3 Farklı Bitkisel Diş Beyazlatma Tekniği ile Pırıl Pırıl Dişler

3 Farklı Bitkisel Diş Beyazlatma Tekniği ile Pırıl Pırıl Dişler
22.04.2021
A+
A-

Herkes dişlerinin inci gibi bembeyaz olmasını ister ve bunun yolları arar. Dişlerin beyaz bir görünüme sahip olması insanın hem psikolojik hem de fiziksel görünümünü son derece etkilemektedir. Bir çok kişi bunun için diş hekimlerine binlerce lira vermek zorunda kalmıştır. Tabi ki bu en basit ve en masraflı olanıdır. Bunu yaptırmak ile bütün sıkıntılardan kurtulmak ta doğru değildir. Çünkü dişlerini beyazlatanlar bunu uzun süre koruyamamaktadır. Önemli olan bu dişlerin sürekli beyaz görünümünü koruyacak yöntemleri uygulamanız olacaktır. Bunun için Beyaz Dişlere Sahip Olmak İçin Ne Yapabilirim diye soranlara evde kolaylıkla yapabilecekleri yöntemler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Diş Beyazlatmak İçin Karbonat ve Limon

Beyaz bir diş için evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz en kolay yöntemlerin başında gelmektedir. Bir kaşık karbonata limon sıkarak elde edeceğiniz karışım sayesinde beyaz bir gülüşe kavuşabilirsiniz. Özellikle yatmadan önce bu karışım ile 3 dakika diş fırçası ile limon ve karbonat karışımını dişlerinize uygulayın. 5 gün boyunca bu işlemi yaparsanız dişlerinizin eskisine göre çok daha parlak ve beyaz göründüğünü göreceksiniz.

Parlak Dişler İçin Tuz

Daha beyaz ve sağlıklı dişler için sofra tuzunu kullanabilirsiniz. Sofra tuzu sayesinde dişlerinizin beyazlamasının yanında bakterileri de temizlediği belirtilmektedir. Bir miktar ince yemeklik tuzu ıslak diş fırçası sayesinde fazla bastırmadan dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemi haftada 1 – 2 kez uygulayabilirsiniz.

Tuzla diş parlatma

Elma Sirkeli Diş Parlatma Karışımı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi dişlerin beyazlatılması için en çok kullanılan tuz ve karbonat sirke ile daha etkili bir hale dönüşüyor. Karbonat ve tuz dişi  beyazlatırken elma sirkesi de dişlerde bulunan sarı lekelerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Karbonat, yemek tuzu ve elma sirkesini aynı ölçüde bir kaba koyarak iyice karıştırın ve diş fırçası yardımı ile dişlerinize ovarak uygulayın. Bu işlemi haftada 3 – 4 kez uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Diş Beyazlatma

Ağızdaki Bakterilerin Temizlenmesi

Sağlıklı dişlere kavuşmak isteyenler yukarıda belirttiğimiz karışımlardan istediklerini kullanabilirler. Bunun ile birlikte ağızda biriken bakterilerin de temizlenmesi gerekmektedir. Bunun için en doğal yöntemlerin başında çilek gelmektedir. İçinde barındırdığı lif ve malik asit sayesinde ağızda biriken bakterileri temizlemenize yardımcı olacaktır. Bir iki adet çileği ezerek diş fırçası yardımı ile dişlerinize ve dilinizin üzerine uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.