DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 6°C
Kar Yağışlı

İşyeri Açma Kredisi 2018 Yılında KOSGEB ve Esnaf Kefaletten!

İşyeri Açma Kredisi 2018 Yılında KOSGEB ve Esnaf Kefaletten!

Kendi işini kurmak için yeteri kadar sermayesi bulunmayanlar destek için Kosgebe başvuruda bulunabilirler. Ülkemizdeki girişimciliğin artırılması, başarılı işletmeleri kurulması ve desteklenmesi amacı ile destek verilmeye devam ediliyor. Kendi işini kurmak isteyenler buradan alacakları hibe ve faizsiz kredi ile kendi işinin patronu olabilirler. Bu neden ile Dükkan Açmak İçin Kosgeb Desteği Nasıl Alınır diye merak edenlere bunun yöntemlerini açıklamak istiyorum.

2018 Yılında Kosgeb Hibesi Nasıl Alınır?

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeleri desteklemek amacı ile kurulan Kosgeb ayrıca girişimcileri destekleyen en büyük Devlet kuruluşudur. Özellikle Gençler, Bayanlar ve Engelliler bu imkanlar sayesinde kendi işleri kurmaya devam ediyor. Sizde yapmak istediğiniz iş için gerekli olan finansal desteği buradan alabilirsiniz. Alacağınız destek 2 farklı yöntem ile verilmektedir. Bunlardan birincisi ve en çok talep edileni geri ödemesiz hibe desteğidir. İkincisi ise faizsiz geri ödemeli kredidir. Sizde buraya yapacağınız başvururun kabul edilmesi karşılığında 50 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe veya 100 bin liraya kadar geri ödemeli faizsiz kredi alabilirsiniz. Tabi ki bu destekler herkese verilmemektedir. Bunun için belirli şartları yerine getirmeniz ve kriterlere uygun olmanız gerekmektedir. Merak edenler için Kosgeb Desteklerinden yararlanmanın şartları hakkında ayrıntılı bilgi aşağıda verilmiştir. Sizde bu şartları yerine getirerek Kosgeb Dükkan açma Hibesi 2018 yılı başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Kosgeb Hibesi Şartları 2018 Yılında Nasıldır?

Kosgeb tarafından verilen hibe desteğinden yararlanmak isteyenlerin aşağıda belirttiğimiz şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlar Yeni Girişimci Desteği kapsamında verilen 50 bin liralık iş yeri açma desteği başvurusunda bulunacaklardan istenilmektedir.

 • Başvuru sahibinin girişimcilik belgesine sahip olması gerekmektedir
 • Başvuru sahibinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Başvuru sahibinin daha önceki yıllarda kosgeb hibe desteklerinden yararlanmamış olması gerekmektedir.
 • Yapacağınız işin Kosgeb tarafından desteklenen sektörler arasında bulunması gerekmektedir.
 • Yapmak istediğiniz iş ile ilgili Kosgeb İş Planı hazırlamanız gerekmektedir
 • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmanız
 • Üzerine kayıtlı herhangi bir iş yerinin bulunmaması gerekmektedir

Sizde yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyorsanız kosgeb tarafından verilen hibe desteği başvurusunda bulunabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz girişimcilik belgesine sahip olmak isteyenler kosgeb ve işkur aracılığı ile açılan 32 saatlik girişimcilik kursuna katılarak bu belgeye sahip olabilirler.

Dükkan Açmak İçin Kosgeb Hibe Başvurusu 2018 İçin

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kosgeb desteği alarak dükkan açmak isteyenler gerekli şartlar ve belgeler ile birlikte başvuru yapabilirler. Yapacağınız işin Nace kodu ile birlikte hazırlayacağınız iş planını bağlı bulunduğunuz Kosgeb Müdürlükleri aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Burada bulunan kurul tarafından yapılacak olan inceleme sonucunda yapacağınız işin kabul edilmesi sonucunda hibe alabilirsiniz. Dükkan Açmak İçin Kosgeb Desteği almaya hak kazananlar 3 farklı zaman diliminde olmak üzere toplam da 50 bin lira hibe alabilirler. Kosgeb hibesi olanlar isteğe bağlı olarak faizsiz kredi desteği için de ayrı başvuruda bulunması gerekmektedir. Yapılacak olan faizsiz kredi başvurusunda teminat göstermeniz gerekmektedir. Faizsiz kredi başvuru kabul edilenler ise iş yeri için gerekli olan makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği ile gerekli olan ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Sizde yukarıda belirttiğimiz yöntemler ile Dükkan Açmak İçin Kosgeb Desteği Nasıl Alınır  sorusuna cevap bulabilir ve bu destek imkanından yararlanabilirsiniz.

