Maddi Yardım Yapan İş Adamları Zenginler (Koronavirüs)

Koronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahiplerine maddi yardım yapan kuruluşlar hangi yardımlarda bulunur? Ünlü iş adamlarının verdiği maddi yardımlar nasıl alınır? Koronavirüs için bağış yarışı, hayırseverlerin maddi destekleri nasıl alınır? Detaylar Haberimizde..

Maddi Yardım Yapan İş Adamları Zenginler (Koronavirüs)
05.04.2021
A+
A-

Koronavirüs salgını nedeniyle çalışamayan kişilere maddi yardım yapan kurum ve kuruluşların yanında iş adamları ve hayırsever zenginler tarafından da maddi yardımları yapılmaktadır. Koronavirüs salgını ile bakkallardaki veresiye defterlerinin ödemesini yaparak ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunan gizli hayırseverler olduğu gibi ülkemizdeki yaşanan ekonomik zorluklar nedeniyle mağdur durumda olan kişilere de açıktan ve gizliden maddi yardımlar yapılmaya devam edilmektedir. İhtiyaç sahiplerinin gururlarını incitmeden büyük bir gizlilikle yürüttükleri yardım kampanyalarının yanında reklam vererek sosyal medyada yardım akımı başlatan birçok ünlü zengin iş adamları ve sanatçılar da vardır. Maddi yardım yapan hayırseverlere nasıl ulaşılır? Maddi destekte bulunan iş adamları ve ünlüler kimlerdir? Koronavirüs nedeniyle yardım kampanyalarına müdahil olan ve akım başlatan ünlülere nasıl ulaşılır? Detaylar haberimizde.

Maddi Yardım Yapan İş Adamları Zenginler (Koronavirüs)

Nakit paraya ihtiyacı olanlara ve çalışamayan kişilere yardım yapan kurumlar öncelikle SYDV, belediyeler gibi kurumlardır. Bunların yanında futbol kulüpleri dahil futbolcular, ünlüler, zengin iş adamları ve vakıflar da yardım kampanyaları düzenlemektedir. Özellikle büyükşehir belediyeleri tarafından başlatılan yardım kampanyalara hayırsever de bağışta bulunarak ihtiyaç sahiplerine gıda erzak ve nakit yardımları da verilerek destek olunmaktadır.

Özellikle zengin işadamları kurumlar tarafından başlatılan kampanyalara ve yapılması planlanan projelere irtibat kurarak destek vermektedir.Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ adıyla bir yardım kampanyası başlattı ve ilk bağışı kendisi bizzat 7 aylık maaşını bağışladığını açıkladı. Bizbize Yeteriz kampanyasına katkıda bulunan birçok bakan, kamu kurumlarında görevliler, iş insanları ve zengin iş adamı isimsiz olarak kampanyalara destek çıkmaktadır. İş adamlarınca yapılan yardımlar gizlilik ilkesine uygun olarak yapıldığından başlatılan kampanyalara toplanan paralar bu açıdan kredihaberler.com büyük önem taşımaktadır. Düşük gelirli vatandaşlara yardım kampanyaları kapsamında toplanan bağışlar devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine  ulaştırılmaktadır. Zengin iş adamları tarafından yapılan yardımlar kimi zamanda internet üzerinden duyurulmaktadır. Nakit sıkıntısı çeken ve koronavirüs nedeniyle mağdur olan vatandaşlara yönelik yardım almak isteyenlerin yapmaları gereken her türlü sosyal mecrada seslerini duyurmak olacaktır. Devlet tarafından izlemeye alınan sosyal medya platformları üzerinden de ihtiyaç sahipleri belirlendiğinden yardım başvuruları sosyal medya üzerindeki paylaşım platformları üzerinde de yapılabilecektir.

Maddi Yardım Yapan İş Adamlarına Nasıl Ulaşılır?

Asgari ücretle çalışan, emeklilere  ve serbest meslek mensubu vatandaşlar korona nedeniyle mağdur duruma düşmüştür. Devlet tarafından temel ihtiyaçların karşılanması için kredi finansman desteği her ne kadar verilse de bazı vatandaşların başvuruları olumsuz olarak değerlendirilmekte ve bu vatandaşları acil nakit ihtiyaçlarına çözüm arayışına girmektedir. Mağdur durumdaki vatandaşlar devlet tarafından kredihaberler.com başlatılan yardım kampanyalarına nasıl yararlanacaklarını merak etmekte ve ünlü ve zengin iş  adamlarının yardımlarına nasıl başvuru yapabileceklerini araştırmaktadır.

