KOSGEB Ayakkabı Mağazası Açmak Hibe Desteği Veriyor!

KOSGEB Ayakkabı Mağazası Açmak Hibe Desteği Veriyor!

Ayakkabı Dükkanı Açmak isteyen bayanlara Devlet Destekli Hibe Kredi Veriliyor. KOSGEB tarafından sağlanan destek ile ayakkabı satış mağazası açanlara

Kendi adına iş yeri açmak isteyip de yeteri kadar sermayesi olmayanlara devlet hibe desteği veriyor. Özellikle bayanların ticaret hayatında daha fazla rol almaları adına yapılan desteklerden herkes yararlanabilir. Ayakkabı Dükkanı Açmak İçin KOSGEB Devlet Hibe Desteği Kosgeb üzerinden veriliyor. Kendi adına bir ayakkabı dükkanı açmak isteyenler tamamen geri ödemesiz olarak verilen bu destekten yararlanabilirler.

Bayanlara Ayakkabı Dükkanı Açmak İçin Hibe

Son zamanlarda bayanların ve özellikle ev hanımlarının daha aktif iş hayatında rol almaları adına Devlet tarafından farklı destek programları uygulanmaktadır. Bunlardan birisi de bayanlara dükkan açmak için hibe desteği olarak son derece ilgi görmektedir. Finansal sıkıntılar nedeni ile kendi iş yerlerini açamayan bayanlara devlet tamamen geri ödemesiz olarak hibe desteği veriyor. Bunun ile birlikte isteyen bayanlar iş yeri açmak için faizsiz kredi desteği de alabilirler. Bu tür desteklerden yararlanmak isteyenlerin başvuruda bulunacağı kuruluş ise Kosgeb olarak dikkat çekmektedir. Son yıllarda binlerce bayan bu kuruluştan aldıkları hibe desteği ile ticarete atıldı. KOSGEB Ayakkabı Mağazası Açmak Hibe Desteği  imkanlarından yararlanmak isteyen bayanların yapması gerekenler ve başvuru şartları hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi vermek istiyorum.

 

Ayakkabıcı Açmak İçin KOSGEB Kredisi

Bayanlara İş Kurmak İçin Hibe Desteği

Bayanların kendi adlarına açacakları iş yeri için 50 bin liraya kadar tamamen geri ödemesiz olarak hibe desteği verilmektedir. Bunun ile birlikte ev hanımlarına 100 bin lira faizsiz kredi imkanı da sunulmaktadır. Sizde bu imkanlardan yararlanarak hayalini kurduğunuz iş yerine kavuşabilirsiniz. Bu konuda imkanlardan yararlanmak isteyenlerin öncelikli olarak yapması gereken kosgeb girişimci belgesine sahip olmalarıdır. Özellikli ayakkabıcı açmak isteyen bayanlar, bu belgeyi almayanlar maalesef hiçbir kosgeb imkanından yararlanamamaktadır. Bu belgeyi almak o kadar da zor değil, Kosgeb ve İşkur tarafından ortaklaşa olarak yapılan kurslara katılan bayanlar bu belgeye rahatlıkla sahip olabilirler. Bu belgeyi alanlarda ister ayakkabı dükkanı isterse kosgeb nace kodları arasında bulunmak kaydı ile istedikleri iş yerini açmak için başvuruda bulunabilirler. Sizde kendi adınıza bir iş yeri açmak için toplamda 150 bin lirayı bulan devlet desteklerinden yararlanmak adına Kosgeb girişimci belgesi kurslarına katılın.

BENZER HABER:  300 Koyun Projesi Şartları Belli Oldu Başvuru BURADAN!

Kosgeb Desteği İle Dükkan Açmak

Bayanların kendi ayakları üzerinde durmaları ve başka bayanlara iş kapısı olmak adına atacakları bu girişimler için devlet desteği alabilirler. Ayakkabı Dükkanı Açmak İçin Devlet Hibe Desteği veya farklı bir iş yeri açmak için devlet desteği alabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin girişimci belgesine sahip olması ve aşağıda belirttiğimiz şartları taşımaları gerekmektedir.

Kosgeb Hibesi İçin Aranılan Şartlar

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
  • Daha önceki dönemlerde kosgeb imkanlarından yararlanmamış olmak
  • Açmak istediğiniz dükkanın nace kodları arasında bulunması

Yukarıda belirttiğimiz bu şartları taşıyan bütün vatandaşlarımız Ayakkabı Dükkanı Açmak İçin Devlet Hibe Desteği almak için bu kuruluşun yetkili birimlerine başvuruda bulunabilirler. Kosgeb destek başvurusunda bulunmak isteyenlerin yapmak istedikleri iş ile ilgili iş planlarını hazırlamaları gerekmektedir.

Bayanlara Dükkan Açmak İçin Faizsiz Kredi

Özellikle bayan girişimcilerin kendi işlerini kurmaları adına verilen devlet desteklerinin başında yukarıda da belirttiğimiz gibi kosgeb hibeleri gelmektedir. Tabi ki bu uygulamadan yararlanmak isteyenlerin maalesef bazıları şartları taşımadığı için başvuruda bulunamıyorlar. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalanlar veya Ayakkabı Dükkanı Açmak İçin Devlet Hibe Desteği alamayanlar için farklı yollar bulunmaktadır. Bu ve buna benzer sorunlar yaşayanlar dükkan açmak için gerekli olan finansal desteği bankaların vermiş olduğu Bayan Girişimci Kredileri ile karşılayabilirler. Bu krediler diğer kredilere oranla daha düşük faizli ve daha uzun vadeli olarak verilmektedir. Bu ve bunun gibi bayanların iş yeri açmalarına destek veren kurumların anlatıldığı Bayanlara Hibe Krediler 2018 başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1055
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7322
İngiliz Sterlini
7,9898
Japon Yeni
5,5589
Rus Rublesi
1,5805
SA Riyali
1,4049
Altın
0,63897
Son Güncelleme: 24.01.2020 02:53
  • YENİ
  • YORUM