İBB Su Fiyatlarında %15 Oranında İndirim Yaptı!

İBB Su Fiyatlarında %15 Oranında İndirim Yaptı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yeni yılda su fiyatlarında %15 indirim yapılacağını açıkladı!

İBB Başkanı Uysal’ın su fiyatlarındaki indirimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Alınan karar neticesinde %15 indirim yapılması kesinleşti. Su fiyatlarındaki indirimler ile ilgili bütün detaylar haberimizde..

Su Fiyatlarına %15 İndirim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mevlüt Uysal su fiyatlarına uygulanacak olan indirimin 1 Ocak 2019 tarihi itibari ile gerek konutlarda gerekse iş yerlerinde yüzde 15 oranında indirim yapılacağını açıkladı. Saraçhane başkanlık binasında gerçekleştirilecek olan İSKİ Genel Kurulu öncesinde yaptığı açıklamalarda İstanbul’un tamamında gerek içme gerekse kullanma suyunun fiyatlarında indirim olacağını belirtti.

Alınan bu indirim kararının İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde görüşmeye açılacağını söyleyen Uysal cümlelerine “Hem konut hem de iş yerlerinde su fiyatlarında yüzde 15 oranında indirim kararına vardır. İndirim 2019 yılının başında 1 Ocak’da uygulamaya geçecek. İstanbullulara hayırlı olsun.” diye devam etti. Belirlenen indirim kararının Meclis tarafından kabul göreceğine inancının tam olduğunu belirten Mevlüt Uysal, “Tabii konu su ve İSKİ olunca barajlarda durum ne? Günümüz itibari ile vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Barajlardaki doluluk oranı yüzde 47. Geçen kış yine sonbahar sona eriyor kışa giriyoruz. Son 44 senenin en kurak kışı olarak geçmesine rağmen halen barajlardaki doluluk oranı yüzde 47‘dir. O anlamda İstanbullular olarak su sıkıntımız yok. İSKİ olarak önümüzdeki 50 yıl için de böyle bir sorun söz konusu değil. Şu anda İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak musluklarda içilebilir temiz su akıtabiliyoruz ve bu konuda yatırımlarımız da var. Gerek su temin etme ve temiz suyu vatandaşa iletme gerekse vatandaşların kullandığı suyu arıtma hususunda iyi bir noktadayız. Özellikle mevcut suyun yüzde 99’unu arıtabilmekteyiz. Ayriyeten yüzde 45’lik kısmını da ileri düzeyde biyolojik arıtmadan geçiriyoruz. Gelecekteki 5 sene içerisinde de biyolojik arıtmayı yüzde 90‘lara çıkartmak için yatırımlarımızı devam ettiriyoruz” şeklinde konuştu.

BENZER HABER:  Soğanın Kilogram Fiyatı 10 TL. Olabilir

Son günlerde birçok kurum ve kuruluşun enflasyonla mücadele adı altında yüzde 10 indirim kampanyası oluşturduğunu hatırlatan Mevlüt Uysal sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi ve Büyükşehir Belediyesi olarak enflasyonla mücadele kampanyasına biz de katıldık. Yaptığımız indirim vatandaşımızın faturasına yüzde 15 olarak yansıtılacaktır. Ayrıca konutlarda ve iş yerlerinde kademelendirmeler olacaktır. Fakat ortalama olarak faturaya yansıyacak olan indirim bedeli yüzde 15 olacaktır.” diyerek İDO‘nun iç seferlerine de değinerek sözlerine şöyle devam etti: “Bilindiği üzere İstanbul Deniz Otobüsleri özelleştirildi. Nihai olarak taşıma bir kamu hizmetidir. Özel sektörler bu husus da para kazanamıyorum. O işleri bıraktım dese de şehir hatlarında bulunan mevcut işletmelerimiz işlerini devam ettiriyor. Biz vatandaşımızı yarı yolda bırakmayız. Gereği neyse onu yaparız. Vatandaşımızın bu husus da içi rahat olsun.” diyerek cümlelerini sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
108786
USD/EUR
1,1063
Amerikan Doları
1,57304
Euro
6,5999
İngiliz Sterlini
7,8468
Japon Yeni
5,4938
Rus Rublesi
1,534
SA Riyali
1,3765
Altın
0,62611
Son Güncelleme: 09.12.2019 22:26
  • YENİ
  • YORUM