Haberlerde mahallede bulunan hayırseverleri için 60 adet gıda paketi hazırlatarak muhtarlığa gönderileceğini söyleyerek soranlara ve görenlere hızır uğradı dersiniz diyen gizli hayırseverlerin haberlerine konu olanların  sayısı da gün geçtikçe artmakta. Çoğu yardımsever bu dönemde mahalledeki bakkalların veresiye defterinin borçlarını ödeyerek büyük bir gizlilikle yardımlarda bulunsa da kimi hayırseverler de internet üzerinden yapılan yardım başvurularını inceleyerek kişilere ulaşmayı denemektedir. Maddi destekte bulunmak için yapılan duyuruların yayınlarını takip ederek siz de yardımsever vatandaşların sağladığı desteklerden yararlanabilirsiniz.

Maddi Yardım Yapan İş Adamları Zenginler Koronavirüs Yardımları Başvuru

Yine ilan olarak maddi yardım duyurularına ulaşamadıysanız vakıfların sağladığı maddi desteklere müracaatta bulunarak yardım talep edebilirsiniz. İş adamları tarafından sağlanan yardımlara ulaşmanın bir diğer yöntemi ise hangi holdingten yardım talep edecekseniz o şirketin genel müdürlüğüne yazı ile dilekçe yazarak müracaatta bulunabilirsiniz. Yardım vakıfların müdürlüklerinde müracaat ederek vakıf yardımlarından yararlanabilirsiniz. Maddi yardım yapan şirketlerin internet sitelerine mail atarak İnternet üzerinden ulaşarak müracaat edebilirsiniz. Kişilerin sosyal medya da paylaşım yaptıkları adreslerine mesaj yoluyla durumunuzu bildiren bir yazı ile talepte bulunabilirsiniz. Bazı iş adamları yapacakları yardımları mahallelerin muhtarlıklarına iletmektedir Bulunduğunuz mahallede ki muhtarlığa talep için başvuruda bulunarak yardımlardan yararlanmak istediğinizi iletebilirsiniz.

İhtiyaç sahibi ailelere hayırseverler tarafından başlatılan kampanyaya bağışta bulunan hayırseverler tarafından hazırlanan gıda erzak yardımları ile nakit yardımları belediyeler tarafından veriliyor. Belediyeler tarafından sağlanan maddi yardım başvuruları ise;

Yardım Yapan Kuruluşlar Hangileri?

 • Beşir derneği tarafından koronavirüs ile mücadele hayırseverler tarafından yapılan bağışları ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.
 • Abalıoğlu sosyal yardımlaşma derneği de yardım kampanyaları kapsamında hayırseverlerin yaptıkları bağışları ülkemizde maddi sıkıntı çeken vatandaşlara ulaştıran kuruluşlar arasındadır.
 • İHH de sosyal yardıma ihtiyaç duyan ailelere koronavirüs salgını nedeniyle bağış yapan hayırseverlerin bağış kolilerini ve nakit yardımlarını ulaştırmaya devam etmektedir.

Maddi Yardım Yapan Şirketler

 • Sabancı Holding bağış ve yardım politikası gereği sosyal sorumluluk anlayışı ile eğitim, kültür, sanat, çevre ve spor alanlarında faaliyet gösteren kişilere, sivil toplum kuruluşlarına, dernek veya vakıflara, üniversitelere, kamu kurum ve kuruluşlarına düzenli olarak bağış yapan şirketler arasındadır.

