• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Kredi Kartı Taksit Düzenlemesi Erken Rezervasyonu Canlandırdı

Kredi Kartı Taksit Düzenlemesi Erken Rezervasyonu Canlandırdı

BBDK’nın yaptığı yeni düzenlemeler neticesinde cep telefonlarına, elektronik eşyalara, yurtdışı konaklamalara, bilgisayar ve tablet alımları gibi seyahat acentelerinde de taksit sayılarını yükseltti.

Yükselen taksit sayıları neticesinde turizm sektörü canlanarak erken rezervasyonlar başladı. Yükselen kredi kartı taksitleri ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Kredi Kartı Taksit Sayıları Artıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun kredi kartlarında yaptığı taksit artışları birçok alanda piyasayı canlandırdı. Cep telefonlarında, elektronik eşyalarda, vergi ödemelerinde ve seyahat acenteleri gibi birçok alanda yapılan taksit sayısı değişiklikleri ekonomiye can getirdi.

Hava Yolu ve Konaklama Harcamalarına 9 Taksit

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunca taksit sayılarında yapılan değişiklikler neticesinde havayolları, konaklama ve seyahat acentelerinde yapılan yurtiçi harcamalarında daha evvel 6 ay olan taksit sayısı 9’a yükseltildi. BDDK tarafından yayımlanan ve yürürlüğe giren Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte belirtilen 26. maddenin yedinci fıkrasının ikinci cümlesinde belirtildiğine göre;

Elektronik eşya alımları için belirlenen taksit sayısının 3 ay, bilgisayar alımlarında, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, seyahat acentelerinde, havayollarında ve konaklamanın yurt dışı harcamalarında 6 ay taksit, seyahat acenteleri, konaklama ve havayollarında yapılan yurt içi harcamalarda, sağlık ürünü alımında, vergi ödemelerinde ve sağlık ve sosyal hizmetlerde uygulanacak olan taksit sayısı 9 olacaktır. Cep telefonları taksit sayılarına da göz atabilirsiniz.

Belirlenen karara göre kredi kartları ile ilgili yapılan değişikliklerde seyahat acenteleri, konaklama ve havayollarının yurtdışı harcamalarına ilişkin uygulanacak 6 ay olarak devam edilecek olup, bu hususlar ile ilgili kredi kartı ile yurtiçinde harcama yapılması halinde mevcut 6 aylık taksit oranı 9 aya çıkartılması uygun görülmüştür.

BENZER HABER:  Ahmet Arslan'dan gündem yaratan önemli açıklamalar
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
91183
USD/EUR
1,1204
Amerikan Doları
0,64791
Euro
6,9284
İngiliz Sterlini
8,0965
Japon Yeni
5,5937
Rus Rublesi
1,4642
SA Riyali
0,09558
Altın
6,184
Son Güncelleme: 07.05.2019 13:07
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM