Bursluluk Sınavı ne zaman? 2021 İOKBS tarihi için gözler MEB’de…

Bursluluk Sınavı ne zaman? 2021 İOKBS tarihi için gözler MEB’de…
01.06.2021
A+
A-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı televizyon programında 25 Nisan tarihinde yapılması planlanan AKS ve bursluluk sınavlarının ertelendiğini duyurmuştu. Bursluluk Sınavı için bekleyiş devam ediyor. Bursluluk Sınavı ne zaman? 2021 İOKBS tarihi için gözler MEB’de…

Gözler MEB’den gelecek yeni açıklamada. Bursluluk Sınavı ne zaman yapılacak?

2021 Bursluluk Sınavı ne zaman yapılacak? Nisan ayında yapılacak olan Bursluluk Sınavı koronavirüs salgını ve vaka sayılarındaki artış nedeniyle ertelenmişti. Bakan Ziya Selçuk “25 Nisan’da 1 milyon civarında bursluluk sınavı var. Bunu erteliyoruz. Ne zamana ertelediğimizi şu anda söyleyemiyoruz. Salgının durumuna bakmak lazım. Geçen sene Eylül’e ertelemiştik.” açıklamasında bulunmuştu.

BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kronavirüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 2021 yılı Bursluluk Sınavı ( İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) İOKBS ertelenmişti.

Bursluluk sınavının tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama yapıldığında haberimizde yer alacak.

125 Bin Öğretmenle Korona Aşısı

Öğretmenlerin aşılama süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, şu ana kadar Bakanlık kadrolarında görev yapan öğretmenlerin yaklaşık %10’unun aşılandığını, ve sürecin devam ettiğini duyurdu.

Ayrıca Selçuk, önümüzde ki hafta içinde 125 bin öğretmenin daha aşılanacağı bilgisini paylaştı.

Sınav Değerlendirilmesi Nasıl Yapılacak?

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak. 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı kabul edilecek. Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahip olacak. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru, sorular iptal edilmeyecek, soru, soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru, sorular dahil edilecektir.

AKS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Bakan Selçuk “Öğretmenlerin adaylık kaldırma sınavı 25 Nisan’daydı. Bunu erteliyoruz.” dedi.

Sınavın yapılacağı tarih ise henüz belli değil.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.