Özel ve Devlet Hastanesi Günlük Tek Kişilik Oda Yatak Ücretleri 2021

Özel ve Devlet Hastanesi Günlük Tek Kişilik Oda Yatak Ücretleri 2021

Devlet hastanesi yatak ücretleri 2021, günlük tek kişilik oda ücretleri 2021, Devlet hastanesi yatak ücreti, Özel hastane gecelik yatak ücretleri 2021, Hastane yatak ücreti, Devlet hastanesi özel oda fiyatları 2021 ile ilgili bütün bulgular Özel ve Devlet Hastanesi Gecelik Yatak Ücretleri 2021 başlıklı içeriğimizde yer almaktadır.

Özel ve Devlet Hastanesi Günlük Tek Kişilik Oda Fiyatları

Türkiye’de bulunan tüm hastanelerde fiyatlar ortalama olarak 200 TL. ile 2000 TL. arasında değişiklik gösterir. Sosyal güvenceye sahip olan şahıslar devlet hastanelerine rahatsızlandığında gittiklerinde bedava bir şekilde muayene olma hakkına sahiptirler. Eczaneden rastgele bir ilaç alındığında küçük da olsa bir miktar ücret ödeyebilirler. Bunun sebebi ilaçların SGK kapsamında olmamasıdır. Ancak bu özel hastaneye gelindiğinde değişik olabilir. Özel hastaneye gidildiğinde katılım payı şahıstan alınır. Devletin tespit ettiği katılım payı ise 15 TL olarak bilinmektedir. Kişinin sigortası yok ise ve özel hastaneye gitti ise bir kere olmak kaydı ile 50 TL ödemek zorundadır. Bunun sebebi katılım payı artı muayene ücretidir. Özel ve devlet hastanesine gecelik yatak ücretleri değişiklik göstermektedir. Ortalama özel ve devlet hastanelerinde gecelik yatak ücretleri 1000 TL ve 2000 TL arasında olmaktadır. Eğer odada refakatçi kalacak ise bu ücret biraz daha çok olmaktadır. İşte Özel ve Devlet hastanesi gecelik yatak ücretleri..

Özel Hastanelerde Yatak Ücretleri 2021

Özel hastanelerde ameliyat ve yatak ücreti gecelik 1000 TL ya da 2000 TL olabilir. Yani özel hastanede ameliyat amacıyla 7 gün hastanede kalan bir kişi, 1.000 TL’nin üstünde toplam 7.000 TL yatak ve oda ücreti ödeyebilir. Fiyatlar gecelik, haftalık ve aylık değişiklik göstermektedir. Refakatçi ücretleri, her hastanedeki yatak ve oda fiyatlarına göre değişmektedir. Oda fiyatları yatak fiyatının 2 ya da 3 katına tekabül etmektedir. Mesela 50 TL olan tek kişilik bir odanın günlük fiyatı 150 TL diyebiliriz. Ameliyat olması halinde özel bir hastanede ameliyat bedeli ve yatak bedeli dahil ortalama 1.000 TL ve 2.000 TL ödeyebilirsiniz. Özel hastanelerde yatak ve oda fiyatlarını ortalama olarak alçakta tablo haluna getirdik.

Özel Hastaneler Yatak ve Ücretleri

 • Medical Park Hastanesi 350 TL.
 • Acıbadem Hastanesi 250 TL.
 • Ümit Hastanesi 250 TL- 350 TL.
 • Türkiye Hastanesi 200 TL- 300 TL.


Özel hastanelerin doktor muayene ücretleri ise;

 • Özel Hastane Muayene Ücretleri
 • Dahiliye Doktoru 300 TL- 500 TL.
 • Doçent Doktor 300 TL- 350 TL.
 • Profesör Doktor 300 TL- 400 TL.
 • Uzman Doktor 200 TL- 250 TL.

