DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 6°C
Kar Yağışlı

KOSGEB 2018 Desteklenen Sektörler Hangileridir?

KOSGEB 2018 Desteklenen Sektörler Hangileridir?

Küçük ve olta büyüklükteki işletmeleri desteklemek amacı ile kurulan bu kuruluş birbirinden farklı yüzlerce alanda destek vermektedir. Kosgeb tarafından verilen hibe, faizsiz kredi ve diğer desteklerden yararlanmak isteyenlerin bu alanlarda olması gerekmektedir. Yeni bir kurmak isteyenler de bu alanlar arasından bir iş kurmaları gerekmektedir. Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler arasında bulunmayan alanlar maalesef destek alamamaktadır. Kosgeb hangi sektörlere destek vermektedir. En çok hangi sektör Kosgeb hibe ve kredi desteğine başvuruda bulunmuştur. Bu ve bunun ile alakalı olarak Kosgeb Desteklenen Sektörler hakkında merak ettikleriniz.

Kosgeb Destekleri Hangi Sektörlere Verilmektedir

Bilindiği üzere ülkemizde işletmelere en büyük desteği veren kuruluş Kosgebtir. Bu kuruluş Bakanlık tarafından destek verilecek olan sektör ve alt dalları belirlenmiştir. Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler ana başlıklar halinde aşağıda sıralanmıştır;

Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler

 • Madencilik ve Taş Ocakçılığı
 • İmalat
 • Elektrik, Gaz, Buhar ve İklimlendirme Üretimi ve Dağıtımı
 • Su temini, Kanalizasyon, Atık Yönetimi ve İyileştirme Faaliyetleri
 • İnşaat
 • Toptan ve Perakende Ticaret, Motorlu Kara Taşıtlarının ve Motosikletlerin Onarımı
 • Ulaştırma ve Depolama
 • Konaklama ve Yiyecek Hizmetleri Faaliyetleri
 • Bilgi ve İşlem
 • Finans ve Sigorta Faaliyetleri
 • Mesleki, Bilimsel ve Teknik Faaliyetler
 • İdari ve Destek Hizmet Faaliyetleri
 • Kültür, Sanat, Eğlence. Dinlence ve Spor
 • Diğer Hizmet Faaliyetleri

Kosgeb Tarafından Hibe Verilen Sektörler

Yukarıda belirttiğimiz Kosgeb tarafında desteklenen sektörler 14 ana başlık olarak verilmiştir. Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler bu ana başlık ve altında barındırdığı yüzlerce iş alanından belirlenmektedir. Sizinde yapmak istediğiniz veya hali hazırda yapmış olduğunuz iş bunlar ile ilişkili olmak zorundadır. Belirtilen sektörler dışında Kosgeb desteklerinden maalesef yararlanamazsınız.

Girişimcilere Kosgeb Destekleri 2018

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeleri destekleyen bu kuruluş ayrıca yeni girişimcilere de büyük destek vermektedir. Kendi işini kurmak ve istihdam sağlamak isteyenlere hibe ve faizsiz kredi desteği verilmektedir. Öncelikli olarak bayanlar, engelliler ve gençler teşvik edilmek ile birlikte bütün girişimci adaylarına destek verilmektedir. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere 50 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. Bunun yanında açmak istediğiniz iş yeri için gerekli olan makine, alet ve yazılımlarının alımı için kullanabileceğiniz 100 bi liraya kadar faizsiz kredi desteği verilmektedir. Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler arasından seçeceğiniz yeni bir için toplamda 150 bin liraya kadar destek alabilirsiniz.

İster faaliyete devam eden işletmeniz isterseniz yeni kurmak istediğiniz bir iş yeri için Kosgeb desteklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi buradan destek almak isteyenlerin Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler arasında faaliyet gösteriyor ve gösterecek olması gerekmektedir.

