2018 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer mi? Ne Zaman Düşecek?

2018 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer mi? Ne Zaman Düşecek?

2018 yılında konut kredisi faizleri düşer mi? Ne zaman düşecek? Faizlerin son durumu ve güncel ev kredisi fiyatları ve faizleri haberimizde..

Ev almak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında Yıl Sonunda Konut Kredisi Faizleri Düşer Mi? Ev almak için doğru zaman? 2018 yılda konut kredisi faizleri yükselir mi? En düşük faizli konut kredisi veren banka hangisi? Ev almak için kullanacağım krediyi hangi bankadan alsam? gibi sorular. Sizde yeni bir ev almak için bankaların vermiş olduğu kredilerin faiz oranlarının seyri hakkında merak mı ediyorsunuz. Ev almak için kararsız kalanlar. 2017 yılının sonunda konut kredisi düşer mi yoksa 2018 yılında faizler daha da yükselir mi=

Konut Kredisi Faiz oranlı Düşer mi?

Yeni bir ev almak isteyenlerin bankalardan kullanmak istedikleri kredilerdeki faiz oranları düşer mi? yükselir mi? dile merak etmektedirler. Bilindiği üzere 1.20 seviyelerinde olan kredi faizleri yapılan baskılar sonucunda 0,95 civarlarına kadar gerilemişti. Fakat geçtiğimiz yıllarda yüksek faiz oranı ile kredi kullananlar düşen faiz oranları karşısında bankalara giderek kredilerini yapılandırmak istemişler fakat bankalar buna müsaade etmemiştir. Bu neden ile vatandaşlarımız bankaların vermiş olduğu konut kredilerinde en düşük faiz oranın yakalamak için beklemektedir. Bu neden ile yıl sonu itibari ile bankaların kredi faizlerinde bir indirim yapıp yapmayacağını merak etmektedir. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanının yapmış olduğu açıklamalar konut kredisi kullanmak isteyenlere umut olmuştur. Yapılan açıklamada banka kredilerinin çok yüksek olduğu ve bunun bir an evvel düşürülmesi gerektiği belirtilmiştir. Bu neden ile bankalarla bir görüşme yapılacağı ve kredi faiz oranlarının aşağıya doğru çekilmesi talep edileceği tahmin edilmektedir.

2018 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer Mi?

2017 yılı sonu itibari ile konut kredisi kullanımı geçtiğimiz yıllara göre düşüş göstermektedir. Bunun en büyük nedenlerinin başında konut kredisi faiz oranlarının yüksek olması olarak dikkat çekmektedir. Bankaların daha fazla konut kredisi kullanımını sağlamak amacı ile 2018 yılında konut kredisi faiz oranlarında bir miktar indirime gitmesi beklenmektedir. Bunun ile birlikte kış aylarında konut satışının düşmesi beklendiği için böyle bir uygulamanın kaçınılmaz olacağı da konuşulan beklentiler arasındadır. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz Cumhurbaşkanının bankalar ile yapacağı faiz indirimi görüşmesi neticesinde uzmanların en az 1 – 2 puanlık bir faiz indirimine neden olabileceği söylenmektedir.

BENZER HABER:  Binlerce Kişi SGK'dan Toplu Para Alabilir

En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı

2017 yılının son aylarında bankalar % 1 ile % 1,20 civarı faiz oranları ile vatandaşlara kredi imkanı sunmaktadır. Tabi ki bu oranın altında konut kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Kullanmak istediğiniz kredi miktarı ve kredi taksit sayısına göre verilen kredinin faiz oranı farklılık göstermektedir. Şu an itibari ile verilen konut kredileri arasında %0,95 oranı ile Halk Bankası en çok tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Sizde bu bankanın vermiş olduğu konut kredisi imkanından yararlanarak almak istediğiniz ev için gerekli desteği bulabilirsiniz.

Halk Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

Halk Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

Bir çok bankanın % 1 bandının üzerinde konut kredisi verdiği bu günlerde % 0,95 faiz oranı ile konut kredisi veren Halk Bankası en çok talep edilen banka olarak dikkat çekmektedir. Almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar konut kredisi kullanmanıza imkan veren banka 120 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Bunun ile birlikte 100 bin liraya kadar kullanmak istediğiniz konut kredisini 36 aya kadar vade imkanı ile kullanmak isteyenlere % 0,88 faiz oranı uygulanmaktadır. Halk bankası tarafından verilen konut kredisinden yararlanarak ev almak isteyenler için 100 bin lira için uygulanan faiz oranı ve taksit miktarı hakkında bilgi vermek gerekirse. Sadece 500 lira masraf ile 100 bin lira konut kredisi kullanmanız sağlanmaktadır. Bu kredi için 120 ay vade imkanı tanınmak ile birlikte % 0,95 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu şartlar ile konut kredisi kullananlar 120 ay boyunca aylık 1.400 lira sabit taksit ödemesi yapmak zorundadır. Bu imkanlar ile sizde konut kredisi kullanmak için en yakın Halk Bankası şubelerine gerekli evraklar ile başvurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Siz türkiyede yaşamıyorsunuz heralde bankaların konut kredi faiz oranları 120 ay olarak son 3-4 aydır aylık 1.11 seviyelerinde 0.95 faiz veren banka varsa hemen başvuralım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1054
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7296
İngiliz Sterlini
7,9869
Japon Yeni
5,5572
Rus Rublesi
1,5798
SA Riyali
1,4043
Altın
0,63884
Son Güncelleme: 24.01.2020 03:15
  • YENİ
  • YORUM