Emekliye 3 Maaş Avans Veren Bankalar Hangileri?

Emekliye 3 Maaş Avans Veren Bankalar Hangileri?

Emeklilik şartlarını tamamlamış kişilerin emeklilik maaşından yararlanması için bazı prosedürleri yerine getirmesi gerekiyor. Maaşı almak için kişilerin bazı kurumlara başvuruda bulunması ve araştırmaların ardından maaşının bağlanmasını beklemesi gerekiyor. Bazen bu süre biraz uzayabiliyor. Emeklilik maaşının bağlanmasını bekleyen kişilerin maddi olarak sıkıntıya gitmelerini engellemek adına devletin çalışmalarını yeni yaptığı bir destek geliyor. Çalışma ve Maliye Bakanlığının içeriğini düzenlediği kampanya kısa sürede meclise sunulacaktır. Kısa sürede yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu destek kapsamında emekli maaşı henüz bağlanmamış, bağlanmasını bekleyen kişilerin SGK’dan belirlemiş olduğu emeklilik maaşının 3 katı kadar avans imkanı sağlanıyor.

Emekliye 3 Maaş Avans Şartları Nelerdir?

Emekliye sunulan maaş avansı hakkını kazanmak için bazı şartlara uygunluk gerekiyor. Şimdi bu şartları inceleyelim.

  • Emeklilik hakkı kazanmış, başvurusunu yapmış fakat henüz maaşı bağlanmamış olması
  • Emeklilik maaşı için başvurunun üstünden 90 gün geçmiş olması
  • SGK ya emekliye 3 maaş avans başvurusunda bulunmuş olması gerekiyor.

Bu şartları sağlayan kişiler bu destekten yararlanabiliyor. Emekliye maaşı üzerinden avans kampanyasından yararlanmak isteyen kişiler onlar adına belirlenen maaşın 3 katı kadar avans kullanmış oluyor. Bunun amacı maaşı bağlanmamış ve çalışmayan emeklilerin maddi olarak girdikleri sıkıntıyı çözmektir.

Emekliye 3 Maaş Avans Başvuru

Emekliye 3 maaş avans kampanyasından yararlanmak isteyenler SGK’dan yazılı başvuru yapması gerekiyor. Yapılan başvurunun ardından örneğin 1404 TL olarak belirlenen emeklilik maaşının 3 katı olan 4.212 TL’yi alma hakkı kazanılıyor. Bu kullanılan avans emeklilik maaşı bağlanmasının ardından 36 ay vadede maaşınızdan kesiliyor. Aynı zamanda bu avans hiç bir faiz içermiyor. Kullandığınız kadar avans maaşınızdan 36 ay taksitle kesilmiş oluyor.

BENZER HABER:  KYK Kredi Borçları Silinecek Mi?
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122142
USD/EUR
1,1028
Amerikan Doları
1,6078
Euro
6,726
İngiliz Sterlini
7,9757
Japon Yeni
5,5811
Rus Rublesi
1,5741
SA Riyali
1,4028
Altın
0,63783
Son Güncelleme: 25.01.2020 02:55
  • YENİ
  • YORUM