Kosgeb 50 Bin Lira Hibesi 2018 Yılında Devam Edecek

Kosgeb 50 Bin Lira Hibesi 2018 Yılında Devam Edecek

Kosgeb tarafından verilen 50 bin liralık hibe desteği 2018 yılında da verilmeye devam edilecek. Yeni girişimci adayları hazırlayacakları iş planları ile kosgeb hibe imkanlarına başvuruda bulunacak. Özellikle bayanlar, engelliler ve gençlerin kendi işlerini  kurmaları adına verilen bu destek gelecek yılda aynı şartlarda verilmeye devam edilecek. Kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adayları alacakları Girişimcilik Belgeleri ile bu hibe imkanından yararlanabilirler. Devlet desteklerinden yararlanmak isteyenlerin merak ettiği Kosgeb 50 Bin Lira Hibesi 2018 Yılında Devam Edecek olup başvuru yapmak isteyenler iş planlarını hazırlamalıdır.

Gençlere 50 Bin Lira Hibe

Özellikle genç nüfusun daha aktif üretim, imalat gibi sektörlere yönelmeleri adına verilen 50 bin liralık hibenin yanında 100 bin liralık faizsiz kredi desteği de verilecek. 40 yaşın altında yeni bir iş yeri açmak isteyenler yapacakları iş için bu  desteklerden yararlanabilirler. Ayrıca geçtiğimiz dönemlerde verilen bu hibe ve krediler ile ilgili olumlu bir düzenleme de yapıldı. Bilindiği üzere destek almak isteyenler önce yapmak istedikleri iş ile ilgili iş yerini açarak Kosgeb Hibe ve Kredi imkanlarına başvurabiliyordu. Bunu daha kolay bir hale getirmek adına Hibe ve Kredi almak isteyenler artık önce başvuruda bulunacak ve alacağı destekler ile dükkan açması sağlanacak. Bu olumlu gelişme sonucunda 2018 yılında önceki yıllara göre çok daha fazla destek başvurusunun yapılacağı tahmin edilmektedir.

İş Kurmak İsteyene Devlet Hibesi

Ülkemizdeki girişimciliğin desteklenmesi ve başarılı işletmelerin kurulması adına yapılan bu uygulama ile binlerce vatandaşımız kendi işinin patronu oldu. Ayrıca binlerce kişiye ekmek kapısı olmayı başaran işletmeler kuruldu. Sizde sermaye sıkıntısı nedeni ile kendi işinizi kurmakta zorlanıyorsanız tamamen geri ödemesiz olarak verilen bu hibe imkanından yararlanabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu imkandan yararlanmak isteyenlerin öncelikle girişimcilik belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Kosgeb ve İşkur tarafından ortaklaşa verilen kurslara katılarak alacağınız bu belge olmadan kesinlikle girişimcilere verilen desteklere başvuruda bulunamazsınız. Sizde kendi işinizi kurmak adına verilecek olan bu hibe imkanından yararlanabilir ve iş kurmak için gerekli finansal desteği hibe olarak alabilirsiniz.

BENZER HABER:  Bakıcılara Devletten 700 TL Teşvik
Kosgeb dükkan açma kredisi
Kosgeb 50 Bin TL. Hibe Çizelgesi

Kosgeb 2018 Yılı Destekleri

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeli desteklemek amacı ile kurulan Kosgeb 50 Bin Lira Hibesi 2018 Yılında Devam Edecek. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl işletmelerin nakit ihtiyaçlarını karşılamaları adına verilen faizsiz ilk yılı ödemesiz olarak verilen kredi imkanında gelecek yıllarda devam edeceği belirtilmişti. İşletmeleri faizsiz kredi desteği ve girişimcilere hibe desteğinin aynen devam edileceği açıklanmıştır. 2018 yılında kosgeb desteklerinin yine aynı şekilde devam edecek olması şimdiden heyecanla karşılanmıştır. Son zamanlarda dolar ve euro kurlarının yükselmesi  neticesi ile binlerce işletme ekonomik anlamda sıkıntı yaşamak zorunda kalmıştır. Bu ve bunun gibi durumlar karşısında küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin ayakta tutulması adına bu tür destekler gelecek yılda devam edecektir.

Kosgeb Destekleri İçin Girişimci Belgesi

Kosgeb 50 Bin Lira Hibesi 2018 Yılında Devam Edecek olduğundan bu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin mağdur olmaması için bu belgeye sahip olmaları gerekmektedir. Kosgeb ve İşkur tarafından verilen bu kursların ne zaman açılacağı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Kosgebin resmi sitesini ziyaret edebilirler. Bilindiği üzere 32 saatlik uygulamalı bir eğitim olan bu belgeyi almanızı tavsiye ederim. Kosgeb 2018 hibe ve kredilerinin verileceği tarih tam olarak belirtilmemiş olsa da bu belgeyi almak için zamanınız olmaya bilir. Bu belgeye sahip olanların ise yapmak istedikleri iş ile ilgili araştırmaları yapmalı tavsiyemizdir. Öncelikli olarak yapmak istediğiniz işin Kosgeb tarafından desteklenip desteklenmediğini nace kodları yardımı ile kontrol ediniz ve yapmak istediğiniz iş ile ilgili İş planınızı hazır bulundurunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
99113
USD/EUR
1,1112
Amerikan Doları
1,54929
Euro
6,4369
İngiliz Sterlini
7,4535
Japon Yeni
5,3435
Rus Rublesi
1,5118
SA Riyali
1,3605
Altın
0,59973
Son Güncelleme: 23.10.2019 13:55
  • YENİ
  • YORUM