İşyeri Açmak İçin Hibe Nasıl Alınır?

İşyeri Açmak İçin Hibe Nasıl Alınır?
10.08.2017
A+
A-

İş yeri açma hibesi nasıl alınır? Kimlere iş yeri açmak için devlet desteği verilmektedir. İş yeri açmak isteyenlere kredi veren bankalar. Kendi adına bir iş yeri açmak isteyen bayanlar, erken yaşta emekli olanlar ve girişimci ruhuna sahip olan gençlere devlet destekleri nelerdir? İş yeri açmak için yeteri kadar sermayesi olmayanlara finansal destek sağlayan bankalar ve şartları. Yeni bir iş yeri açmak isteyenlerin alabileceği hibe ve krediler hakkında merak ettiklerini İş Yeri Açmak İçin Hibe Nasıl Alınır? isimli haberimizde bulabilirsiniz.

İş Kurmak İsteyene Devlet Desteği

Kendine ait bir iş yeri açmak isteyenlere son yıllarda birbirinden farklı destek, hibe ve kredi imkanı sunulmaktadır. Bunlardan bazıları direkt olarak para desteği olmaktadır. Bunun yananda yanınızda çalıştıracağınız işçilerin maaşları, sigortaları gibi önemli giderler de devlet tarafından desteklenmektedir. Açacağınız iş yeri için dükkan veya arazi alımlarında da hibe ve kredi imkanı verilmektedir. Sizde kendi adınıza bir iş yeri sahibi olmak adına finansal desteği alabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Son zamanlarda ekonomide meydana gelen duraksamanın vatandaşlarımızı etkilememesi adına devlet faizsiz kredi desteği uygulaması başlattı. İlk yılı ödemesiz olarak verilen bu kredi tamamen faizsiz ve toplumda 3 yıl vadeli olarak verildi. İkincisi verilen bu faizsiz kredi desteğinin önümüzdeki zaman diliminde de kademeli olarak verilmeye devam edilmesi beklenmektedir. Son zamanlarda verilen ve en büyük talebi gören devlet desteğinin bu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi ki devlet iş yeri açmak için sadece bu desteği vermemektedir az öncede belirttiğimiz gibi çalışanların giderleri halen karşılanmaktadır. İş Yeri Açmak İçin Hibe denildiği zaman herkesin ilk aklına gelen Kosgeb desteğidir. İsterseniz şimdi de biraz bu destek hakkında bilgi verelim.

İş Yeri Açmak İçin Kosgeb Hibesi

Ülkemizdeki girişimciliğin artırılması, özendirilmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına iş yeri açmak için hibe veren Kosgeb desteklerine devam ediyor. Sizde kendi iş yerinizi açmak için Kosgeb hibe ve kredi desteği imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan bu kuruluş sadece iş yeri açmak isteyenlere finansal destek vermemektedir. Bunun yanında yeni iş yeri açacak olan girişimcilere başarı bir işletmenin nasıl olması gerektiği, Rekabet ortamında neler yapması gerektiği ve işletmesinin pazardan nasıl pay alabileceği gibi kritik konularda eğitimler vermektedir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı verilen bu kurslara katılmayanlar kosgeb girişimci desteklerinden yararlanamazlar. Eğer işyeri açmak için hibe almak istiyorsanız sizde bu eğitimlere katılmak zorundasınız. Bu eğitimi başarılı olarak bitirenler iş yeri açmak için hazırladıkları iş planları ile ilgili birimlere başvuruda bulunurlar ve başvurusu kabul edilenlere aşağıda belirttiğimiz imkanlar dahilinde hibe ve destek kredisi vermektedir.

 1. İşletme kuruluş desteği
 2. Kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği
 3. İşletme giderleri desteği
 4. Sabit yatırım desteği

Yukarıda belirttiğimiz türden verilecek olan 50 bin lira iş yeri açma hibesi ve 100 bin lira geri ödemeli faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır. Sizde iş yeri açmak için kosgeb hibe ve kredi desteği imkanlarından yararlanarak gerekli finansal desteği alabilirsiniz.