Devlet Hastanesi Yatak Ücretleri 2021

Devlet hastanesinde muayene ücreti: 8 TL – 10 TL’dir. Eğitim, tetkik ve üniversiteler gibi hastanelerde 7 TL, özel hastanelerde 15 TL-30 TL, aile doktorlarında 2 TL-5 TL arasında değişiyor. Buna ek olarak, hasta özel bir hastaneye gitmişse ve hastalığı acil değilse ücretlidir. Ancak acil hasta ise Sıhhat Bakanlığı yeni bildiriminde bu düzene bir planlama getirmiş, özel hastanelere sevkle getirilen hastaları ödeme gücüne ve sıhhat güvencesine bakmaksızın kabul edecek ve muhakkak ücret talep etmeyecektir. Hem de sıhhat merkezlerinde muayene ücretleri yoktur. Aile doktorunuzu muayene etmek ya da ilaç yazmak gibi haller amacıyla sizden rastgele bir ücret alınmayacaktır. Sosyal güvenceniz olmasa bile aile doktorunuz doğrulusunda bedava olarak görülebilir ve sıhhat merkezi rastgele bir muayene ücreti almaz. Devlet hastanesinde gecelik yatak ücretleri alttaki gibidir:

 • Gazi Mustafa Kemal Paşa hastanesi bir gecelik yatak ücreti: 40 TL
 • Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi yatak ücreti: 50 TL
 • Bey Tepe Murat Erdi Eker Devlet Hastanesi bir gecelik yatak ücreti: 50 TL
 • Başkent Üniversitesi Hastanesi bir gecelik yatak ücreti: 50 TL
 • Hacettepe Üniversitesi gecelik yatak ücreti: 50 TL
 • Kavaklıdere Bayındır Hastanesi bir gecelik yatak ücreti: 25 TL
 • Bayındır Söğüt Özü Hastanesi bir gecelik yatak ücreti: 40 TL

Özel ve Devlet Hastanesi Gecelik Yatak Ücretleri 2021

Devlet Hastaneleri Ameliyat ve Oda Fiyatları SGK kapsamındaysanız, ameliyat olursanız faturalandırılmazsınız. Ancak, güvenceniz yoksa, oluşturulan işleme bağlı olarak sizden ücret alınacaktır. Özel hastanelerde hal biraz değişiktir. SSK doğrulusunda kapsanan tutarların dışında ücret alınabilir. Tabi bu hal özel hedefli estetik gibi hallerde alınır. Detaylı bilgi amacıyla kamu hastanelerinin giriş hizmetlerine başvurabilirsiniz. Devlet hastanelerinde korona virüs pandemi döneminden evvelce belirli ücretler amacıyla yatak ve özel oda ücretleri ödeniyordu. Ancak bu proses şu anda salgın sebebiyle uygulanmamaktadır. SGK’ya bağlı herkes yatak ücreti ödemeden tedavi edilebiliyor. Tedavi süresinden sonra maliyetler doğabilir ve şunlar medikal ürünlerin ücretleri olmaktadır.

Devlet Hastanesi Günlük Tek Kişilik Oda Yatak Ücretleri 2021

 • Standart yatak tarifesi 45,00 TL.
 • Pandemi bakım hizmeti Sadece pandemi boyunca pandemi olgularına yönelik tedavilerde S510010 ile beraber faturalandırılır. Hem de pandemi boyunca pandemi olgusu olup olmadığına bakılmaksızın S510090 kodu ile beraber faturalandırılır. 680 TL.
 • Kuvöz 89,25 TL.
 • Kot (beşik) 68 TL.
 • Yoğun bakım 159 TL.
 • Steril oda 205 TL.
 • İzole radyoaktif tedavi odası 97 TL.
 • Gündüz yatak tarifesi 34 TL.
 • Refakat 50 TL.


