Hayvancılık Hibesi 2018′ de Verilecek! Hayvan Alacaklara Müjde!

Hayvancılık Hibesi 2018′ de Verilecek! Hayvan Alacaklara Müjde!

Hayvancılık alanında faaliyet gösteren yetiştiricilere 2018 yılında verilecek olan hibeler ve faizsiz krediler. Devlet destekli hayvancılık hibesi ve kredilerinden yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar. Hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere verilecek olan devlet teşvikleri. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan alımında kullanabileceğiniz faizsiz krediler. Hayvancılık Hibesi 2018 imkanları ve verilecek diğer desteklemeler.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredileri 2018

Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren yetiştiricilere 2018 yılında birbirinden farklı hibe ve faizsiz kredi desteği geliyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ülke genelinde hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyen bayan ve küçük aile işletmelerine hibe verecek. Verilecek olan hibeler sayesinde sizde küçükbaş veya büyükbaş hayvancılık yapabilirsiniz. Verilen hayvan hibesi 2018 imkanları ile ihtiyacı olanlara ahır yapımı için de hibe verileceği açıklandı. Hayvan alımından yem alamı ve ahır yapımına kadar tüm alanlarda hibe ve faizsiz kredi desteği verilecektir.

Hayvan hibesi 2018 Yılı Destekleri

Düve Yetiştiriciliğine Büyük Destek

ülkedeki büyükbaş hayvan sayısını artırmak ve dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak adına düve yetiştiriciliğine büyük destek verilecek. Düve yetiştiriciliği yapanların hayvanları kesim için yüksek fiyat ile devlet tarafından alınacak. Bu işi yapmak isteyen bayanların sigortaları ise devlet tarafından yapılacak. Düve yetiştiriciliği yapmak isteyenlere ilk etap da 5 büyükbaş hayvan hibe olarak verilecek. Sizde bu imkanlar dahilinde 5 adet büyükbaş hayvan hibe alarak bu işe başlayabilirsiniz.

BENZER HABER: 2018 yılında Bayanlara 30 Küçükbaş Hayvan Hibe Verilecek!

Hayvan Alımında Devlet Hibesi 2018

Büyükbaş veya küçükbaş hayvan alımı ile bu işi yapmak isteyenlere devlet hayvan hibesi 2018 programı dahilinde hibe desteği verilecek. Hayvan alımları TİGEM tarafından karşılanacak olup besi yapılan hayvanlar da kesim için devlet tarafından alınacak olup yüksek fiyat verileceği taahhüt edilmektedir. Bu kapsamda öncelikli olarak bayanlara ve küçük aile işletmelerine verilecek olan hibe miktarı ve şartlarının neler olduğunu belirtmek gerekirse;

  • Bayanların 18 yaşından büyük olmaları
  • Önceki yıllarda verilen hibe imkanlarından yararlanmamış olmak
  • Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere 30 adet koyun olarak hibe verilecek
  • Büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere 5 adet hayvan hibe olarak verilecektir
  • Küçük aile işletmelerine öncelik tanınacaktır.
  • 250 bin kişinin bu hibe imkanından yararlanması sağlanacaktır.
  • Hayvancılık yapmak isteyen bayanların 2 sene boyunca sigortaları devlet tarafından ödenecek
  • Ahırı olmayanlara ahır yapımı için de hibe verilecektir.
BENZER HABER:  İşyeri Açmak İçin Hibe Nasıl Alınır?

Bu imkanlar ve şartlar dahilinde Hayvancılık Hibesi 2018 imkanları dahilinde hayvan alımından ahır yapımı için destek alabilirsiniz. Başvurular Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine yapılacak olup başvuru tarihleri henüz açıklanmamıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Hayvan hibesi 2018

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1055
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7322
İngiliz Sterlini
7,9898
Japon Yeni
5,5589
Rus Rublesi
1,5805
SA Riyali
1,4049
Altın
0,63897
Son Güncelleme: 24.01.2020 02:51
  • YENİ
  • YORUM