Ayrıca eğitim, sağlık, kültür, burs, nakit ve ayni yardım yapan holdinglerin vakıf kuruluşları;

Dünyaca ünlü kişilerin yardımları

Çİnin Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını tüm dünyada sağlık ve ekonomik alanlarda olumsuz etkisini sürdürüyor. Ekonomik kriz eşiğindeki insanlara ünlüler, zengin iş adamları ve kamu kurum kuruluşları tarafından destekler veriliyor. Koronavirüs ile mücadelede  dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna ve twitter’ in CEO sunda rekor bağış geldi. Dünyaca ünlü Rihanna ve Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey bir araya gelerek koronavirüs ile mücadele kapsamında ayrıca aile içi şiddet mağdurlarına 4,2 milyon dolar bağış yaptı.  Sandra bullock  6 bin N95 maske bağışladı. George Clooney ve Ama Clooney çifti ise koronavirüs ile mücadelede 1 milyon doları aşkın bağış yaptı. Rap yıldızı Cardi B 1 milyon dolar bağış yapacağını duyurdu. Hilton ailesinin Hilton vafkı da Koronavirüsle mücadele için 10 milyon dolar bağışladı.  kredihaberler.com Lady Gaga 35 milyon dolar bağışladıkları açıkladı. Madonna Bill ve Melinda Gates Vakfı’na 1 milyon dolar bağışladı. Kım kardashıan ‘ da 1 milyon dolar bağışladığını açıkladı. Angelina Jolie 1 milyon dolar bağışladı. Kylie  Jenner, iki hastaneye toplam 1 milyon dolar bağışladı. Arnold Schwarzenegger, corona virüs ile mücadelede sağlık ekipmanlarını ve tıbbi malzeme ihtiyaçları için 1 milyon dolarlık bir bağışta bulundu. İspanyol teknik adam Pep Guardiola’ 1 milyon euro yani 6.93 milyon TL bağışta bulundu.  Giorgio Armani de 1,25 milyon euro’luk bağış yaparak salgınla mücadeleye destek oldu.

Ülkemizde de yardım kampanyaları başlatıldı ve ünlü birçok işadamı ve sanatçı kampanyalara destek olduklarını açıkladı.

Ünlü futbolcu Merih Demiral da Koronavirüse rağmen evinden çıkmak zorunda olan vatandaşlara Kızılay’ın belirleyeceği 2 bin aileye evlerinde daha çok kalabilmeleri için gerekli erzak yardımını yapacağını açıkladı. Haluk Levent in başlattığı yardım kampanyasına destek olan birçok ünlüye ulaşmak isteyenler de sosyal medya aracılığıyla ünlülerin peşine düştü. Ali koç İstanbul Valiliği tarafından başlatılan gıda bağış kolisi yardımlarına destek oldu.

Sizde bu dernek ve vakıflara yardımlarda bulunan iş adamlarına ulaşarak ve iletişime geçerek maddi destek talebinde bulunabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Harun dedi ki:

  Merhabalar yardim yapan hayır sevenler sizlerden bir yardim eli uzatmanizi ve sizlerin hayır severliliginizden yararlanmak bi nebzede biraz ferah kavuşmak istiyorum özel sektörde caliştiğim için iş yerimiz kapandi birikmiş iki kiram ve ödenmesi gereken kredim var 3 çocuk babasiyim allah rızasi için bir yardim eli uzatmanizi isterim allah sizden razi olsun birinize bin katsin

 2. Tarık dedi ki:

  Askerden gelelim 7 ay oldu işsizim kredi borcum var nişanlıyım evlenecem ama bu yoklukta nasıl virüs dolayısı ile işe almıyorlar heryer kepenk indirdi maddi durumumuz kötü evimiz kira babam seyyar satıcı lise son sınıf öğrencisi bir erkek kardeşim orta 2 ye giden bir kız kardeşim var annem ev hanımı abdestli namazlı aileyiz geçim sıkıntısı yaşıyoruz nişanlımın üvey babası ile annesi sorunlar yaşadığı için boşanma aşamasındalar bir an önce evlenmemizi istiyorlar fakat işsizim kredi borcum var ödeyemiyorum zor durumdayız ailecek Allah c.c adına peygamber efendimiz aşkına lütfen yardım elini esirgemeyin çoluk çocuğunuzun başı için lütfen gönlünüzden ne koparsa iban TR5700 allah yuva kurana yardim edermiş maddi manevi durumumuz çok kötü abilerim ablalarım büyüklerim az çok demeyin şu garip gardaşınıza bir yardım eli uzatın kul sıkışmadıkça hızır yetişmezmiş allah rızası için yardımı esirgemeyin

 3. Esin dedi ki:

  Ihtiyacsahibiyim kiradayım 2cocuk okuyo donanımıyım eşimin borçları var yetisemiyon

