Karın Ağrısına İyi Gelen Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Karın Ağrısına İyi Gelen Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Bir çoğumuzun şiddetli karın ağrısı çektiği zamanlar olmuştur. Gerçekten çok kötü bir durumdur ve ne yapacağımızı bilemeyiz. Aslında insanların neden karnının ağrıdığından ziyade bir an önce bu ağrıdan kurtulmak istemektedirler. Bu konuda olan karın ağrısının neden meydana geldiğinin saptanması olacaktır. Bu ağrı sürekli olarak başımıza gelmekte mi yoksa çok nadir olarak mı meydana gelmekte? Bu bir çok rahatsızlıkta önemli olduğu gibi karın ağrısı rahatsızlığında da çok önemlidir. Bir çok rahatsızlık gibi karın ağrısı için de bir çok bitkisel tedaviler kullanılmaktadır. Ama her zaman olduğu gibi ileride geç kalmamak veya daha başka sıkıntılar meydana gelmemesi adına öncelikli olarak bir uzman doktora başvurmanızı tavsiye ederiz. Bu kısa hatırlatmadan sonra karın ağrısı için en çok kullanılan bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Karın Ağrısı İçin Rezene Çayı İçin

Bir çok farklı nedenden dolayı karın ağrısı çekebilirsiniz az öncede belirttiğimiz gibi öncelikli olarak bunun asıl nedenini öğrenmeniz olacaktır. Kronik bir şekilde karın ağrısı rahatsızlığı çekenlere tavsiyemiz rezene çayı olacaktır. Reze yaprakları ve portakal kabuğu ile kendi özel rezene çayınızı yapabileceğiniz gibi isteyenler hazır poşet rezene çayı veya kurutulmuş rezene yapraklarını kullanabilirler. Günde 3 ile 5 fincan rezene çayını karın ağrılarının bitkisel tedavilerinde kullanabilirsiniz.

Karın Ağrısı İçin En Etkili Yöntem Nane Limon

Bu yöntemi bilmeyeniniz veya duymayanınız yoktur. Yıllardır karın ağrısı şikayetleri karşısında en çok tavsiye edilen bitkisel karışımıdır. Bilindiği üzere kuru veya yaş nane yaprakları ile limon karışımı mide ve karın ağrısı rahatsızlıklarında çok etkilidir. Sizde karın ağrısı sorunlarınız için bir tutam nane ile yarım limonu kaynatarak içebilirsiniz. Günde 3 ile 5 fincana kadar bu karışımı tüketerek karın ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

BENZER HABER:  Donald Trump H-1B vize programı hakkında konuştu

Papatya Çayı Karın ağrılarını Azaltıyor

Karın ağrısı şikayeti çekenlere alternatif bitkisel tedavi yöntemleri arasında Papatya çayı bulunmaktadır. Kırlarda açan papatya çiçeklerinin kurutulmuş halini kaynar suyun içerisine atarak 5 ile 10 dakika arasında demlenmesini beklemelisiniz. Süzdüğünüz bu karışımı isteyenler bal ilave edebilir veya sade olarak içebilirler. Günde 2 – 3 fincan papatya çayı karın ağrılarınızın giderilmesinde yardımcı olacaktır. Sizde karın ağrısı gibi rahatsızlıklar karşısında belirttiğimiz bu bitkileri deneyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1055
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7322
İngiliz Sterlini
7,9898
Japon Yeni
5,5589
Rus Rublesi
1,5805
SA Riyali
1,4049
Altın
0,63897
Son Güncelleme: 24.01.2020 02:55
  • YENİ
  • YORUM