DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

5 Sene Vadeli 50 Bin TL. Tarım Kredisi (Kefilsiz Formalitesiz)

5 Sene Vadeli 50 Bin TL. Tarım Kredisi (Kefilsiz Formalitesiz)
08.07.2020
A+
A-

Yurdun kırsal kesimlerinde geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan üreticilere özgü imkanlara her geçen gün yenisi eklenmektedir. Üreticiye yönelik destekler kamu bankaları olmak üzere özel bankalar tarafından da sağlamak olup son gelen habere göre Deniz Bankası’da halihazırda tarım kredilerinin yanında SMS yoluyla kredi alma imkanını kamuoyuna sundu. Denizbank Çiftçilere özel kredi imkanı SMS ile sağlanacak olup iki ürün ile toplamda 50.000 TL kredi imkanı tanınacaktır. Bahsedilen iki ürün ise; Tarımsal İhtiyaç Kredisi limiti ve Üretici Kart limiti olup her biri için en azami 25.000 TL’dir. Tarım sektörünün önemi bakımından ülkenin bel kemiği olarak sayılabilecek önde gelen sektörlerden biri olarak düşünülmesinin yanında kırsal kesimlerde bu iş ile uğraşan üreticilerin önemi ve kıymeti de oldukça büyüktür. Denizbank tarafından sağlanan SMS ile çiftçi kredisi 5 yıla varan vade imkanı ve üreticinin isteğine göre yılda bir olmak üzere 50.000 TL’ye kadar üreticilere kredi kullanım hakkı vardır. Banka tarafından yapılan kredihaberler.com başvurunun incelenmesi üzerine onaylanacak kredinin 90 günlük bir süre zarfından temin edilmiş olması gerekmektedir. Onaylanan kredi için kişinin ikametinde bulunan T.C Kimlik kartı ile Denizbank şubesine müracaatı ile krediyi çekebilirsiniz. Belirlenen 90 günlük sürenin geçmiş olması halinde kredi zaman aşımına uğrayarak kredi kullanım hakkınız iptal edilecektir.

Çiftçi Kredisi Başvuru Süreci

Denizbank şubesine gitmeye gerek kalmadan SMS başvuru kanalı ile gerçekleştirebileceğiniz Tarımsal İhtiyaç Kredisi başvurusu için yapmanız gereken;

 • Cep telefonunuzdan TCKN boşluk TARIM yazarak 3280’e SMS gönderin.
 • Belirlenen kriterler ile onaylanacak olan kredi sonucu tarafınıza SMS yolu ile bildirilecek.
 • Onaylanan kredi limiti ise yine SMS üzerinden görülecek.
 • Kredi kullanım hakkınızı Denizbank şubesine T.C kimlik kartı ile giderek kredi kullanımınız aktifleştirebili kredinizi çekebilirsiniz.

Denizbank Çiftçi Kredisi’nden Kimler Yararlanabilir

Tarım sektöründen geçimini sağlayan veya sağlayacak olan kişilere yönelik olan Denizbank Çiftçi Kredisi çiftçiler için belirlenen kriterlere göre değişik gösterebileceği 25.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi imkanı sağlamaktadır. Denizbank’ın tarım sektörüne sağladığı kredi imkanlarından yararlanmak için aşağıdaki koşulları sağlanması gerekmektedir;

 • Üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi kaydı
 • Başvuran üreticin okuma-yazması
 • Üreticinin başvuru esnasında kendisine ait vergi levhası olmalı
 • Denizbank’a gelir beyanı
 • Üreticinin kredi notunun krediye onay vermesi

Deniz Bankası Tarım Kredisi

Tarım üreticileri ve tarımsal işletme sahiplerine yönelik yapılan kredi imkanında tarımın verimliliğinin sağlanması adına en temel araç ve gereçlerden biri olan traktör ve tarımsal ekipman alımlarının sağlanması için verilen Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi üreticilere 60 aya varan vade imkanı olup araç ekipmanı alımında KDV dahil faturanın %75 ine kadar kredi olağanı sağlanmaktadır.

Arazi Alım Kredisi

Kırsa kesimlerde tarım sektöre girecek girişimciler ile arazi alımı yapacak üreticilere yönelik arazi bedeli ödenek ayrılması için 60 aya varan vade imkanı veren ekspertiz değerinin en yüksek %50’sine verilen kredi ile üretici olup yeni arazi satın alımlarını Denizbank üzerinden kredi kullanarak karşılayabilirsiniz.

Sera Yapım ve Modernizasyon Kredisi

Tarım ile geçimine sağlayan üreticilerin sera yapma suretiyle yararlanabileceği bir kredi türü olmakla beraber üreticinin gereksinim duyduğu ihtiyaçlara yönelik  60 aya varan vade olanağı sağlayarak kullanılacak kredi için proforma fatura bedelinin en yüksek  %75’i oranlıdır.

Meyve Tesis Kredisi

Üreticilerin meyve ile uğraş veren kişilere yönelik 60 aya varan vade imkanı ile maliyetlerine ilişkin proforma faturalarının en yüksek %75 i üzerinden kredi kullanım hakkı ile meyve tesisi kurmak isteyen vatandaşlara sağlanır.

İyi Tarım Uygulamaları Kredisi

Doğaya saygılı ve zarar vermeyen bir tarımsal üretimin yapılmasına yönelik “İyi Tarım Uygulamaları Hakkında Yönetmelik” esasları dâhilinde iyi tarım uygulamaları kriterlerine uygun tarımsal faaliyette bulunan ya da bulunacak olan veya bu işte yetkili kuruluşlarla sözleşme imzalayan üreticilerimize 60 aya varan vadelerde kullanabilecekleri bir kredidir.

Ödeme Seçenekleri

Tarım ile uğraşan çiftçiler için sağlanan kredi seçeneklerini Denizbank tarafından esnek ödeme ile ödemelerinizi uğraş verdiğiniz alanın, verimliliğinin en yoğun olduğu deyim yerindeyse en çok getirisi olduğu dönemlerde gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank’ın sunduğu bu hizmet ile 12 ayda, 6 ayda, 3 ayda ve ayda bir olmak üzere kredi taksitlerinizin ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz veya eşit ödeme planı oluşturabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Davut Demir dedi ki:

  50000 TL kredi kullanmak istiyorum ne yapmam gerekiyor