Esnafa 50 Bin Lira Faizsiz Kredi 2018 Başvurusu

Geçtiğimiz yıl esnafın nakit sıkıntısını ortadan kaldırmak adına faizsiz kredi desteği verilmişti. Esnafa can suyu adı verilen bu kredi 50 bin liraya kadar ilk yılı geri ödemesiz olarak on binlerce esnafa verildi. Şimdi bu faizsiz kredinin 2018 yılında tekrar verilip verilmeyeceği merak edilmektedir. Yapılan açıklama sonucunda bu imkandan geçtiğimiz yıllarda başvuruda bulunup da alamayan bütün esnafın yararlandırılması amaçlandığı belirtildi. Bu neden ile 2018 yılında esnafa 50 bin liralık faizsiz kredi desteğine devam edilecektir. Henüz kesin başvuru tarihi belirtilmemiş olsa da 2018 yılının ilk yarısında bu kredinin verilmeye başlanacağı tahmin edilmektedir.

Esnafa Kosgeb Kredi Desteği 2018

Esnafımıza en büyük desteği veren kosgeb 2018 yılında da desteklerine devam edecek. Ama şu an itibari ile yeni girişimciler dışında herhangi bir esnaf desteği verilmemektedir. Yeni bir iş yeri kurmak isteyen girişimci adayları bu kuruluşa başvuruda bulunarak 50 bin lira geri ödemesiz hibe desteğinden yararlanmaya devam edebilirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Esnafa faizsiz 50 bin lira kredi imkanı Kosgeb aracılığı ile verilecektir. Bu neden ile 2018 yılında kosgeb tarafından esnafımıza uzun vadeli ve ilk yılı ödemesiz kredi desteği verilmesi beklenmektedir. Bu konu hakkında yapılacak açıklama ve uygulamalar hakkında bir gelişme olduğunda sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Esnaf Destek Kredisi 2018 Yılı İmkanları dahilinde verilecek olan diğer bir kredi de Esnaf Kefalet Kooperatifi Kredileridir.

Esnaf Kefalet Kooperatifi 2018 Yılı Kredileri

Yukarıda belirttiğimiz imkanların dışında esnafa en çok kredi veren bir diğer kuruluş Esnaf Kefalet Kooperatifidir. Buraya kayıtlı olan esnafımıza 2018 yılında üç farklı limit ve 2 farklı ödeme planı ile kredi desteği verilmeye devam edilecektir. Verilecek olan Kredi miktarı ise işletmenizin durumuna göre 75 bin, 100 bin ve 150 bin lira olarak 3 farklı miktarda verilmektedir. Bu limitler arasında alacağınız krediyi ise ister 12 aya kadar vadeli isterseniz de 12 aydan yüksek vadeli olarak iki farklı ödeme imkanı ile hesaplatabilirsiniz. Buradan alacağınız kredilerde 12 aya kadar olan bölümüne yıllık % 4, 12 aydan daha fazla taksit yaptırmak isteyenlere ise yıllık  % 5 faiz uygulanmaktadır. Bu imkanlar dahilinde buradan kredi kullanmak isteyenlerin taşıması gereken şartların neler olduğunu belirtmek gerekirse;

 • Vergi borcunuzun bulunmaması gerekmektedir
 • Geçmiş dönemlerde kullanılan kredilerin ödemelerinde herhangi bir sorun yaşamamış olmak
 • Kefalet odalarına herhangi bir aidat borcunun bulunmaması
 • Esnafın icralık işleminin bulunmaması
 • İş yerinin aktif halde bulunması
 • İş yerinin SGK borcunun bulunmaması

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar 75 bin lira ile 150 bin lira arasında Esnaf Kefalet Kooperatifi kredisi kullanabilirsiniz. Esnaf Destek Kredisi 2018 Yılı İmkanları dahilinde verilecek olan diğer krediler hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi takip etmeye devam edin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.