Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Devlet Desteği Veriliyor mu?

Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Devlet Desteği Veriliyor mu?
15.08.2020
A+
A-

Oto Yıkama Açmak İsteyen Girişimcilere Devlet Destekleri

Küçük sermaye ile yapılacak işler listesinde ilk yerini koruyan Oto Yıkama Dükkanı açmak isteyenlerin izlemesi gereken yol. Sermayesiz Oto Yıkama Dükkanı nasıl açılır. Sermayesi olmayanlara iş yeri açmak için verilen devlet destekleri ve hibeler. Dükkan açmak için hibe nasıl alınır? Sizde kendi iş yerinizi kurmak adına devlet destekleri ve hibelerinden yararlanabilirsiniz. Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Devlet Desteği kimlere verilir, nasıl başvuruda bulunmak gerekir. Oto yıkama dükkanı açmak isteyenlerin merak ettiği tüm soruların cevabı bu haberde.

Oto Yıkama İçin Hibe Desteği Var mı?

Ülkemizde girişimciliğin artırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına destek verilmektedir. Sizde kendi işinizi kurmak için gerekli olan sermayeyi bu şekilde karşılayabilirsiniz. Bayanlar ve gençlerin daha aktif ticaret hayatta rol almaları adına verilen bu destekler bazen hibe bazen ise kredi olarak verilmektedir. Verilen kediler genellikle uzun vadeli ve faizsiz olarak verilmektedir. Bir iş yeri sahibi iseniz bu tür kredilerden yararlanmanız çok daha kolaydır. eğer ilk defa bir iş yeri açacak olanlar ise Kosgeb üzerinden desteklenmektedir. Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Devlet Desteği almak isteyenlerin en çok başvurduğu kosgeb 50 bin liraya kadar geri ödemesi bulunmayan Hibe vermektedir. Sizde kendi adınıza bu işi yapmak adına Kosgeb birimlerine başvuruda bulunarak 50 bin lira işletme kuruluş desteği alabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Oto yıkama açmak için devlet destekleri

Oto yıkama açmak için devlet destekleri

Gençlere ve Bayanlara Devlet Desteği

Ülkemizdeki gençlerin ve bayanların ticaret hayatına atılmaları ve kendi ayakları üzerinde durmaları adına Devlet destek vermektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kendi işini kurmak isteyenlere en büyük desteği veren kosgeb hibe uygulaması ile girişimcilere yardımcı olmaktadır. Sizde kendi iş yerinizi açmak için bu imkandan yararlanabilir ve 150 bin lirayı bulan bu destek paketinden yararlanabilirsiniz. Verilen 150 bin liralık desteği 50 bin lirası geri ödemesiz hibe 100 bin lirası ise geri ödemeli faizsiz kredi olarak verilmektedir. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin bulundukları bölgedeki Kosgeb birimlerine giderek gerekli işlemleri başlatabilirler.

Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Sermaye Miktarı

Son zamanlardan giderek artan oto yıkamacı dükkanı açmak isteyenlerin ihtiyaçları doğrultusunda belirli bir miktarda sermayesi olması gerekmektedir. Yıkama dükkanı açacakların ihtiyacı olan sermayenin kesin olarak belirtilmesi yanlış olur. Çünkü açmak istediğiniz dükkanın yeri, büyüklüğü ve sistemine uygun olacak dekor ve makinelerin fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bu tarz bir dükkan açmak isteyenler için sermaye desteği adı altında verilen destekler yeterli gelmek ile birlikte çok daha büyük ve son sistem makineler ile bu işi yapmak isteyenler ise kredi kullanmak zorunda kalabilmektedir. Sizde oto yıkama dükkanı açmadan önce yapacağınız bu iş için gerekli araştırmaları yapmalı ve gider tablosu oluşturmalısınız.

Oto yıkama açmak için gerekli evraklar nelerdir?

  1. Belediyenin talep ettiği evraklar,
  2. İşyeri açılış bildirimi için Maliyenin talep ettikleri,
  3. Odalara kayıt esnasında, esnaf odalarının talep ettiği evraklar gereklidir.

Fazladan evrak hazırlamamak için, bağlı bulunduğunuz Belediye, Vergi Dairesi ve Esnaf Odalarına başvurunuz.

Oto Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır? Ruhsat Nasıl Alınır?

Son zamanların en çok kazandıran işlerinden birisi olan oto yıkama işi 2017 yılında da kazandırmaya devam ediyor. Ülkemizdeki araç sayısının her geçen gün artışı ile aynı yönde bir artışa sahip olan oto yıkamacı sayısı giderek artmaktadır. Neredeyse her mahallede bir kaç tane olan oto yıkamacı yakında her sokak başında olacak. Bu nedenle bu işe başlayacak olanların ileride meydana gelebilecek sıkıntılardan etkilenmemeleri adına bu işe başlamadan önce iyi etüt etmesi gereken konular bulunmaktadır. Bunların başında açmak istedikleri dükkanın yeri ve konumu çok önem taşımaktadır. İsterseniz Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Devlet Desteği imkanları ile açacağınız bir işletmede yapmanız gerekenler nelerdir bir bakalım;

  • Açmak istediğiniz oto yıkama dükkanın yerini iyi belirleyin (bu tür iş yapmak isteyenler genellikle avm, oto sanayi sitesi veya kaıtlı otoparkları tercih etmektedir)
  • Yetişmiş kaliteli personel kurmanız gerekmektedir.
  • Kullanacağınız ürün ve malzemelerin denenmiş ve kaliteli olmasına dikkat edin.
  • Kiralayacağınız iş yerinin bu tür işe uygun olup olmadığını değerlendirin.
  • Firma veya şirketler ile görüşerek iş bağlantısı kurmaya çalışın
  • İş yerinin tanıtımı için çeşitli reklam birimlerini kullanın
Oto yıkama açmak için KOSGEB destekleri

Oto yıkama açmak için KOSGEB destekleri

Yukarıda belirttiklerimiz oto yıkama dükkanı açmak isteyenler için dikkat edilmesi gereken önemli konulardır. Sizde bu konulara dikkat ederek Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Devlet Desteği imkanlarına başvuruda bulunarak bu tür iş yeri açabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.