KOSGEB 50 Bin TL. Hibe 2018 Yılı Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB 50 Bin TL. Hibe 2018 Yılı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sermayesi olmayanlara kendi işini kurmaları adına verilen 50 bin liralık hibe desteği almak isteyenlerin yapması gerekenler. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda özellikle bayanların ve gençlerin daha aktif ticari faaliyetlerde bulunması adına bir takım destekler verilmeye başlandı. Bunlardan en dikkat çekeni ise Kosgeb Girişimcilik Destekleri olarak dikkat çekmektedir. Küçük ve Orta büyüklükteki işletmelerin sayısının artırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına bu kuruluş hibe ve faizsiz kredi desteği vermekte. Sizde bu kuruluştan alacağınız hibe ve krediler ile kendi işinizi kurabilirsiniz. . Bu imkandan yararlanmak isteyenler için 50 bin lira hibe başvurusu nasıl yapılır hakkında yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

50 Bin Lira Hibe Kimlere Verilir

Kendi işini kurmak isteyenlere 50 bin liraya kadar hibe yani geri ödemezsiz destek veren Kosgeb binlerce girişimcinin hayaline kavuşmasında büyük rol oynamaktadır. Özellikle ev hanımları el becerisi gerektiren işler için buradan aldıkları hibe ile kendilerine ait birer iş yeri açtı. Sizde hayalini kurduğunuz işi buradan alacağınız hibe ile gerçekleştirebilirsiniz. Kosgeb tarafından verilen 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi şeması aşağıda belirtilmiştir. Verilecek olan hibe ve kredinin ayrıntılarını bu tablodan inceleyebilirsiniz.

kosgeb-50-bin-tl-hibe-2018

Kosgeb geçtiğimiz yıllarda hibe vermeden önce iş yerini açmanızı ve daha sonra başvuruda bulunmanızı istiyordu. Buda sermaye sıkıntısı çekenler için büyük bir sıkıntı teşkil etmekteydi. Bu sorun geçtiğimiz yıl yapılan bir düzenleme ile değiştirildi. Bundan sonra kosgeb tarafından verilen 50 bin liralık hibe başvurusunda bulunmak isteyenler herhangi bir iş yeri açmadan başvuruda bulunabilecek. Bu sayede sermayesi olmayanlar hibe almaya hak kazanınca dükkan açmak için gerekli işlemlere başlamış olacak. Bunun ile birlikte 18 yaşından büyük tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilirler.

BENZER HABER:  Toprak Mahsulleri Ofisi Çeltik Alımına Başlıyor

Kosgeb Hibe Başvurusu 2018 Şartları

ülkemizdeki girişimciliğin artırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına verilen 50 bin liralık hibe girişimcilik destek programı  adı altında verilmektedir. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin öncelikli olarak girişimcilik belgesini almak adına kursa katılması gerekmektedir. Bu kurslar Kosgeb ve İşkur ortaklığında düzenlenmekte olup tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Kursiyerler bu kurslarda başarılı işletmenin nasıl kurulması gerektiği, rekabet ortamı hazırlık ve mali yönetim hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Ayrıca bu kurslara katılanlar kosgeb tarafından verilen 50 bin liralık hibe başvurusunda gerekli olan iş planını hazırlamak konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Sizde Kosgeb hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlanmak istiyorsanız bu kursa katılarak belgeye sahip olmalısınız. Bunun dışında bu hibe imkanından yararlanmak isteyenler için gerekli şartların neler olduğunu kısaca belirtmek gerekirse;

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak gerekiyor
  • Açmak istediği iş yerinin kosgeb tarafından desteklenen sektörler arasında bulunması
  • Geçtiğimiz yıllarda Kosgeb girişimcilik desteklerinden yararlanmamış olmak
  • Girişimcilik belgesine sahip olmak

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar 50 bin lira iş yari açmak için hibe desteği başvurusunda bulunabilirler. Sizde kendi işinizi kurmak adına yeteri kadar sermayeye sahip değilseniz verilen bu hibe imkanından yararlanmak adına başvuruda bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. şuan faliyette olan ama zor durumda olan işletmelere yönelik destek neden yok faizsiz geri ödemeli yada hibelerden bizler neden yararlanamıyoruz bu konuda bana yardımcı olurmusunuz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
100237
USD/EUR
1,1022
Amerikan Doları
1,55543
Euro
6,5049
İngiliz Sterlini
7,3683
Japon Yeni
5,488
Rus Rublesi
1,4828
SA Riyali
1,3702
Altın
0,60892
Son Güncelleme: 21.09.2019 03:50
  • YENİ
  • YORUM