Araç Sahiplerine Müjde: Akaryakıtta İndirim Yolda

Araç Sahiplerine Müjde: Akaryakıtta İndirim Yolda

Benzin fiyatları son 1 ayda doların da düşmesi ile birlikte yavaş yavaş inmeye başladı. Litre başına yapılan 57 kuruşluk indirimden sonra yeni bir indirim yolda! Bu gece yarısından itibaren benzin fiyatları 15-16 kuruş indirime girecek. Detaylar haberimizde…

Son 1 ayda benzinde litre fiyatına 57 kuruş indirim yapılmıştı. Brent petrol fiyatları ve dolar seviyelerinin düşmesi ile birlikte kasım ayının son haftasında olduğumuz şu günlerde yeni bir indirimin yolda olduğu söyleniyor. Bu gece yarısından itibaren benzin fiyatlarının 15-16 kuruş indirime gireceği ve böylelikle deponun tamamen doldurulması durumunda 38 TL’ ye varan tutarlarda indirime gidilecek. Böylece mazot fiyatları benzini sollamış olacak.

Benzin Fiyatları Düşüyor

Benzine yeni indirim geliyor. Bir ayda benzin fiyatlarında 57 kuruşa varan indirimler yaşanmış, mazot ile benzin fiyatları başa baş olmuştu. Ancak gece yarısı benzin fiyatları düşecek. Böyle bir indirim ile yarından itibaren mazot fiyatları benzinden daha pahalı olacak. Uluslar arası piyasa benzin ve mazot fiyatları düşüş eğilimine geçerken, brent petrol fiyatları da düşmeye başladı. Uluslar arası piyasa benzinin tonu 10-11 dolar civarlarında gerileme kaydetti. Artış yönlü bir eğilim olmadığından dolayı bu durum fiyatlarda düşüşe sebebiyet veriyor.

Depoda 38 TL’ye Varan İndirim

Böylece 1 ay içinde benzinin litre fiyatında 72-73 kuruşluk bir indirim yapılmış olacak. Bu indirimler doğrudan pompa fiyatlarına yansıyacak. Uzmanlar pompa fiyatını belirleyen etkenlerin brent petrol fiyatları, dolar kuru ve piyasalarda bulunan ürünlerin fiyatları olduğunu söyledi. Benzinin ve mazotun da fiyatlarına düşüş eğilimi seyredildiğini söyleyen uzmanlar, brent petrolün fiyatının 80 dolardan 62 dolara kadar indiğini söyledi. Sadece ülkemizde değil, uluslar arası pazarda da fiyatlarda düşüş eğilimi yaşanıyor. Bu durum da doğrudan benzin ve mazot fiyatlarına yansıyor.

Bu indirimler ile birlikte 52 litre deposu bulunan bir araçtan indirimler sonrası yapılacak olan akaryakıt alımlarında 38 TL’ lik indirim sağlanacak. Bu indirimler ile birlikte mazot fiyatı benzini geçmiş olacak.

Şu an itibari ile İstanbul’ da motorin litre fiyatı 6,34 TL, Ankara ve İzmir’ de ise 6,40 TL’ den satılıyor.

BENZER HABER:  Kiralar Artık Daha Az Artacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
121475
USD/EUR
1,1091
Amerikan Doları
1,59337
Euro
6,7057
İngiliz Sterlini
7,8688
Japon Yeni
5,4879
Rus Rublesi
1,5765
SA Riyali
1,399
Altın
0,63539
Son Güncelleme: 18.01.2020 04:14
  • YENİ
  • YORUM