İş Yeri Açmak İçin Banka Kredileri

Yukarıda belirttiğimiz İş Yeri Açmak İçin Hibe Nasıl Alınır? sorusunun yanında dükkan açmak için isteyenler bankaların vermiş olduğu düşük faizli kredi imkanı bulunmaktadır. Hem devlet bankası hemde özel bankalar girişimcilerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak adına düşük faizli işletme kredileri vermektedir. Sizde iş yeri açmak adına bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bankalardan iş yeri açmak için kredi başvurusunda bulunmak isteyenler için hazırladığımız İşyeri Açmak İçin Kosgeb Kredisi başlıklı haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

YORUMLAR
 1. Yeşim dedi ki:

  Evde paketleme işi istiyorum kücük cocugum oldugu için çalısamıyorum

 2. Ceylan semen dedi ki:

  Evime iş istiyoruz

 3. Mihriban dedi ki:

  Evde ek iş istiyorum kücük çoğum var çalışamıyorum dikiş orgü haric her iş olabilir Aydın kuşadasında oturuyorum

 4. Elvan dedi ki:

  Eve paketleme işi istiyorum

 5. Sezen dedi ki:

  Yalova’da yaşıyorum. Bütün paketleme islerini yapabilirim. Iletisime geçerseniz sevinirim.

 6. Tülay dedi ki:

  Evde iş ariyorum yardımcı olurmusunuz

 7. Ece dedi ki:

  Sakarya da yaşıyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 8. Nevin dedi ki:

  Sapancada yasiyorum evde pakeyleme isi istiyorum

 9. Zeynep dedi ki:

  Evde paketleme yada boncuk.örgü.süs Işi yapmak istiyorum aydın da yaşıyorum

 10. Esin dedi ki:

  Evde paketleme isi istiyorum

 11. Fatma dedi ki:

  Merhaba bende aydın kusadasında yaşıyorum. Boş zamanlarımı maddi manevi doldurmak icin evde iş imkânlarınızdan yararlanmak istiyorum.

 12. Şeyma dedi ki:

  Aydın’da yaşıyorum, evde çalışmak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

 13. Ezgi dedi ki:

  Evde paketleme isi yapmak istiyoru nazillide oturuyorum

 14. gamze dedi ki:

  Aydın efelerde oturuyorum evde paket işi yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz lütfen

 15. Aylin dedi ki:

  Aydin efelerde oturuyorum ihtiyacim var ve evde is yapmak istiyorum ve sizden haber bekliyorum

 16. Sérap dedi ki:

  Sakarya kaynarcada oturuyorum evde is yapmak istiyorum

 17. Busra dedi ki:

  Sakarya serdivan evde paketleme işi arıyorum

 18. Rahime dedi ki:

  Aydın merkez de oturuyorum paketleme işi düğme dikme işi elimden her türlü iş gelir ev hanımı yım boş zamanım çok lütfen geri dönerseniz çok sevinirim

 19. irem keskinkaya dedi ki:

  sakarya hendekte oturuyorum evde ek is yapmak istiyorum

 20. Ertugrul dedi ki:

  Babamın garajında Mahallede Bakkal açmak istiyorum

 21. Gonca dedi ki:

  Evde iş istiyorum grubum var her türlü işi yapabiliriz lütfen yardımcı olun.

 22. Gülay dedi ki:

  Merhaba ben gülay 31 yaşındayım annemle beraber Yalova da ikamet ediyoruz ev de paketleme işi yapmak istiyorum

 23. Selin Coşgun dedi ki:

  Yalova da yasıyorum eşimle beraber evde paketleme işi yapmak istiyoruz. Aile bütçesine ek gelir olması için geri dönüş yaparsanız seviniriz. Fazla sayıda ürün yapabiliriz kalabalık bir aileyiz

 24. Alev dedi ki:

  Yalova’da yaşıyorum 4 kişiyiz evde paketleme işi arıyoruz. İrtibata geçerseniz seviniriz.

 25. Ayşe Altıntaş dedi ki:

  Aydın efelerde oturuyorum evde paketleme işi istiyorum evde takı işi de yaparım küçük kızım var gelirim çok kötü kendime güveniyorum disipli çalışırım yardımcı olursanız sevinirim

 26. Sabriye dedi ki:

  Aydinda yaşıyorum Mandal paketleme işi istiyarum

 27. Mine dedi ki:

  Evde paketleme işine ihtiyacım var kucuk bebeklerim var caresizim tuzla istanbul

 28. Ceren dedi ki:

  İşe ihtiyacım var ev hanımı.adapazarda Çaybaşı yeni köyde oturuyorum.

 29. Fidan kahraman sakarya dedi ki:

  Sakaryadan fidan paketleme işi olan her türlü iş olabilir lütfen evde 7 kişiyiz çocuk okuduyorum