Kendi işini kurmak isteyen Engellire verilen Devlet destekleri. Kosgeb engelli destekleri hakkında merak ettikleriniz. Dükkan açmak isteyen engellilere verilen hibe ve faizsiz kredi desteği. İş kurmak isteyen Engellilere KOSGEB Ne Kadar Hibe Veriyor. Kosgeb engelli hibe şartları ve başvuru yöntemleri. Sizde kendi işinizi kurmak adına verilen Kosgeb Engelli Hibe ve Kredi Desteklerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Kosgeb Engelli Destekleri

Ülkemizde yaşayan milyonlarca engellinin kendi ihtiyaçlarını karşılamak adına para kazanabilmeleri ve kendi işlerini kurmaları için destek verilmektedir. Bilindiği üzere bu konuda en büyük destek bir devlet kuruluşu olan Kosgeb tarafından karşılanmaktadır. engellilerin ticari faaliyetlerde daha etkin rol almaları adına bir takım hibe ve faizsiz kredi desteği verilmektedir. Sizde kendi işinizi kurmak adına gerekli olan sermayeyi bu kuruluştan alabilirsiniz. Kosgeb engelilerin dükkan açması için 150 bin liraya kadar destek vermektedir. Verilen bu desteklerin bir kısmı geri ödemesiz yani hibe, diğer kısmı ise faizsiz geri ödemeli krediden oluşmaktadır.

Engellilere 50 Bin Lira Kosgeb Hibesi 2018

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kendi işini kurmak için sermaye desteği veren kosgeb engellilere 2018 yılında da hibe vermeye devam edecek. Verilen bu desteklerin en dikkat çekeni ise iş kurmak için verilen 50 bin liralık hibe imkanı. Kendi işini kurmak adına engellilerin yapacakları başvuruların kabul edilmesi sonucunda 3 farklı dönem ve miktarda verilmek üzere toplamda 50 bin lira hibe alabilmektedir. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerde aranılan şartların neler olduğunu sıralamak gerekirse;

 • Engellilerin girişimcilik belgesine sahip olmaları
 • Geçmişte Kosgeb hibe imkanlarından yararlanmamış olmanız
 • Engelli olduğunuzu belgeleyen sağlık raporunuzun bulunması
 • Yapmak istediğiniz işin desteklenen sektörler arasında bulunması
 • Açmak istediğiniz iş yeri ile ilgili bir iş planınızın bulunması
 • Üzerinize kayıtlı herhangi bir iş yerinin bulunmaması

Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlar Engellilere KOSGEB 50 Bin Lira Hibe imkanlarından yararlanmak adına başvuruda bulunabilirler. Başvurular bulunduğunuz bölgedeki kosgeb birimlerine şahsen yapılması gerekmektedir.

Engellilere Kosgeb Faizsiz Kredileri 2018

Kosgeb tarafından engellilere verilen hibe desteğinin yanında faizsiz kredi desteği de verilmektedir. Kosgeb imkanları ile bir iş yeri açan engelliler bu imkandan yararlanabilirler. Açmış oldukları dükkan için gerekli olan makine, teçhizat veya yazılım gibi ihtiyaçlarını gidermeleri adına faizsiz kredi kullanabilirler. Belirttiğimiz türden yapacağınız harcamalarda kullanmak adına teminat karşılığında 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır. Bu imkan ile birlikte Engelli vatandaşlarımız kosgeb tarafından toplamda 150 bin liraya kadar destek alabilmektedirler. Sizde yeni bir iş yeri açmak adına gerekli olan finansal desteği buradan alabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Engellilere KOSGEB Ne Kadar Hibe Veriyor sorusuna kısaca 50 bin lirası hibe 100 bin lirası faizsiz kredi olmak üzere 150 bin lira destek verilmektedir. Sizde bu imkandan yararlanmak istiyorsanız önce kosgeb eğitimlerine katılıp girişimcilik belgesi almalı ve daha sonra başvuruda bulunmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.