 4. Veysel dedi ki:

  2 çocuğum var dükkan kapalı hiç bir gelirimiz yok borç var iban veriyim TR94 0006 Yardım ederseniz çok sevinirim

 5. Süleyman. Yucel dedi ki:

  Ben.en.az.28.yere.baş.vurdum.hiçbirinde. bana.cevap.gelmedi.hepsinden. Yardım. İstedim. Kimse.bana.yardım. etmedi.44.gündür. Evden. Çıkamıyorum. Komşuların.verdiği. yardimlarla.geçiriyorum. başkalarının. Eline.bakarak.daha.nezamanakadar.dayanabilirim.bilmiyorum.kim.yardimci.olursa.bu.mübarek. Günde. IŞahbaz. 1000.katını. kazansın. Tlf.

 6. İsil bodur dedi ki:

  Merhaba iyi günler benim yardıma ihtiyacım var bana yardım edermisiniz ben sizlerden ricam kira yardımı istiyorum allah rizasi icin bana yardımcı olurmusunuz lütfen bana yardım edermisiniz benim akülü sandalyeye ihtiyacım var ama durumum yok kirada oturuyorum zar zor geçim yapiyorum bana yardımcı olurmusunuz lütfen ne olur sizlerden ricam

 7. MUSA KOCA dedi ki:

  Îsmim musa 6 aydır ișsizim aramadığım iş kalmadı 1 kızım var yürüyemiyor 9. Yaşında ‘ve bankalar la icralığım kredi ‘ve kredi kartlardan icralīğım maddi ve manevi yardımlarız olursa sizlerden allah razı olsun diye Çok dualar ederim

 8. Yeliz Aydaş dedi ki:

  Ben evli ve 6 çocuk Annesi yim eşim alçı boya işi yapıyor evde 8 kişi yaşıyoruz ev kira hiç bir sosyal güvencemiz yok arastira bilesiniz sizden maddi yardım istiyorum saygılarımı sunuyorum Allaha emanet olun

 9. Meral Bodur dedi ki:

  Ben kanser hastasıyım bir oglum var esim alkol bagımlısı bizi üç ay önce terk edip gitti evim kira ev sahibim cık diyor wvden kiramı veremdim tedavilerim yarım kaldı cok zor durumdayım Allah rızası için yardım edin

 10. Tahsinsapan dedi ki:

  Selam alyku cümleten hayırlı cumalar İNŞALLAH evim KİRA. İKİZ kızım var eğitimi için borclandim ÖDUYEMİYORUM NOLURSUNUZ SES VERİN ARALIĞIN SONUNDA HACİZ GELCEK EVİME. ALLAH İCİN YZRDİM EDİN NOLURSUNUZ TEL .İZMİR YEŞYURT OTURUYOM

 11. Fadime balcı dedi ki:

  Virüsten dolayı Eşimi kaybettim kimsem yok 2 çocuğum var elektrik faturası oduyemedik kestiler çocuklarım derslerini yapamıyor uzaktan eğitime katilamiyolar evimiz kira 3 aydır kiramizi veremedik Ekmek almaya paramız yok Allah rızası için çocuklarıma 2 Ekmek parası gönderin

 12. Çaresiz anne dedi ki:

  İki yaşında çocuğum var. Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 13. halise kılınc dedi ki:

  Benım yardıma ıhtıyacım var ben elektırımı suyumu odeyemıyorum uc dort aydır kıramı odeyemedım benım bırde yaslı hasta yatalak kaynanam var ben ona bakıyorum ev kıramı odeyemedım ev sahıbım evden cıkarcak ben ne yapcamı bıkmıyorum benım bırde ıkı kızım okula gıdıyorlar ıkısıde çok başarılı ama benım okutacak gücüm yok ne olur yardımlarınızı bızlerden esırgemeyın ne olur allah rızası ıcın yardım edın

 14. Şeyma dedi ki:

  2 çocuğumla birlikte bizde zor durumda kaldık
  Ev kiramı ödeyemiyorum
  17 günlük yasakta ne yapıcaz bilmiyorum
  Yardımcı olursanız Allah razı olsun

 15. MAHMUT GÜLER dedi ki:

  merhabalar 2 çocuk babasıyım evimiz kira zor durumdayım işyerimiz kapandı şuan işsizim çok zor durumdayım ismim mahmut güler ne olur duyun sesimi