büyük bir panik havasıyla geçmekte ve vatandaşlar bireysel alınan önlemlere rağmen Koronavirüse yakalanıp yakalanmadığını merak ediyor. Koronavirüs vaka sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu açıklamalarla kredihaberler.com her gün vatandaşlar bilgilendiriliyor. Buna ek olarak Sağlık Bakanlığı’ nın açmış olduğu internet sitesinden Türkiye için vaka verileri gün gün paylaşılıyor. Böylelikle günlük vaka sayısı, günlük test sayısı ve günlük vefat sayısı gibi toplam vaka verilerine rahatlıkla ulaşılabiliyor. Vaka sayılarında artışı yakında takip eden vatandaşlar internette en çok corona testini araştırmakta.. Hep beraber corona testi nasıl sorgulanır? inceleyelim..

E-Nabız Korona Testi Sonucu Sorgulama

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan bilgiye göre koronavirüs testi yaptıran vatandaşlar test sonuçlarını e-nabız sistemi üzerinden öğrenebilecekler. Daha önceden e-nabız sistemine giriş yapmamış ve şifre oluşturmamış kişiler de sisteme girişi e-devlet üzerinden yapabileceklerdir. E-nabız sistemine giriş e- devlet üzerinden olabildiği gibi T.C kimlik numarası ve e-nabız şifresiyle de gerçekleşmektedir. 

Sisteme giriş sağlandıktan sonra korona virüs testi yaptırmış olan kişiler sonuçlarını rahatlıkla görebileceklerdir. Testi yaptırmamış olan vatandaşlar e-nabız üzerinden sorgulama ekranına ulaşamamaktadır.

Online Koronavirüs Testi Nasıl Yapılır?

Gündemi oldukça meşgul eden hatta gündemin kendisi haline gelen coronavirüs, vatandaşları her geçen gün daha fazla endişelendirmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan online koronavirüs testi ile vatandaşlar internet aracılığıyla koronavirüs testi yapabiliyorlar. Kesin sonuçlar içermeyen online koronavirüs testi ihtimaller üzerinden bilgi veriyor. Tamamıyla verilen bilgilerle test sonucu öneri niteliğini taşıyor. Bu testi yaptırıp sonuç düşük çıktığında tedbirleri elden bırakmamakta gerekiyor.

Koronavirüs testi denildiğinde korona kadar çok konuşulan coronavirüs kitleri akıllara geliyor. Fakat online koronavirüs testi tamamıyla bilgilendirme ve ihtimaller üzerine sonuçlar veriyor. Kolay test diye anılan online koronavirüs test kontrolü hastanaye gitmeden önceki adımlar doğrultusunda bilgi veriyor. Sağlık Bakanlığı Online Koronavirüs Kontrol Uygulaması yapmak isteyen kişiler ilk önce belirttiğimiz adrese giriş yapmaları gerekmektedir. T.C kimlik numarası, baba adı, doğum yılı ve telefon numarası bilgileri girildikten sonra sisteme giriş yapılıyor. Kişisel bilgilerin ve kronik hastalıkların yer aldığı sayfa açılıyor. 14 gün içinde uzun süre bulunulan şehir işaretleniyor. Sağlık sektöründe çalışıp çalışmadığı bilgisi yer alıyor ve belirtilen hastalıklar var ise işaretleniyor. Bu hastalıklar;

 1. Kronik Akciğer Hastalığı
 2. Diyabet (Şeker) Hastalığı
 3. Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon)
 4. Kronik Karaciğer Hastalığı
 5. Kronik Böbrek Hastalığı
 6. Kronik Kalp Hastalığı
 7. Genetik Rahatsızlık
 8. Düzenli Romatizma İlacı ya da Ağrı kesici
 9. Kan Kanseri
 10. Diğer Kanser Türleri
 11. Kemoterapi
 12. Bağışıklık Sistem Bozukluğu
 13. Kortizon Tedavisi

Toplam 13 tane belirtilen hastalık var ise seçiliyor. Diğer sayfada ise son 14 gün içinde gidilen ülke, sağlık merkezi ve solunum yolu hastalığı geçiren kişilerle temas olup olmadığı soruluyor. Son adım olarak ateş derecesini de belirttikten kredihaberler.com sonra sonuç ekrana geliyor ve verilen bilgiler doğrultusunda koronavirüs ile karşılaşma ihtimali belirtiliyor. “Beyan ettiğiniz bilgiler doğrultusunda koronavirüs ile karşılaşmış olma ihtimaliniz düşüktür” işaretlenen bilgilere göre bu ihtimalde farklılık olabilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.