Konut Kredisi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Konut Kredisi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Konut Kredisi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir? 1,2, 3 ay sigortalı olanlar konut kredisi alabilir mi? Ev Almak için veya ihtiyaç kredisi çekmek için çalışma süresi ne kadardır? Tüm detaylar haberimizde..

Yeni işe başladınız, paraya ihtiyacınız var? Bankalardan kredi alabilir misiniz? Bankadan kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor. 1,2 yada 3 aylık sigortalı çalışan ihtiyaç kredisi bankalardan çekebilir mi? Tüm detayları sizler için araştırdık..

3 Aylık sigortaya kredi veren bankalar hangileri? 

Kredi başvurusunda bulunan çoğu kişi bir işe sahibim hemen kredi alabilirim düşüncesi taşır. Ancak durum sanıldığı kadar basit değil. Bankalar birbirinden farklı cazip kampanyalar düzenlerken müşterilerinden de geliri düzgün, çalışan olmalarını beklerler. Minimum 6 aydır aynı iş yerinde çalışıyor olmak ve banka geçmişinizin sağlam olması halinde ihtiyaç kredisinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. 3 ay üzerinden  kredi veren bankalar bulunsa da bu kurumlar en az 1500 kredi notunu sizden beklerler. Peki 3 aylık sigorta ile kredi olanağı sağlayan bankalarımız hangileri bir bakalım. Her zaman olduğu gibi uygun faiz imkanlarıyla Ziraat bankası ve Halk bankası kredi başvurularında başı çekmektedir. Sonra Akbank, Garanti bankası, QNB Finansbank, HSBC, Denizbank  bu sıralamayı takip etmektedir. Ancak faiz oranlarının sürekli değişim gösterdiği şu günlerde özel tabanlı bankaların oranlarını inceleyerek müracaat etmek sizin az ödeme yapmanızı sağlayacaktır. 3 aylık sigortanız bankaya yeterli gelmemiş, siciliniz sorunlu ise sizden ek teminat olarak ipotekli bir mal beyanı veya kefil şartı isteyeceklerini de unutmayın.

Konut Kredisi Çekmek İçin Kaç Ay Sigorta Lazım?

Ev kredisi almak bu sene içerisinde yükselen faizler sebebiyle hayal olmuştu. Piyasaları alt üst eden bu yüksek fiyatlara hükumet desteğiyle çözüm geldi. Güncel olarak konut kredisi şuanda %0.99 a düştü. Çoğu banka konut kredisi için kampanyalar düzenlemeye başladı bile. Ev kredisi miktarı yüksek olmasından dolayı bankanın aradığı güvenceler de teferruatlı oluyor. Özellikle başvuru yapan kimsenin en az 1 senedir aynı kurumdan sigortalı olması aranılan şartlar arasında. 1 senelik sigorta şartı ile birlikte düzgün bir bankacılık geçmişi ve icra takibine düşmemeniz gerekmektedir. Ayrıca konut kredilerinde genellikle uygulanan prosedür alınacak evin ipotek edilerek kredi olanağı sağlanmasıdır. Örnek olarak 150 bin lira değerinde bir eve kredi için başvuru yaptınız. Eksper 150 bin lira civarında bir değer biçti. Banka size krediyi verir. Lakin taksitlendirme yaptığınız vade sürecinde eviniz bankada rehin durumda olacak. Borcunuz bitene dek tüm sigortaları karşılanarak alım-satım  işlemi yapılamayacaktır. Ödemeleriniz biter bitmez eviniz tam manasıyla sizin olacak  üzerinde ki ipotek kaldırılacaktır. Eğer ki konut ipoteğe müsait değil ise kredi puanı yüksek olan bir adet kefil koşulu aranır.

BENZER HABER:  Benzin için 15 kuruşluk indirim beklentisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1055
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7322
İngiliz Sterlini
7,9898
Japon Yeni
5,5589
Rus Rublesi
1,5805
SA Riyali
1,4049
Altın
0,63897
Son Güncelleme: 24.01.2020 02:52
  • YENİ
  • YORUM