36 ay vade ile 50.000, 70.000, 100.000 TL’ye kadar kredi fırsatı! Emekliye müjde! Düşük ve faizsiz…

Milyonlarca emekliye pandemi döneminde kredi fırsatları sunuldu. Acil nakit ihtiyacı olanlar bankaların ihtiyaç kredi oranlarını yakından takip ediyor. Bu dönemde faizsiz veya düşük faizli kredi imkanları büyük ilgi görüyor. Bankaların emekli vatandaşlara özel hazırladığı kredi fırsatları araştırılan konular arasında yer alıyor. Hal böyle olunca bankaların sunduğu fırsatlar emekliler derin nefes aldıracak. İşte, emekliye özel düşük faizli kredi imkanı sunan bankalar….

36 ay vade ile 50.000, 70.000, 100.000 TL’ye kadar kredi fırsatı! Emekliye müjde! Düşük ve faizsiz…
09.07.2021

Acil nakit ihtiyacı olanlara bankalar fırsatlarını sunuyor. Özellikle pandemi döneminde bankaların sunduğu düşük faizli kredi imkanları büyük ilgi görüyor. Emekliler bu süreçte ihtiyaç kredi fırsatlarından yararlanarak derin nefes alıyor. Faizsiz kredi imkanlarından faydalanmak isteyen emekliler, bankaların emeklilere özel hazırladığı kredileri araştırmaya başladı. Emeklilere özel uygun kredi sunan bankaları sizler için derledik. İşte, emekliye düşük veya faizsiz kredi veren bankalar….

Emeklilere kredi fırsatı! Emeklilere kredi veren bankalar hangileri? İşte emekliye kredi şartları

Emeklilere kredi fırsatı son zamanların en çok araştırılan konuları arasına girdi. BAĞ-KUR ya da SGK emeklileri ile birlikte, malulen emeklilerin de faydalanabildiği krediyi, gerekli şartları yerine getiren herkes alabiliyor. Bununla birlikte emeklinin aldığı aylık, çekebileceği kredi miktarını da şekillendiriyor.

Bankalar özellikle emekliler için önemli fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bu fırsatlardan en çok rağbet göreni de kredi imkanı oldu. SGK ya da BAĞ-KUR emeklisi olan vatandaşlarla birlikte malulen emekli olanların da kullanabileceği kredi fırsatı için bankalar birtakım şartlar belirlemiş durumda. Peki, emeklilere kredi veren bankalar hangileri? İşte emekliye kredi şartları…

EMEKLİLERE KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Emeklilere kredi veren bankaların listesi aşağıdaki gibidir. Gerekli şartları taşıyan vatandaşlar, emeklilere kredi fırsatından yararlanmak için bu bankalara başvuru yapabilir.

 • Ziraat Katılım, (KAR PAYI)
 • Albaraka Türk Katılım Bankası, (KAR PAYI)
 • Türkiye Finans Katılım Bankası (KAR PAYI)

EMEKLİYE KREDİ ŞARTLARI NELER?

Emeklilere kredi veren Ziraat Katılım, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası’nın bazı şartları bulunuyor.

 • Bu şartlardan en önemlisi; aylık taksitler, emeklinin maaşının %70 oranını aşmamalı
 • Kişinin, kredi çekmek istediği bankadan başka herhangi bir bankada kredisi olmamalı.
 • Kredi çekmeyen isteyen emekli 75 yaşından büyük olmamalı.
 • Kredi çekmek isteyen emeklinin sicili temiz olmalı
 • Kredi çekecek emeklinin üstünde hiçbir biçimde icra veya kırmızı kalem bulunmamalı
 • Emekli, herhangi bir bankanın kara listesinde olmamalı
 • Faizsiz kredi başvurusu yapan emekli başka bir yerde çalışıyorsa kazancını bankaya ibraz etmeli.
 • Bankanın ipotek istemesi halinde emekli, eşinden izin belgesi almalı

EMEKLİYE KREDİ NASIL HESAPLANIR?

Emeklilere kredi veren bankalar kredi işlemlerine başlamadan önce emeklinin maaşına göre hesaplamalar gerçekleştirir. Bu hesaplamalara göre, örneğin 1000 lira emekli maaşı alan kişiler aylık 500 lira ödemeli kredi imkanından yararlanabiliyor.

Bin 500 lira emekli maaşı alanlar için aylık ödeme miktarı 650 lira olan kredi imkanları sağlanabiliyor. Aylık 2 bin 500 lira ve üstü emekli maaşı alan emekliler için aylık ödemesi 750 lira miktarında kredi imkanları sunulabiliyor.

Sonuç olarak, emeklinin aldığı emekli maaşı ne kadar yüksek olursa çekebileceği kredi de artıyor.

GARANTİ BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Değerli emeklilerimiz, emekli ihtiyaç kredisine şimdi başvurun, ihtiyaçlarınızı ertelemeyin.

Garanti BBVA’dan Emekli Kredisi

Size özel emekli ihtiyaç kredisine Garanti BBVA Mobil ya da İnternet Bankacılığı aracılığıyla başvurabilir, daha önce yaptığınız başvurularınızı tamamlayabilir ve şubeye gitmeden hesabınıza aktarılan paranızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) kredi risk raporunuzu Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan alabilir ve krediye başvuru yapabilirsiniz.

Örnek Hesaplama

10.000 TL kredi tutarı ve 12 ay vade için faiz oranı: %1,69 yıllık toplam maliyet %28,5335’dir. Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı: 212,50 TL’dir.

*Maksimum faiz oranı %2,79, yıllık maksimum maliyet oranı %35,7245 ‘dir.

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) kredi risk raporunuzu Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan alabilir ve krediye başvuru yapabilirsiniz.

Kredi Başvuru Süreci

Kredi sürecinde müşteriler şubeye yönlendirilebilir. Başvuru sahibinden ücret bordrosu, gelir belgesi, SGK web belgesi ya da gelir yazısı talep edilebilir. Krediden yararlanma koşulu müşterinin risklilik durumuna göre değişebilir.

İhtiyaç kredisi faiz oranları müşteri özelinde, müşteri risklilik durumuna göre, başvuru ve kredi kullandırım anında değişebilir.

Sigorta primi; kredi tutarı, vadesi ve müşteri özelinde değişiklik gösterebilir. Kredi kullandırım ekranları ön izlemedir, süreçler farklılık gösterebilir. Müşterilerin Şubeye yönlendirildiği durumlar olabilir.

HALKBANK EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Maaşını Bankamızdan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,58’den başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredimizdir.

Tutarı ve Ödeme Koşulları

Dilerseniz 100.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %1,58’den başlayan faiz oranıyla tahsis ücretli veya aylık %1,63’den başlayan faiz oranıyla tahsis ücretsiz olarak kullanabilirsiniz

Nasıl Faydalanabilirim?

Maaşını Bankamızdan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimiz Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi’nden faydalanabilmektedir.

 • Aylık eşit taksitli,
 • Artan taksitli,
 • Azalan taksitli,
 • 3 ayda bir eşit taksitli,
 • Serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz.

DENİZBANK EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Emeklilere özel kredi fırsatları Deniz’de.. “Transfer Kredi” ile rahat bir nefes alın.

Tüm banka borçlarınızı ve emekli maaşınızı Deniz’e transfer edin, taksitler küçülsün rahat rahat geri ödeyin.

Size özel koşullar sunan ihtiyaç kredisinden yararlanmak için sizleri en yakın DenizBank şubesine bekliyoruz.

KREDİ ÖZELLİKLERİ:

 • Avantajlı faiz oranları
 • 36 aya varan vadeler
 • Kefilsiz
 • Başvuru İçin Gerekli Belgeler:
 • Bireysel kredi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Son aya ait resmi fatura veya yerleşim yeri belgesidir.

4 Banka Yeni Faizsiz Kredi Desteklerini Duyurdu, 100 bin TL’ye Kadar Sıfır Faizli Bankacılık ve Kredi Sistemi

4 Banka Yeni Faizsiz Kredi Desteklerini Duyurdu, 100 bin TL’ye Kadar Sıfır Faizli Bankacılık ve Kredi Sistemi duyuruldu. Başvuru yapacak olan kişiler, bankalardan faizsiz işlem yapacaklar…

Albaraka Türk faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı, Tek kalemde 100.000 TL kredi

Katılım bankalarından olan ve tüm yaptığı bankacılık işlemlerinde hiçbir şekilde faiz uygulamayan Albaraka Türk Bankası, 100 bin TL’ye kadar müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir. Sizlerde bu banka üzerinden faizsiz olarak kredi kullanmak istiyorsanız, Albaraka Türk şubelerine gidebilir veya bankanın internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yaptıktan sonra banka sizlere hemen ne kadar onay vereceğini söyleyecektir. Kredi başvurusu yapan kişilerin banka şartlarına uygun olması durumunda bu kredileri uygun kar payı oranları ile kullanacağını söylemek istiyoruz. Faizsiz bankacılık işlemleri yapmak istiyorsanız, size en yakın banka şubesine kimlik ve gelir belgeniz ile giderek Kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk faizsiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler anında onay alacaklar

Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden de aynı şartlara göre faizsiz bankacılık hizmeti yapabiliyorsunuz. Kredi başvurusu yapacak olan müşteriler uygun kar payı olarak alacağı bu krediler de sizlere hemen sonuç vermektedir. Size en yakın banka şubesine kimlik ve gelir belgeniz ile gittikten sonra 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabilirsiniz. Banka sizlere faizsiz kredi verirken 36 ay vadeye kadar ayrıca borç kapatma kredisi de verecektir. Diğer bankadaki olan borçlarımızı bu bankaya taşıyarak kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası faizsiz kredi başvurusu düşük kar payı oranları ile verilecek

Ziraat Katılım Bankası üzerinden de faizsiz kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Kredi başvurusu yapacak olan müşteriler 36 ay vadeye kadar sizlere anında kredi imkanı sağlar. Ziraat Katılım Bankası faizsiz krediler de özellikle emekli olan kişilerin emekli maaşlarına bu bankaya taşınması durumunda 100.000 TL’ye kadar uygun kar payı oranları ile birlikte Kredi vermektedir.

Vakıf Katılım Bankası faizsiz kredi başvurusu yapılıyor! Emekli ve çalışanlar alabilir

Vakıf Katılım Bankası üzerinden de faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankada kamu Katılım Bankası olmasından dolayı 100 bin TL’ye kadar olmak üzere ve özellikle emeklilere ihtiyaç kredisi vermektedir. Size en yakın banka şubesinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka ayrıca konut kredisi, arsa kredisi, taşıt kredisi gibi kredilerinizide de faizsiz kredi destekleri ile sizlere kredi imkanı sağlıyor. Alacağınız ihtiyaç kredilerinde 36 ay vade yapacak ve ilk taksit ödemeniz de 3 ay erteleme yapabileceksiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.