Özel Hastane Muayene Ücretleri


Özel hastanelerde muayene ve hizmet bedelleri, her hastanenin tespit ettiği kurulun mutabakatı ve kararı ile belirlenir. SGK girişiniz yoksa 30 TL ile 100 TL arasında değişen muayene ücretlerini ödeyebilirsiniz. Ancak sigortalı iseniz 30 TL ile 50 TL arasında özel hastanelerde muayene olabilirsiniz. Bütün özel hastaneler çapında branş, hizmet ve doktor ücretleri ortalama olarak alttaki tabloda gösterilmektedir. Muayene ücretleri ortalama 50 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Bununla beraber, her hastanenin kendi miktarları vardır. Hastanenin dahiliye numarasıyla ya da doktorunuzle iletişime geçerek şunları sorgulayabilirsiniz. SGK ile bir anlaşmanız olduğunda ve özel ve sigorta amacıyla incelendiğinde, ortalama fiyatlar tablodaki gibidir.

SGK İLE ANLAŞMALI ÖZEL HASTANE BÖLÜMLERİ ÜCRETLER

 • Beyin Cerrahi 100- 250 TL.
 • Özel Muayene 150- 450 TL.
 • Kadın Hastalıkları 250- 400 TL.
 • Nöroloji 200- 700 TL.
 • Dahiliye 180- 500 TL.
 • Kulak Burun Boğaz 147- 900 TL.

Üniversite Hastanelerinde Oda Ücretleri

Üniversite hastanelerinde tedavi ve muayene ücretleri en az 8 TL – 10 TL’dir. Elbette profesör, doçent gibi branşlar değişiklik gösterebilir. Ancak özel bir muayene amacıyla hocadan ya da diğer bir doktordan randevu alırsanız ortalama 300 TL-500 TL muayene ücreti ödemeniz gerekebilir. Yine bu, doktordan doktora, hastaneye ve bölüme değişiklik gösterebilir. Üniversite hastanelerinde sigortalı hastalar amacıyla özel oda ve yatak ücretleri ödenmez fakat sigortalı değilseniz bu miktar hesaplamaları yapılır ve ortalama 200 TL ödeyebilirsiniz.

Üniversite Hastaneleri Muayene ve Ameliyat Ücretleri

Üniversite hastanelerinde muayene ücretleri 8 TL ile 15 TL arasındadır. Ücretler ameliyat olmak dilediğiniz bölüme göre değişik olabilir. Ancak, devlet kapsamındaki ameliyatlar amacıyla rastgele bir ücret alınmamaktadır. Plastik cerrahi gibi özel ameliyatlar amacıyla ödeme yapılabilirsiniz. Muayene olduğunuz üniversite hastanelerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Emekliler amacıyla ilaç katılım payı % 10 olmaktadır. Emeklilerin muayene katılım payı emekli maaşlarından düşülür. Eczaneler ise tahsilat talep edemez. Hem de yalnızca emekli değil, çocuk dahil eş de emekli maaşından düşülür. Emekliler amacıyla muayene ücretleri de emekli maaşlarından düşülür. Hem de sigortalıların muayene bedelleri de eczaneler doğrulusunda karşılanmakta yani muayene ücreti ödenmeksizin ilaç bedelleri maaşlardan düşülmektedir. Emekli İlaç Kesintisi Sorgulama bilgi amacıyla tıklayınız.

Korona Virüs Testi Ücretli mi?

Korona virüs testi ücretli mi? bu soru son vakitlerde bir hayli soruluyor. Korona testi devlet ve özel hastanelerde bedava olmaktadır. Sıhhat Bakanlığının açıklaması üstüne korona virüs testleri ve tedavi amacıyla özel, üniversite ve devlet hastanelerinde hiçbir ücret alınmayıp salgın boyunca bedava test ve tedavi uygulanacağı duyurulmuştur.

Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Geri Alma

Özel hastaneler muayene ücretlerini kendileri belirler. Özel hastanelerde ortalama muayene ücretleri bu sene her doktor amacıyla 75 TL ile 100 TL arasında değişiyor. Muayene fiyatlarını hastanelerden öğrenebilirsiniz. Yasadışı bir ücret talep edildiğinde, Sosyal Emniyet Kurumu, hastanelere alınan ücretin 5 katına yakın bir ceza uygulayabilir. Bu şikayetleri SABİM‘den yapılabilir ya da 184’ü arayarak bildirebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.