KOSGEB Mantı Salonu Açan Bayanlara Hibe Desteği Veriyor

KOSGEB Mantı Salonu Açan Bayanlara Hibe Desteği Veriyor

KOSGEB Desteği ile Mantı Dükkanı Açan Kazanıyor! Özellikle bayanların tercih ettiği ev lokantaları son günlerde popüler bir boyut kazandı.

Bayanların ticaret hayatına atılmalarını desteklemek amacı ile Kosgeb Bayan Girişimci Desteği programı kapsamında iş yeri açmak için hibe verilmeye devam ediliyor. Girişimciliğin desteklenmesi, girişimciliğin yaygınlaşması ve başarılı işletmelerin kurulması amacı ile girişimcilere eğitim verilmektedir. Sizde kendi adınıza bir iş yere açmak istiyorsanız kosgeb hibe başvurusunda bulunabilirsiniz. Özellikle gıda alanında Kosgeb Hibesi Alarak Mantı Dükkanı Açma imkanlarından yararlanan bir çok bayan kendi işinin patronu olmuştur. Dükkan açmak için hibe ve kredi fırsatı sunan kosgeb destekleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenlerin haberimizi okumasını tavsiye ederiz.

Kosgeb Bayan Girişimci Desteği

Kosgeb desteklerinden yararlanarak hibe veya kredi almak isteyenlerin ilk olarak yapması gereken kosgeb tarafından verilen uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak olacaktır. 32 saatlik uygulamalı olarak verilen bu eğitim sayesinde kosgeb desteklerine başvuru yapma hakkı kazanacaksınız. Kısaca bu eğitimde neler öğretildiği hakkında bilgi vermek gerekirse;

 • Kendi iş fikrine yönelik iş planı hazırlama
 • Başarılı bir işletmenin nasıl kurulması gerektiği
 • Girişimcinin rolü ve sorumlukları
 • Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması
 • Açmak istediğiniz iş yeri ile ilgili teknik bilgiler

Bu bilgiler kapsamında katılacağınız eğitimi başarı bir şekilde tamamlamanız halinde hazırlayacağınız iş planı ile kosgeb birimlerine hibe ve kredi almak için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Mantı Dükkanı Nasıl Açılır?

Ülkemizin her bölgesinde sevilen ve tüketilen mantı yapılması zahmetli olan yiyeceklerden biridir. Mantı yapmayı seven ve el becerisine sahip olan ev hanımları tarafından yapılarak müşterilere sunulmaktadır. Her geçen gün artan mantı dükkanının bu ürünün ne kadar çok tüketildiğinin bir kanıtı olmaktadır. Sizde mantı yapmayı seviyor ve bu işten para kazanmak istiyorsanız Kosgeb Hibesi Alarak Mantı Dükkanı açabilirsiniz. Bu işi tek başınıza yapabileceğiniz gibi isterseniz arkadaşınız ile birlikte de başvuru yapabilirsiniz. Mantı dükkanı açmak isteyen ev hanımlarının bir çoğu bu işi evlerinde yapmaya başlamışlardır. İnsanların özel günlerine evlerinde hazırladıkları mantıları satarak bir pazar oluşturmak bu iş için çok önemlidir. Karı koca çalışanların bu ürünü yapmak için vakitleri olmadığından genellikle bu tür ürünleri evlerinde yapanlardan temin etmektedirler. Sizde etrafınızda mantı yapmayı bilmeyen veya yapacak vakti olmayanlara bu ürünü satarak bir pazar oluşturabilir ve daha sora bir dükkan açabilirsiniz.

BENZER HABER:  2019 Tarım ve Hayvancılık Destekleme Başvuruları

Mantı dükkanı açacaklar için dikkat edilmesi gereken konuların başında açacağınız dükkanın hijyeni çok önemlidir. İnsanlar dışarıda yemek yerken en önem veriği konuların başında hijyen gelmektedir. Bunun dışına çalışanların kıyafetleri ve sunum şekli çok önemlidir. Bu tür ayrıntıların dışında açacağınız dükkanın dizayn ve dekorasyonu dikkat çekmeniz açısından çok önemlidir. Bu tür hazırlıklarınızı iyi araştırıp finansal hesabını yaptıktan sonra sizin için gerekli sermayenin miktarını belirleyerek Kosgeb dükkan açma hibesi için başvuru yapmalısınız.

Kosgeb Bayanlara Ne kadar Hibe Veriyor?

Ev hanımlarının ticari hayatta daha fazla rol almaları adına verilen  Kosgeb Hibesi Alarak Mantı Dükkanı Açmak imkanları dahilinde toplamda 150 bin lira hibe ve kredi almanız sağlanmaktadır. Bu miktarın 50 bin lirası hibe olarak yani tamamı geri ödemesiz olarak verilmektedir. Geri kalan 100 bin liralık kısmı ise faizsiz olmak üzere geri ödemeli kredi olarak verilmektedir. Almak istediğiniz hibe ve kredilerin veriliş şeması hakkında bilgi vermek gerekirse;

 • İşletme kurumuş desteği : 2 bin lira
 • Kuruluş dönemi makine, teçhizat. ofis donanım ve yazılım desteği: 18 bin lira
 • İşletme giderleri desteği: 30 bin lira olmak üzere 3 farklı ödeme türü ile 50 bin lira hibe alabilirsiniz
 • İşletme kuruluş tarihi itibari ile 2 yıl içerisinde alacağınız makine, teçhizat ve yazılım için 100 bin liraya kadar teminat karşılığında faizsiz kredi kullanabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz imkan ve şartlar dahilinde kendine ait bir iş yeri açmak isteyenler Kosgeb Hibesi Alarak Mantı Dükkanı Açmak imkanlarından yararlanmak adına başvurularını kosgeb birimlerine yapmaları gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1055
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7322
İngiliz Sterlini
7,9898
Japon Yeni
5,5589
Rus Rublesi
1,5805
SA Riyali
1,4049
Altın
0,63897
Son Güncelleme: 24.01.2020 02:54
 • YENİ
 • YORUM